eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sijecanj 2010. - ▓▒░ eHrvatska prije svega! ░▒▓

Go down

Sijecanj 2010. - ▓▒░ eHrvatska prije svega! ░▒▓ Empty Sijecanj 2010. - ▓▒░ eHrvatska prije svega! ░▒▓

Postaj  moretousic 15/1/2010, 06:53

Sijecanj 2010. - ▓▒░ eHrvatska prije svega! ░▒▓ Area51logo
AREA 51, br.21. - siječanj 2010.

Neki dan se jedan igrač u svom članku obrušio na funkcioniranje institucija eHrvatske, te se kao djelatnik istih osjećam prozvan i želim razjasniti par stvari.

Ovakvim i sličnim člancima novi igrači se odvraćaju od igre, kao i stariji koji se trude i rade i troše svoje vrijeme i vise na ovoj igri po cijeli dan, a onda neki u člancima poput ovog jednostavno ponište sav trud i rad.

Iako većina vas misli da neke skripte ili roboti odrađuju sav posao, to ipak rade ljudi koji imaju svoje živote van eRepa (RL), a u svakom Ministarstvu ih ima toliko da ih se može na prste dvije ruke nabrojati (u većini slučajeva). Tako ja mogu nickom nabrojati ljude u Ministarstvu obrazovanja i informiranja.
Znači jednostavno nema dovoljno ljudi kako bi se sve kako treba i na vrijeme odradilo, a mi koji radimo smo rastegnuti na 10 strana. Jednostavno se sve nestiže, a stariji igrači odlaze jer u tom poslu nema priznanja za rad nego samo pljuvanje kad nešto neradi kako treba.

Ministarstvo Obrazovanja super radi svoj posao, a a u sastavu MO je:
- Ured dobrodošlice u kojem se šalju poruke novim igračima sa svim informacijama o igri,
- Crveni križ i Zavod za zdravstvo koji giftaju igrače koji se prijave sa slabim wellnesom,
- kanal #eskola na kojem se daju savjeti i upute novim i starim igračima o igri,
- mentori koji kontaktiraju sve nove igrače i prate njihov razvoj kroz početni stadij igre sa savjetima i uputama.
Svi ovi uredi rade dobro i nitko nije imao većih prigovora na njihov rad (ukoliko ih je bilo brzo su riješeni), a ekipa je neovisna o politici niti je opterećena strankama (npr ja za većinu ni neznam iz koje su stranke, a niti me zanima).
Osim toga tu je i izdavanje tutorijala. Ukoliko je netko drugi već izdao tutorijal, nema smisla izmišljati toplu vodu, tako da se samo prilagodi, nadoda ako ima još što i objavi.
Malo je bilo zatišje u posljednje vrijeme što se tiče toga, ali to je zbog Božića i Nove godine, tako da nam je ipak važnija obitelj (RL) nego igra.

U Ministarstvu Informiranja je, od odlaska Jelena na novu funkciju, radio samo Friend Freeman i sve je sam vodio do prije tjedan dana kad se pridružilo još par nas i to samoinicijativno sa svojim idejama (najavljivana reforma), a on je to s veseljem prihvatio. Svakodnevno se dodaju novi igrači za frendove kako bi MI imalo veći domet u shoutima, pripremaju se i objavljuju članci, shoutaju se važne informacije. Puno je tu posla koji se 'ne vidi', ali je izuzetno bitan.
Uz to FF radi i na brojnim drugim projektima, te zbog toga ne stiže 100% se posvetiti samo ovome (kao i većina nas).

U Ministarstvu Obrane, ljudi znaju da nespavaju cjelu noć, jer prije akcije satima dijele wep vojsci (HV, ZDRUG, gusteri), a isto tako neki valjda misle da se to samo rješava!
Znate li koliko je bilo potrebno rada i vremena da bi se pripremila akcija za osvajanje eSlovenije ili za obrane od napada eMađarske i eSrbije? Pa nije to samo napadni išto bude!

Ministarstvo Ekonomije je nedavno osnovano i tamo su skupljeni ljudi koji će svojim iskustvo pomoći poduzetnicima, a i vladi sa savjetima i analizama. Tamo su isto dobrodošli svi koji imaju volje i znanja o ekonomiji, tako da im se slobodno pridružite!

Za rad u Ministarstvima nije potrebna nikakva 'veza', to govorim budući da radim u par njih, a nisam ni u jednoj stranci koja je bila na vlasti.
Isto vrijedi i za shoutanje sa Ministarstva Informiranja. Ukoliko netko ima dobar članak ili projekt, a nije shoutan, neka se javi porukom na MI i ukoliko je vrijedno shouta nije problem.


:: ZA KRAJ ::
Na kraju pozivam sve da se priključe radu nekog ministarstva, te na taj način aktivno mjenjaju stvari na bolje. Svi zainteresirani neka se jave porukom na ministarstvo ili još bolje porukom na chatu pojedinom ministru ili predsjedniku.

Bolje je iskoristiti energiju na pravi način radom na boljitku eHrvatske nego samo kritizirati po člancima i troolati po komentarima!

A političkim strankama, tj. pojedincima iz istih, poručujem da se ostave prepucavanja i počnu radit na boljitku svih nas. Pa nećemo valjda postati kao RL država?

Jer na kraju - svima nam je u interesu boljitak eHrvatske, zar ne?
http://www.erepublik.com/en/article/-ehrvatska-kakvu-zaslu-ujemo--1098500/1/all


Do sljedećeg broja,
--
Sijecanj 2010. - ▓▒░ eHrvatska prije svega! ░▒▓ Area51footer

moretousic

Broj postova : 185
Join date : 07.01.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.