eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Veljaca 2010- Jelen za predsjednika iliti s rogatim se nevala bosti

Go down

Veljaca 2010- Jelen za predsjednika iliti s rogatim se nevala bosti Empty Veljaca 2010- Jelen za predsjednika iliti s rogatim se nevala bosti

Postaj  faeran 7/2/2010, 23:51

Poštovani građani i glasači,
predstavljam vam svoju kandidaturu za mjesto predsjednika eHrvatske.
Kandidat sam eHrvatske Stranke Prava, a potporu su mi pružili i Ekipa za bolju eHrvatsku, Hrvatska Ujedinjena Stranka, Hrvatski Liberalni Demokrati, Nacionalni Demokrati te LIBERTAS.

Ukratko ću opisati glavne smjernice moje vizije razvoja eHrvatske.


O SEBI

Vjerujem da se ne moram predstavljati.O mojoj aktivnosti govore moje Hard Worker medalje.
Ako vas nešto ipak zanima pogledajte u mojoj prošloj kandidaturi.


U međuvremenu sam otišao do Indije i postao član tamošnje vlade. Bio zadužen za
pronalaženje multija i sabotiranje iranskih, a u zadnje vrijeme i srpkih pokušaja preuzimanja te zemlje.
Kako bismo učvrstili veze Hrvatska-Indija, a ali zbog mog "znanja srpskog" imenovan sam ambasadorom.


NAČIN RAZMIŠLJANJA-par crtica

Prije svega želim reći da se ne želim baviti prošlošću i radom bivših administracija, već se okrenuti budućnosti, jednoj novoj, preporođenoj eHrvatskoj.

Ako je politika ono u što se pretvorila u RL-u; razna politikanstva i spletke s namjerom ponižavanja
drugoga i uzdizanja sebe onda sam protiv politike. Svi koji me znaju potvrdit će vam da se time nikad nisam bavio.
Za mene je poltika ono kako ju definiraju stari (e)Grci-bavljenje poslovima od zajedničkog interesa, a najvažniji alat mi je matematika-ponajviše algebra i statistika.

Interes za igranje eRepa kod mene temelji se upravo na matematičkim modelima koji se koriste u ekonomiji i vojsci, ali naravno i radi promocije svoje države.

S pozicije na kojoj mi potporu daje 75% kongresa pružam ruku svima eHrvatskim ljudima koji žele pomoći da ostvarimo katarzu ove naše zajednice, da imamo neki san, neki cilj, da počnemo gledati izvan eBalkana i što je najvažnije da nam ne bude dosadno.

Svjestan sam da za velike planove treba vremena i da se ostvaruju mjesecima, ali za početak moramo početi razmišljati na drugi način, a to započinje 5.-og veljače.

Svi koji me poznaju znaju da u domaćim sukobima ne sudjelujem jer ne vidim njihovu svrhu niti su mi zabavni.Znam da je nekima upravo to najzabavnije, kako nadmudriti drugoga.
Tako nešto je psve prirodno, sjetimo se samo RL-a.Kome je gušt neka trola, a kome nije neka ignorira.Bilo kakvo prosvjećivanje u tom pogledu je "borba protiv vjetrenjača".

obrazek

IGRAJMO SE-zabava svima, a ne samo njima

Čitajući komentare članaka naših istočnih susjeda nailazim na određenu dozu podsmjeha i bahatosti.
Nije ugodno biti netko tko stalno prima udarce, a ne smije uzvratiti(Slavonija).
Trudim se kako bi što prije došao dan kad će neke regije naših susjeda opet biti pod hrvatskom zastavom, iako su nam "mnogi vlakovi već otišli".


RESURSI
Temelj igre su resursi.Došao sam do zaključka da je vrijeme koje igrač kvalitetno provede glavni resurs.Nakon kvalitetnog vremena tu su sami igrači, jednako važan resurs-onaj ljudski.
Tek nakon toga slijede iron, gold, wood i drugi.

obrazek

NACIONALNI CILJEVI-simboli

-rat sa Slovenijom-svojevoljne akcije eHrvatske u ovom trenutku mogle bi dovesti do propasti EDEN-a u Europi
Ovaj cilj simbolizira potrebu eHrvatske za nacionalnim ratovima koje ćemo u budućnosti ostvarivati uz pomoć naše napadačke vojske.
-povećanje BDP-a simbolizira trud vlade koju će uložiti u savjetovališta, reformu vojske i zalaganje za osvanje regija.
-rat Singapuru-simbolizira besmislenost samog koncepta nacionalnih ciljeva(dobijete spomenik), simbolizira bugove i Lanu koja nam sakati ekonomiju
Ovaj cilj je znak bunta, a vjerujem da dodatna objašnjenja nisu potrebno čak i kad se radi i novim igračima

obrazek

ČLANOVI VLADE i UPRAVA

Primjetili ste da smo u zadnje vrijeme izgubili mnogo vrijednih i iskusnih ljudi.
Prisjetimo se naših bivših predsjednika aurelija i rockera te ministara Misslittlebambi, Venax i Friend Freemana te drugih čija imena nisu toliko zvučna, ali su bili neprocjenjivi, a nadam se ne i nezamjenjivi.

Kako bismo u budućnosti imali dobru administaraciju i ljude koji će kvalitetno korisiti svoje
eRep vrijeme odlučio sam za uzimanje velikog broja zamjenika na sve dužnosti.Stranka niti državljanstvo nisu kriteriji.
Jedini kriterij je poznavanje hrvatskog jezika i želja da se izdvoji nešto vremena za e-opće dobro.


Članovi moje vlade:

MoD - Cro Ronin
Informiranje - Dalibor
MOFA - Iron Storm
Premijer - Damjan
Ekonomija - Damjan
MRSS - The_Pro (HUS)
Obrazovanje - eArya
UD - msabdeli i dragi17
Zdravstvo - alenz, ancica
Ured za dijasporu - Tom Cat, bioforge,matija1995

-plus još mnoštvo zamjenika-koncept o kojem govorim kasnije u članku


Na koncu, ako me izaberete, skupiti ću sve mlade ljude iz svih stranaka i dati im priliku da rade u vladi, kako bi naučili sve što ih interesira i kako bi stvorili kritičnu masu igraca koji mogu sutra voditi eLijepu Našu.

Transparentnost je nešto na čemu inzistiram.
Svaka utrošena kuna mora se vidjeti i mora se znati za što je utrošena.
Pohvalno je da se ponovno izdaju novine HNB-a, što namjeravam nastaviti.

obrazek

VOJNA REFORMA

U Hrvatskoj vlada neravnoteža u planiranju razvoja vojske.Golem je novac utrošen na njezin razvoj čime smo stekli slavu i povjerenje kod saveznika,obranili regije nebrojeno puta..., ali i osiromašili svoje nacionalne rezerve(HNB).Nalazimo se u paradoksu da imamo jaku vojsku, ali je ne možemo uvijek korisiti koliko bismo htjeli jer držana riznica ne može sve to podnijeti.Vjerujem da je vrijeme primjene takvog koncepta prošlo.
Planiram reformirati vojsku na način da uvedemo napadačku i obrambenu.
Napadačka bi radila u vojnim firmama kao i do sada dok bi obrambena nalazila posao na tržištu.
Ovaj će proces biti postepen, nikako nagao.U prazne vojne q1 firme zapošljavat ćemo bebe i na taj način rasteretiti Zavod za zapošljavanje kako je odavno i planirano.
Ne mogu sve opisati u detalje jer ne znam točno koliko će vojna logistika biti pripremljena za reforme.
Ovdje je najvažnije pitanje "koliko".Koliko će biti napadačke vojske, a koliko obrambene?Kolik će biti poticaj za nove vojnike?...Uvjeravam vas da će biti upravo najbolji mogući omjer ovisno o raspoloživim resursima.

Vratimo se na priču o resursima.Moramo korisiti vojsku kako bismo stekli generatore profita-HIGH regije i zadržali postojeća industrijska središta.Nije potrebno trošiti resurse na nepotrebne regije-na one koje dugoročno ne donose nove resurse, nov profit.



ŠPIJUNAŽA

Ovo je jedan zanimljiv dio eRep života u kojem uvijek treba ljudi.
Postoji potreba da se osnuje (još) jedna državna služba koja će aktivirati mlađe igrače.
Kad uspostavim novu obavještajnu službu vjerujem da ćemo na ovakvim mjestima umjesto riječi "srpska" uskoro pisati "hrvatska" .


BABY BOOM i BRIGA ZA BEBE

Potpuno je jasno da želimo povećati broj stanovnika, ali i zadržati stare igrače.
Imajte na umu da je ovo igra i da većina ljudi neće ostati i trošiti vrijeme ako im nije zabavno.
Moramo biti svjesni da je velik dio resursa za promociju već iskorišten.Isto tako znate da Phoenix upravo želi da se dosađujemo kako bi se naš broj osipavao.
Kad god bi neka EDEN članica nekog krivo pogledala ubrzo bi uslijedio mađarski MPP, a isto vrijedi i za Phoenix i američki MPP.Nadajmo se da su i admini to uočili te da će uvesti "zabavniju" varijantu.

Prije smo često pričali o tome kako nam bebe umiru u firmama sa stotinama zaposlenih.
Stranke i vojne jedinice pokrenule su vlastite trening kompanije, ali tu još ima mnogo posla.
Zavod za zapošljavanje namjeravam rasteretiti otvaranjem novih q1 firmi na već postojećim organizacijama.

UNUTRNJA POLITIKA
-Svjedokom smo kojekakvih političkih prepucavanja zadnjih tjedana.Takvo nas ponašanje podsjeća na RL.
Krize su i u drugim zemljama, a to kao stranački ambasador u Rumunjskoj i Poljskoj odlično znam i mogu vam reći da po pitanju nesloge ima i gorih od nas.

obrazek

RAT&EKONOMSKI RAZVITAK-koncept "sve za pare, sve za slavu"

-Rat je temelj igre. Rat i ekonomski razvoj su gotovo sinonimi.Ovo najbolje znaju poduzetnici eSvijeta.
Ratovanje pokreće naše kompanije-generatore profita koje onda opet dalje ulažemo kako bismo postigli ciljeve koji su najčešće usmjereni u još veće profite, kao što sam nekoliko puta ponovio.
Ipak, ako krivo procjenimo (npr. loše tempirani napad na Mađare) regije u kojima je smještena naša industrija mogle bi stradati(ovdje prije svega mislim na Slavoniju) što bi uzrokovalo paralizu i bankrot države(sjetimo se Francuske i pada Pariza).

Ipak, trebalo bi razlikovati nacionalni i rat za saveznika.

-Rat za saveznika često viđamo.Ovdje se najčeće radi o sudjelovanju u borbi preko MPP-a.
Zbog naše požrtvovnosti saveznici nas posebno cijene.Sjetimo se samo Poljaka, Manitobe ili nedavnog rumunjskog ograđivanja od akcija EDEN-a gdje je iznimka upravo eHrvatska.

-Kad govorimo o nacionalnom ratu dobro je za primjer uzeti napad na eSloveniju i jednu od mnogobrojnih obrana Slavonije.
Tjekom takvih ratova protok dobara doživljava procvat zbog potrošnje i svi su na dobitku.Naglo raste zanimanje i pojačava se aktivnost igrača(ovo vrijedi i za neprijatelja).

EKONOMIJA

Ovdje se osvrćem na jedan projekt Ministarstva Ekonomije.
Otvara se ekonomsko savjetovalište.Pokusna faza ovaj je projekt doživio sa Ministarstva Informiranja prije nekoliko mjeseci i zanimanje je bilo golemo. Stanovnici svakog dana dobivaju oko 1000 golda od medalja, a taj silni kapital treba usmjeriti.


VANJSKA POLITIKA

Želim opet naglasiti:"Neću ulagati niti jedan gold u ekonomski beskorisine i strateški beznačajne regije".

-Indija-eSrbija utvrđuje okupiranu regiju Sindh kako bi imala odskočnu dasku za nova osvanja.
Bit ću iskren kada kažem da im zavidim na tako nečemu.Protivnike treba poštovati a možda čak i veličati jer ako pobjedimo-veća je pobjeda, a ako izgubimo-manji je poraz.

Kao što sam gore naveo, dobro sam upoznat sa situacijom u Indiji.Učinit ću sve što mogu kako bih sačuvao prijateljsku eIndiju od Srbije i Phoenixa. Simbol toga je moj novi avatar.

-Peru-bio sam jedan od odgovornih ljudi za budućnost ove države u Aurelijevo doba.
Vjerujem da je EDEN na kraju naučio da HIGH IRON regija vrijedi mnogo više od jednog MPP-a.

Poradit ću na pojačanoj komunikaciji između svih članova EDEN-a kako se ne bi dogodile fatalne greške kao onaj nedavni slučaj s Rumunjskom, a svi se sjećamo i Perua i onog izglasavanja MPP-a.
Iskustvo oko osnivanja Ministarstva informiranja bit će mi od pomoći.

Za kraj ovog predstavljanja želim još poslati poruku onima koji misle da je naše vrijeme prošlo, da smo ostarjeli i oslabjeli, da smo propustili prilike...:

Prošlost je prošlost, a kao što mnogi vjeruju da se Slovenija može pronaći na karti samo ako se u to snažno vjeruje, tako se ja usudim reći da unatoč svih "otišlim vlakovima"...

naše vrijeme tek dolazi, JOŠ NISMO DOSEGLI VRHUNAC ...



"Aut viam veniam, aut faciam."

Živjela eHrvatska


Jelen

faeran

Broj postova : 82
Join date : 31.01.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.