eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Travanj 2010. - Time shall tell...

Go down

Travanj 2010. - Time shall tell... Empty Travanj 2010. - Time shall tell...

Postaj  tajnoime 13/4/2010, 21:34

Unatoč značajnim ratnim zbivanjima u svijetu i eHrvatskoj nisam izdavao nove članke, pretežito jer mi se jednostavno nije pisalo, a i zbog nekoliko dobrih vojnih analiza koji su izvrsno objasnili situaciju u Europi prepunoj RW-ova podignutih s jedne i druge strane:

Općenito o našem pohodu prema Aziji - jako dobar članak

RW-ovi u Europi

Vojna analiza pohoda prema Aziji - bbb_kambelovac kao vrlo iskusan igrač uvijek može dobro objasniti situaciju

Jako mi je drago zbog ovakvih ili sličnih članaka jer time puno pomažete informiranju građanstva o vojnim zbivanjima i meni olakšavate posao što mi uvijek dobro dođe. Samo nastavite tako !

Sad kad sam završio s pohvalama i preporukama mogu se baciti na temu ovog članka, a to je budućnost. Članak je dosta opširan pa ako vam je pun k.... čitanja i razmišljanja zbog škole ili posla slobodno ga zaobiđite i uživajte u blagdanima i malom odmoru ovih par dana.

Novi ratni moduli i eRepublik v2

obrazek

Ovo je nezaobilazna tema u zadnje vrijeme i nešto što će sigurno značajno promjeniti ovu igru u svakom pogledu. Osobno nisam oduševljen s tim novim idejama koje će poprilično zakomplicirati igru, ali možda joj daju vrlo potrebno osvježenje makar uopće ne sumnjam da će nas bezglava kokoš i dalje pratiti u stopu, kao i dvodnevne bitke i slično.

Bez obzira na mišljenja o modulima i v2 moramo se pripremiti na nove promjene. Kada to uvedu (pročitao sam da će to bit negdje oko 5. mjeseca) mislim da je najbolja stvar čekati. Svi ćemo morati specijalizirati svoj skill i kada jednom to napraviš nema povratka. Zato je najbolje čekati tjedan ili dva da vidimo gdje će se najviše ljudi specijalizirati i kako će se, sukladno tome, formirati plaće i cijene na tržištu rada.

A novo ratovanje će biti bar 5x kompliciranije. Svaka regija će biti podjeljena na izdvojena polja, pa onda neki tereni i različite vojne jedinice...mislim da će mi trebati mjeseci da to shvatim, možda i više. I tu bi također trebali čekati sa tim specijalizacijama (malo zvučim ko Vlatko Maček) kako nas ne bi razbijali slabiji igrači zbog nagnutosti brda ili dužine cijevi od puške.
Dodajte tome da vas porazi neki bre komšija i rezultate borbe objavi u novinama, pa možemo slobodno tražiti opciju e-harakirija od admina. Bar će krenuti prodaja mačeva na ovim prostorima....

eSAD izašla iz EDEN-a ?

Ovo je sigurno glavna vijest ovih dana i možemo reći da je uvela puno drame u naše e-živote. Potaknuti optužbama i visokom članarinom u savezu, Ameri su odlučili izaći iz EDEN-a, makar su najavili da će održati prijateljske veze s nama, Grcima i još nekim državama iz EDEN-a (uglavnom ih Poljaci najviše smetaju).

Unatoč tome, iz statistika iz bitki za eFinsku jasno vidimo da Ameri prednjače s damageom u većini bitaka makar su izašli iz saveza. Ironično, ispada da pomažu EDEN-ovoj zemlji bez strateške ili gospodarske vrijednosti za njih više nego kad su službeno bili u EDEN-u. Ovo je teško objašnjivo i baca sumnju na njihove službene odluke kojih se zasada očito ne drže.


Ne bi me iznenadilo da već sutra objave da ponovno žele u EDEN i da je sve ovo bila šala za 1. april. Ipak, Ameri očito vuku jaki egocentrizam iz RL-a koji je sigurno doveo do ove cijele situacije, i čini mi se da na svoju stranu pokušavaju pridobiti i eKanadu zbog svojeg izuzetnog bogatstva jer ta država ima čak 6 high wood regija, 3 diamond regije (koje će u v2 postati još vrijedniji izbori titana) i high oil regiju. Da je bilo više pameti i manje pohlepe jedna od tih 6 high wood regija se mogla predati Šveđanima za vrijeme invazije na eUK, ali šta je tu je.

U tom planu je i navodni izlazak eAustralije iz EDEN-a, no to su samo nagađanja i ne mislim da će se to stvarno dogoditi. Sve mi ovo iskreno nalikuje na političke igre koje će oslabiti naš savez i donijeti Phoenixu prevlast što će, nadam se, malo probuditi zajedništvo među nama i onaj timski duh koji smo nažalost izgubili.

Highway to Hell


Ako ste pročitali onaj članak gore o našem pohodu prema Aziji shvatili ste da mi odmah na početku nismo imali velike šanse za tako ambiciozan plan poput dolaska u eAziju. Imali smo par dana dobrog rata, hrvatskog zajedništva i jačanja gospodarstva, no pitanje je hoće li ovaj rat tek tako završiti neizbježnim padom Lower Austrije ili je ovo možda početak kraja eHrvatske.

Činjenica je da sada imamo 8 MPP-ova aktiviranih protiv nas kod Slovenaca i 4 MPP-a kod Njemaca, a naši sjeverni i istočni susjedi sigurno nisu izgubili volju za osvetom i strahovitu vojnu moć. Iako se to vjerojatno neće dogoditi tako skoro, veliki napad na eHrvatsku je gotovo siguran, a bojim se da se ovaj put nećemo izvući s cjelovitim teritorijem unatoč velikoj potpori saveznika na koju smo navikli.

Jednostavnom razmjenom regija lako je moguće da nam dođu Njemci na granicu i zajedno sa Slovencima napadnu naše slabo branjene regije: Istru i Liku i Gorski Kotar koje će nažalost ovaj put pasti i uništiti legendu o nepobjedivoj tvrđavi zvanoj eHrvatska koja nikad nije izgubila ni komadić svog teritorija. Iako se ovo neće dogoditi tako skoro, uskoro ćemo se naći u situaciji kada ćemo voditi gerilski rat za svaku regiju i tražiti najbolje mjesto za pravu obranu naše domovine.


Kao što sam rekao, uvjeren sam da Istru i Gorsku Hrvatsku ne možemo spasiti, no onda moramo znati gdje zaustaviti osvajače i kako se uspješno obraniti. Zbog RL povijesnih (ne)prilika imamo državu nekompaktnog oblika koja će nam u ovom slučaju dobro doći jer će se neprijatelj morati probijati regiju po regiju kroz eHrvatsku i time će im posao biti znatno otežan.

Da sam ja MoD (bit ću jednog dana, u eTunguziji Very Happy) utvrdio bi se u Južnoj Dalmaciji. Zašto ? Zbog aktiviranih MPP-ova puno je veća opasnost od eSlovenije nego od Srba i Mađara pa računam da ćemo njih lakše zadržati preko Drave i Dunava nego Janeze. Slovenci će vjerojatno krenuti prema Dalmaciji jer je Centralna Hrvatska puno bolje branjena nego sjever Dalmacije koji će također vjerojatno pasti. U Južnoj Dalmaciji naime imamo Q5 bolnicu i oko 1000 ljudi što bi mogli podići do 3000 i tamo napraviti tzv. last stand. Ako ne uspiju, mi preuzimamo inicijativu i možemo dići RW-ove koje bi vjerojatno dobili jer su sami Slovenci dosta slabiji od nas.


No čak i da nam sve ovo uspije i da se tako lijepo obranimo postoji jedan problem, a to je eBosna i Hercegovina koju bi Srbi mogli uskoro preuzeti i tako lagano proći kroz nju i napasti nas sa svih strana. E tu onda imamo problem i veliko je pitanje gdje se utvrditi kada te napadnu sa svih strana. Tu bi se onda mogli spašavati u Centralnoj Hrvatskoj i dati sve od sebe da nas ne izbrišu s karte i tako zatvore sve ratove i MPP-ove koje imamo protiv njih.

Dobra vijest je da scenarij potpunog brisanja eHrvatske nije baš vjerojatan jer bi zahtijevao stvarno ogromne količine golda i dosta više snage nego što Phoenix trenutno posjeduje. No bez sumnje možemo očekivati velike probleme zbog tih ratova s eNjemačkom i eSlovenijom i pravu borbu za naš izvorni teritorij. Pitanje je samo koliko ćemo tu situaciju iskoristiti za eventualni baby boom i neko zajedništvo Hrvata koje smo odavno izgubili u RL-u a i ovdje također ? Time shall tell...

tajnoime
Admin

Broj postova : 345
Join date : 07.03.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.