eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Travanj - 2009. - I konje ubijaju, zar ne?

Go down

Travanj - 2009. - I konje ubijaju, zar ne? Empty Travanj - 2009. - I konje ubijaju, zar ne?

Postaj  Johny Stulic 18/4/2009, 22:39

I konje ubijaju, zar ne?

Evo i mojeg prvog obracanja naciji u svojstvu 4. predsjednika eRepublike Hrvatske. Proteklih dana nadogadjalo se stosta zanimljivog, vezano i uz moj izbor, ali vezano i uz mnoge ostale stvari od drzavnog znacaja. Naravno, naslov nema veze sa clankom, tu je samo da se vise zainteresirate za clanak i procitate, ili kako bi moj prijatelj Kole26 reko - da manipuliram vama (ironic smile).

Krenimo redom:

Izbori

Izbori su protekli u svakakvom osim normalnom ozracju. Posljedica je to mojeg pojavljivanja na listi kandidata dan prije samih izbora. Na dan izbora, ljudi su isli glasati i izabrali osobu kojoj najvise vjeruju da ce kvalitetno voditi drzavu, velikom vecinom glasova.

Nacin na koji sam dosao na listu, manje vise svi vec znate. Copy se povukao poslije sastanka koji je odrzao sa Split1700, predsjednikom HDS-a u moju korist. Usprkos svemu sto je poslije pisano - niti je natjeran, niti je ucijenjen.

Problem je nastao kad su ostali koji su ocekivali pobjedu naisli na kandidata koji je lako osvojio pobjedu, dobivsi skoro dvostruko vise glasova od svakog drugog kandidata.

Povuklo je to bijes porazenih i izasla je silna kolicina svakakvih clanaka o mojoj korumpiranosti, sramoti koju predstavljam za drzavu, diktaturi, katastrofi, mitu koje sam nudio, da sam RL Hadezeovac i sto sve ne znam.

Izgubiti na izborima nije sramota, i ja sam svoje stavio na listu pod rizikom gubitka. Ali izgubiti i tako se ponasati znaci samo da se poraz ne zna prihvacati. Nacin na koji sam dosao na listu moze se protumaciti neeticnim, pogotovo stoga sto nisam iznio program i zamijenjen je igrac koji je iznio program. To mogu prihvatiti, makar drzim eRepublik samo obicnom igrom. Ali o mojem dosadasnjem doprinosu eHrvatskoj, kao i mojem prvom mandatu da se pise s tolikim gadarijama - to je predaleko doslo. Makar je i to samo - igra.

No, ovakvim glupostima radi se samo jedan kontraefekt - cinjenica je da sam ja dobio 441 glas na izborima i cinjenica je da sam osvojio vecinu dovoljnu da postanem predsjednik voljom gradjana. Na ovaj nacin samo radite budalu od ljudi koji su izasli na izbore i glasali. Meni osobno nikad ne bi palo na pamet proglasiti Childeove, Koletove ili Andijeve glasace budalama, odnosno - ovcama, kako su direktno nazvani - jer to je njihova volja.

A na sve optuzbe protiv mene i mojoj korupciji osobno reci cu samo jedno - tko ima dokaz neka ga prilozi, ali nek mi da i sansu da se branim, a ne stavljati optuzbu pod zdravo za gotovo.

Vlada

Posto sam izabran za Predsjednika RH, ponudio sam mjesto svog zamjenika, odnosno premijera Vlade Copypasteu koji je to odbio. Stoga sam odlucio da moj zamjenik, u svojstvu premijera tijekom travanjskog mandata bude Ivan Radman. Njemu cu i prepustiti cast predstavljanja Vlade eRH za travanjski mandat, a svi ministri ce dobiti nalog da iznesu plan rada za ovaj mjesec.

Donacija

Jucer je doslo do hakiranja accounta rocker-ma i pokusaja pljacke novaca iz drzavne blagajne na account Narodna banka Hrvatske. Prijevara je otkrivena dovoljno brzo da ne nastane ogronma steta. Moram priznati, da uz prvih 9 kongresmena koji su samo bezveze kliknuli, ni ja nisam osobno skuzio da se radi o pljacki. Zahvaljujuci Nikecu, kongresmenu HSP-a, prijevara je otkrivena i sprijecena, i za taj cin sam ga odlucio nagraditi s 1000 HRK nagrade - jer je bio spreman, pazio i k tome promptno javio.

Danasnja donacija je prava donacija i sredstva ce biti na taj nacin prebacena u Hrvatsku narodnu banku, pa stoga pozivam kongresmene da glasaju - ZA.

Hakiranje accounta/Zlatni klas

Isto tako, Zlatnom klasu, organizaciji u vlasnistvu drzave koja vodi training tvrtke provaljeno je u account i tvrtke su prodane na trzistu za 1 Gold. Admini su obavijesteni, makar sumnjam da ce intervenirati, kao sto je bio slucaj i mali milijun puta kad sam se svadjamo s njima, cak i oko mnogo vaznijih stvari.

Steta je ukupno 60 Golda, i vec danas je dat nalog da se otvore nove training tvrtke u vlasnistvu drzave koje ce zaposljavati radnike sa skillom 0, tj. novopridosle igrace u igru. Pokrivena su opet sva tri sektora, s manje radnika u constructionu i vise u land i manufacturing.

Training rat

Najavljujem ovim putem da ce sutra poslijepodne biti pokrenut training rat na granici sa Srbijom. Napast ce se Sumadija, ali cilj nije osvajanje jedne od dvije preostalih regija Srbije, vec mogucnost da nasi gradjani i vojska, zajedno sa gradjanima nasih saveznika imaju mogucnost dva dana ratovati i podici rankove i wellness. Pripremite Goldove, kupite kune, kupite oruzje i picite u fajtove.

Sve detalje, kao i tutorijal oko ratovanja dobit cete od prije same borbe od ministra obrane.

Ono sto mogu preporuciti odmah je - selite u regije u kojima ima Q5 bolnica - Northwest Croatia ili Slavonia, da biste mogi koristiti bolnice i podici wellness na 100.

Toliko zasad, o ostalim, pravim problemima cu vise kroz nekoliko dana, pogotovo oko moneay marketa, dotad se nadam da cemo vecinu i otkloniti vec, uz jednu simbolicnu napomenu na kraju:

eRepublik =/= Real life

Ako se previse sekirate oko ove igre - punkut cete. Igrajte se, ali ne dajte da vas previse pogadjaju stvari u ovoj igri, jer cete otici iz igre, sto nije dobro, ili cete se poceti zivcirati u pravom zivotu radi igre - sto je jos gore...

Johny Stulic
Admin

Broj postova : 289
Join date : 18.04.2009

https://ehnc.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.