eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prosinac - 2008 - JEDNA KUNA ZA SVE HRVATSKE RADNIKE - stariji radnici slijedite plan!

Go down

Prosinac - 2008 - JEDNA KUNA ZA SVE HRVATSKE RADNIKE - stariji radnici slijedite plan! Empty Prosinac - 2008 - JEDNA KUNA ZA SVE HRVATSKE RADNIKE - stariji radnici slijedite plan!

Postaj  Johny Stulic 18/4/2009, 21:56

JEDNA KUNA ZA SVE HRVATSKE RADNIKE - stariji radnici slijedite plan!

Sad je već vise nego očito da nam je promocija uspjela i da je priljev novoregistriranih Hrvata premašio sva, čak i najoptimističnija očekivanja koja smo imali, osobno sam predviđao 500 ljudi do Bozića, i 1000 do veljače, a mi smo jučer prešli brojku od 1000 ljudi. Takve stvari izrazito vesele, ali donose i određene probleme u naše gospodarstvo, jer jednostavno nismo nikako mogli biti pripremljeni za ovakav odaziv. Čime sada nahraniti ljude?

** Svi stariji igraci - u drzavne tvrtke **

Da bi ovo ostvarili, pozivam sve starije igrace, na popisu nas je 82 - da danas ne rade u svojih tvrtkama, daju otkaz i presele raditi u drzavne tvrtke. Prošao je rok od 72 sata u kojima se može dati otkaz, ako nekome i nije, neka pričeka, to lijepo molim, i neka prijeđe - dakle ako ne mozete jos dati resign - nemojte raditi danas, dajte ga popodne ili navecer i radite onda, time pravite hranu za nase mlade kolege po normalnim cijenama (Food po 1 HRK, Gift po 1.5 HRK)

Jedine tvrtke u kojima se zaposljavate su:

GDF Pokloni
ZK Food
ZK Grain
--------
Nema drugih i ne nasjedajte!

U državnoj tvrtki čeka vas plaća od samo jedne kune. Vaš dosadašnji rad u ostalim tvrtkama koje vam plaćaju po 4,5 i više kuna stvara velike probleme hrvatskom gospodarstvu u prvih danima i zbog toga su naši mlađi kolege gladni i nemamo dovoljno proizvoda na marketu, odnosno ako ih i ima - zbog visokih plaća skupo koštaju.


Razlog tome leži u problemu koji su nam sami admini učinili tečajem kune i određivanjem minimalne plaće. Tečaj je određen na 10 HRK za 1 Gold, a minimalna plaća za 1 HRK. to je odnos 1/10, i on je debelo najveći u eRepubliku. Po drugim državama on varira od 1/30 - 1/100. Što to znači? To znači da imamo ekonomiju koja se sastoji od radnika bez skilla koji dobivaju, zbog glupog tečaja kune, enormno visoke plaće - 0.1 Gold, a vani je to složeno na 0.03 ili 0.02 Golda. Radi toga, nasih 700 igraca bez skilla dnevno kosta 70 Golda, a vani 14 Golda - to je razlika od 56 Golda dnevno!

Ona se trenutno pokriva visokim cijenama proizvoda, pa food plaćamo 0.3 Golda, a giftovi su na marketu po 0.7 Golda! Kome radimo štetu? Sami sebi! Povrh svega, većina starijih igrača otišla je raditi u privatne tvrtke povodeći se velikim plaćama od cak 0.8 Golda u nekim slučajevima - to nije dobro i nećemo nikad na zelenu granu! Znate i sami da vani nikad niste vidjeli takve plaće i za to postoji razlog - nemaju smisla i ekonomskog pokića - i nemojte to onda raditi u Hrvatskoj nama samima. Nas 80-ak moramo pokriti tih 56 Golda minusa koje radnici bez skilla naprave, a ne još dodatno zarađivati. Jednostavno, nije vrijeme za zarade, ono će tek doći.

Dakle, molim sve starije igrače da presele u državne tvrtke, mjesta su otvorena, i da do uspostave tečaja kuna na normalnu razinu, a to će biti 27.12., kad Kongres prebaci novac u Hrvatsku narodnu banku - rade za jednu kunu! Jedino tako, uz velik broj radnika za dobrim skillom i radom bez profita ili uz minimalne gubitke možemo progurati nekako do tog (ne)sretnog 27.12., inače ćemo imati i odljev igrača i odljev love i sve najgore što si možemo poželjeti...

Ako se svi držimo dogovora - do 27.12. ćemo imati s čime nahraniti ljude, imat ćemo zdrave radnike ako proizvedemo dovoljno giftova, i imat ćemo preko 500 radnika koji će imati skill veći od 3.00 u tom trenutku. Nakon toga, uspostavljajte privatne tvrtke i idite raditi za veću plaću, ali ne u ovim trenucima.

Moram napomenuti - bit će profita za sve, hrvatski market će biti veliki market, samo sad nas je preko 1000, bit će nas i dvostruko više, i još ćemo i manjak tvrtki imati kad se sve pokrene, i bit će i profita i trgovanja i businessa za sve. Državne trvtke će se povući kad se uspostavi potpuno cijelo tržište i neće smetati u daljnjem razvoju kad ovo obavimo, imat će samo funkciju regulatora cijene ukoliko dođe opet do ovakvih (katastrofalnih) poremećaja, odnosno training kompanija za dizanje skillova novim igračima da bi privatne tvrtke radile s profitom i preuzimale te radnike kasnije.

Ali odradimo ovo sada kvalitetno, jer time gradimo temelj budućeg gospodarstva i strpimo se tih dva tjedna, molim vas!

** Dodatan razlog - nema preseljenja tvrtki **

Nažalost, nema preseljenja tvrtki. Pokušali smo učiniti sve, bombardirali PM-ove, pisali objašnjenja, molili i preklinjali, ja na kraju pukao i natrpao svega i svačega tim ljudima, ali jednostavno - s njima ne ide. Odgovor je kratak i jasan bio - "Nećemo seliti, jer to će uzrokovati poremećaje na tržištima u kojima su te tvrtke smještene".

Nemam kaj drugo reći osim da, po stoti puta dokazano i viđeno - ti ljudi doslovno uopće nemaju nikakvog smisla ni za socijalnu ni za ekonomsku komponentu igre i cijeli svijet je razvijen isključivo na temelju kvalitetnog razmišljanja nas - igrača.

Što učiniti - predlažem da do 27.12. pokušate prodati tvrtke, tko ih misli prodavati, ili nastavite raditi s njima u ostalim državama. Pošto će stanje u Hrvatskoj biti "zamrznuto" do uspostave tečaja, ima se vremena i nećete izgubiti svoj novac. I ja osobno sam izgubio 2 tvrtke sa preko 2000 raw materiala na stocku koje sam pripremao za preseljenje, u njima danas nema radnika i zjape prazne...

Dodatnih informacija o svemu dobit ćete tijekom ovih daljnjih dana (mislim na vlasnike tvrtki), ali ovo što sam napisao izgleda da je ostalo - definitivno tako.

** Veselje za buduce politicare **

Danas poslijepodne ili navečer otvorit ću podforum Hrvatske demokratske stranke na hrvatskom forumu tako da bude vidljiv svima i svi ćete moći prisustvovati u raspravama. Razlog tome je velik broj igrača koji se registrirao u igru radi politike i ispituju zašto ne mogu postati članovi Hrvatske Demokratske Stranke, a htjeli bi se baviti aktivno politikom.

Na ovaj način, makar još nemate dovoljno XP bodova - možete postati članovi stranke, makar ne i službeno, ali imat ćete tamo sva prava kao da i jeste članovi.

Pošto osobno nemam vremena, kao ni većina starijih članova stranke koji se bavimo ovakvim stvarima gore navedenim u članku - dajem je u ruke vama, napišite sami Statut, napravite odbore i što već ide, pokrenite rasprave i bavite se političkim stvarima... Ja ću samo nadzirati i educirati, imam najveće iskustvo u eRepubliku po tom pitanju, i od mene možete puno naučiti.

Mislim da je ovo najdemokratskije što može biti, uostalom, takav je i naziv stranke...

Johny Stulic
Admin

Broj postova : 289
Join date : 18.04.2009

https://ehnc.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.