eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lipanj 2009.-Intervju sa Johnyem Stulicem- predsjednikom HLDa

Go down

Lipanj 2009.-Intervju sa Johnyem Stulicem- predsjednikom HLDa Empty Lipanj 2009.-Intervju sa Johnyem Stulicem- predsjednikom HLDa

Postaj  Dom Perignon 12/6/2009, 20:18

Pozdrav Johny, najbolje bi bilo da odmah krenemo

Lijepi pozdrav.
Hvala sto si me odabrao za svoga sugovornika da mi uskratis dan koji je pomalo vec dosadan.

1. prije ste igrali pod accom borg master, ali ste dobili ban... zasto ste ga dobili i zasto se niste zalili na njega?

* Uh.. prvo pa musko... po ne znam koji puta ponovit cu da sam zavrsio u bolnici na par dana i svoj acc bio sam dao prijatelju koji radi u istoj RL firmi kao i ja i igra eRep da mi pricuva acc da ne izgubim HW medalju koja me je na kraju kostala Bannom.

Svim igracima porucujem da HW medalja nije vrijedna toga i da ne naprave istu gresku kao i ja.


2. Radi cega ste napustili HUS, u kojem ste bili vrlo cijenjen clan i licnost i presli u HLD?

* Nebi htio da ispadnem ovakav ili onakav (kakvog me vecina ljudi i smatra) ali cvrsto stojim kod svojih uvjerenja i kao takav cu ih pokusati drzati dok god igram ovu igru. Nisam se slagao sa nazovimo ih vladajucim stranke iako sam bio u upravi HUSa jer smatram da je TO neke drzave primitivni pristup igre te da se jacina neke vojske i drzave treba svesti na posteni rat pa tko dobije - dobije. Da me sada nebi odmah citirali neki ljudi nemam nista protiv ljudi koji su sudjelovali u tome TO i jednostavno nemam nista protiv toga jer su to njihova uvjerenja - moja nisu bila i nisam ih niti ostvario. HUS kao stranka nema nikakve veze sa mojim odlaskom jedino razmisljanja nekih ljudi te plan koji su tajili a kasnije je dosao do mene. Smatrao sam da stranka koja previse skriva nije stranka za mene.

3. Nakon vaseg zalaganja u HUSu bilo je ocito da vas ceka velika politicka buducnost, zasto se jos niste kandidirali za predsjednika drzave i hocete li se ikada kandidirati za tu poziciju?

* Ne bih bas rekao da je moje zalaganje bilo ista vece od prosjecnog clana te stranke nego sam bio malo aktivniji i sve me je zanimalo. U HUS sam dosao kao guster sljepo vodeci Suckovom ideologijom kojeg i dalje postujem. Pokusao sam od samog pocetka drzati svoja nacela i kao takav ih sljediti ali sam skuzio da to nije moguce u sredini gdje mali broj ljudi ima iste ciljeve. Da me ceka neka blistava politicka buducnost tu se nebi slozio niti mi je to toliko u cilju za predstavljanje nekih novih standarda. Bitno mi je da nisam nicija marioneta i cvrsto stojim na zemlji djeleci istu sudbinu kao i stranacke kolege. Kandidatura za predsjednika drzave trenutno nije opcija jer se ne smatram kao osoba koja moze izorganizirati sve paralelno sa RL zivotom.

4. Imate velike novinarske sposobnosti, mislite li da cete ikada doci do media mogula?

* Hvala ako smatras da imam sposobnosti. Jednom sam cak i napravio svoje prve novine i cak poceo raditi na drugom broju ali brzo se to izgubilo jer 2 covjeka ne mogu napraviti previse u danasnje vrijeme. Nikad nisam razmisljao o Media Mogulu kao takvom ali naravno da bih jednog dana bio odusevljen kada bi se nasao na tome mjestu 1000+ pretplatnika.

5. Smatrate li se sposobnim i dostojnim voditi eRepubliku Hrvatsku?

* Mislim da sam na to pitanje vec odgovorio ali mogu reci da ne smatram da je to posao za mene. Jednostavno tolika kordinacija koju ja smatram da jedan predsjednik mora uciniti zahtjeva mnogo vremena koje ja nemam. Nije da se vadim na vrijeme jer jos jednom ponavljam da smatram da taj posao nije za mene.

6.U HLDu ste trenutno na poziciji predsjednika stranke i moralnog oslonca, mislite li da ce u HLDu biti pokusaj TOa i imate li organiziran kakav plan obrane?

* Iskreno imali smo 2 clana koji nisu bili nasi sluzbeni kandidati stranke i kao takvi stvarali su nam imaginarnu prijetnju. Naravno ta prijetnja bila je kako nama tako i ostalim strankama i vrhu drzave radi moguceg TOa. Kako stari ljudi kazu lijepa rijec otvara mnoga vrata - tako sam ja komunicirao sa tim ljudima te ljudima iz eSrpske vlade zeljeci im kroz program HLD stranke prikazati nacin rada iste te zalaganje clanova kroz nasu ideologiju rada. Ovim putem im jos jednom zahvaljujem sto su povukli svoje kandidature i uistinu shvatili da je plan nase stranke bas borba protiv mogucih TOa. Stvarno bi bilo zalosno da stranka koja se bori protiv TO na sve moguce aspekte igre bude izigrana i na njoj se odradi TO gradjanstava druge drzave.

7. Smatrate li HLD jakom i potencijalno opasnom strankom za preuzimanje vodstva drzave HDSu?

* Iskreno HLD kao stranka sama za sebe ima kvalitetne ljude kojima skidam kapu, nekolicinu ljudi koji nas podrzavaju bez da su clanovi iste i zahvaljujem im ali postoji ona cista i surova realnost a ta je da HLD ne moze naci nikakvu poveznicu da ugrozi jedan HDS. Stranka kao takva je puno manja, cak 3 puta manja od HDS stranke ali svojim radom pokusava dokazati da smo jedna od civilirizanijih stranaka u eHrvatskoj koja ce svojim radom nadam se dobiti prijateljstva drugih stranaka te mozda uz koaliciju prikazati da smo stranka koja ima svoje pozitivne atribute, koji ce nadamo se jacati.

8. Mislite li da HLD kao stranka ima mogucnosti prosperirati i jacati do stupnja HDSa?

* Bio bih stvarno neposten kad bi rekao da to nije cilj te da se cijela HLD ekipa ne bori da do toga dodje. Isto je kao i u RL jer politika ne bira ni sredstva ni pristup da postigne ono sto zeli na zalost. Bili smo okarakterizirani kao Srbi, kao izdajice kao kreteni i ni jednom nismo uzvratili istom mjerom. Bili smo potlaceni ali smo to nadjacali i ostali hladne glave. Sve nesuglasice su nadam se rjesene na sve strane tako da smo rjesili taj dio problema i sada se okrecemo samo radu na HLD stranci te njezinom jacanju i naravno kvalitetnoj buducnosti eHrvatske.

9. Ne moze se poreci da HDS dobro vodi Hrvatsku, ali ni da na svakim izborima imaju svojih manevara i varki, smatrate li do dobrom taktikom?

* Gledajte uvijek se moze reci moglo se ovo, moglo se ono. Iskreno po meni ako cemo gledati povjest nase drzave po meni jedinu zamjerku imam na neposten rat prema nasim susjedima i to je sve na sto se mogu pozaliti jer cinjenica je da je HDS kao stranka na vlasti i svuda ima svoje ljude sto je primjer kvalitetnog vodjenja politike. Moze se cjepidlaciti i traziti neke sitne propuste u vodjenju drzave ali u sustini organizacija im je odlicna a to im pruza i sigurnost u daljnje napredovanje i zelim im srecu. Varke ili manevri kako god ih nazvali smatram da je pristup za dobivanje izbora jedina negativna stvar kako u RL tako i u eRL te ne smatram da je to vazni cimbenik. Jedino sto zamjeram natpise na stranim forumima kako se druge stranke okarakteriziraju kao izdajnicke stranke. Naravno to ne mogu sa tocnoscu potvrditi jedino saputanja koja tu i tamo dodju do moga uha (citaj oka) Smile .

10. u slucaju da vi odustanete od igre, ili vam se nesto dogodi sa accom, koga biste predlozili za vasu zamjenu u HLDovoj fotelji?

* Ovo je tesko pitanje. Iako namjeravam odraditi jos samo jedan mandat u HLDu moram se zamisliti. Svaki od clanova ima svoje prednosti a isto tako kao i ja i svoje mane.

Ako moram biti iskren mislim da se nitko iz stranke nece naci uvrijedjen ako kazem da postoji par ljudi koji su zreli za vodjenje stranke poslije moga mandata. Redosljed ljudi nije onaj koji zelim reci da je to moj izbor nego se sve svodi na par imena koliko poznatih drugima ne znam niti zelim aludirati na njih:

Gjuro, GP.1, Branimir Vukadin, Josip Josipovic te Una73

Naravno postoje jos par ljudi kojima skidam kapu kao sto su Ivan Veliki, Junior Soprano, Bojanski ali u zadnje vrijeme nisu toliko slobodni zbog svojih RL obveza.

Iskreno govoreci moj glas ako bi morao birati samo jednu osobu za moga nasljednika do sada se iskazao GP.1 jer mu je organizacija na prvom mjestu i stvarno mu to ide od ruke. Uvijek kad mi je zaskripilo podmetnuo je svoja ledja.

Postoje i dvije osobe koje su u mojim ocima kvalitetne za predsjednika drzave a to su Gjuro te Branimi Vukadin. To su osobe koje su zrele u glavi te svaku mogucnost posebno analiziraju i traze manu nebi li sve poslozili na svoje mjesto.

11. Projekt eCitaonice i njezino djelovanje! Prokomentirajte mi taj projekt.

* Za taj projekt razmisljao sam dobrih 2 mjeseca i nikako da zagrijem fotelju i uhvatim se posla. Kako mi je samom to bilo pretjerani zahtjev uz HLD stranku te prijatelje sa kojima rado provodim dan odlucio sam zatraziti pomoc od Vlade te pucanstva i zamoliti za financijsku pomoc kako bi se urednicima citaonice osigurala zahvala na ulozeni trud.

Citaonica je baza eHrvatskih novina na jednome mjestu te je kao takva dostupna svima sa pregledom svih novinskih clanaka ljudi i organizacija koje rade unutar granica eHrvatske. Svi koji imaju svoje novine a nisu se pronasli u toj bazi molio bih da mi posalju PM sa imenom igraca te imenom novina i ubacit cu ih u bazu.

Drago mi je takodjer sto je eBiH takodjer prepoznala ovaj projekt kao veliki plus u svojoj drzavi te pokrenula istu inicijativu te krenula sa svojim radom.

Hvala za tvoje vrijeme i strpljenje!

Za kraj mogu zahvaliti za pitanjima i zivcima koji su svi izdvojili za moja lupetanja Smile

Lijepi pozdrav svima

Johny Stulic

Dom Perignon

Broj postova : 48
Join date : 28.05.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.