eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lipanj 2009. - 13. Intervju - Master Blaster

Go down

Lipanj 2009. - 13. Intervju - Master Blaster Empty Lipanj 2009. - 13. Intervju - Master Blaster

Postaj  InChY 23/6/2009, 09:47

Poštovanje dragi čitatelji i drage čitateljice.
Pred vama je još jedan intervju.
Ovoga puta na redu je Master Blaster!
No da ne duljim, uživajte.



Recite nam nesto o sebi u RL.
Kao prvo, pozdrav svim čitateljima. Pa ne bih htio previše o svom RL-u, ovo je virtualni svijet pa ću samo ukratko. Živim u Rijeci, tj. mjestu blizu Rijeke, Opatiji, apsolvent sam na Pomorskom Fakultetu u Rijeci, imam 22 godine, diplomirati ću za mjesec-dva. Volim sport, ljeto i dobru zabavu.


Kako ste saznali za ovu igru?
Za igru sam nažalost saznao tek početkom ove godine, točnije u veljači i moram priznat da se ne sjećam kako. Mislim da je to bilo kada je bila igrica tjedna na net.hr. Žao mi je što nije bila malo bolje reklamirana pa sam se pridružio kada je eHrvatska već bila više-manje stabilna država, a bilo bi mi jako drago da sam mogao pomoći u njenom stvaranju.


Opisite nam pocetak svog eZivota.
Uf, bilo je dosta teško. Sjećam se da sam prije nego sam išta napravio pročitao wiki, tutorijale i pokušao shvatit način funkcioniranja igre, zadatke ali i zamke koje skriva. Bilo je teško za preživjeti, male plaće, a trebalo je kupovati hranu, održavati wellness itd. U početku sam gnjavio iskusnije igrače za savjet, pitao ih za informacije, a oni su mi svaki put strpljivo odgovarali. Neću ih nabrajati jer ne bih htio nekoga izostaviti, ali hvala svakome od njih. Na sreću, igrom slučaja, posao me odveo u tvrtku poznate Organizacije „Zlatne Godine“, vlasnika Punk Bibinje i Marka Ivice. Tamo sam počeo napredovati i zaista živjeti eŽivot. Pomogli su mi maksimalno, preko slanja gift-ova, financiranja odlazaka u rat i davanja korisnih savjeta, a i plaća je za mene u ono vrijeme bila više nego korektna. Zatim sam odlučio vratiti uslugu i otvorio novine sa ciljem pomaganja novim igračima da se što lakše snađu i uklope u našu zajednicu i još su uvijek aktivne. Kao highlight mog poslovnog života je kupovina weapon tvrtke upravo od Organizacije Zlatne Godine. Ta tvrtka me je preporodila. U nekih mjesec dana nakon što sam je prodao nažalost zbog nedostatka vremena za vođenje, na računu sam imao 85 Gold-a što je za mene bilo neopisivo zadovoljstvo. Onda sam kupio kuću, pa hranu, pa podijelio nešto giftova i ostatak potrošio na ratovanje i sada opet živim „od plaće do plaće“.


Sto mislite o nedavnom preuzimanju HDS-a od strane srba?
Drago mi je da me to pitaš. Oko toga se diglo puno prašine, ali po mom mišljenju nepotrebno. Naravno, to je velika pobjeda za eSrbe, ali samo zbog osobne zadovoljštine koju su time dobili. Uzeli su u onom trenutku najbrojniju stranku u eHR. Ali realno gledajući, svi znamo da to nisu napravili sami i vjerujem da su napali bilo koju drugu stranku sa 900 glasača, da bi završila isto. Da li se moglo napraviti više i da li ih je HDS podcjenio, to su osobna mišljenja i svatko ima pravo misliti šta hoće. Činjenica je da eSrbi nisu skrivali namjeru za napadom ali isto tako stoji činjenica da je malo tko očekivao da će napast sa gotovo 1000 ljudi jednu najobočniju stranku koju mogu sami napraviti. Kao što sam rekao, oni su lako mogli osnovati stranku u eHR i napuniti je 2-3 dana prije izbora i time si osigurati veliku prednost jer bi nas uhvatili nespremne.. Ali želja za osvetom je bila jača i odlučili su se na ovaj korak i time nama dali vremena za pripremu i dobru organizaciju za obranu od pokušaja TO-a Kongresa.


Sto mislite o potencijalnom TO-u kongresa 25.6.?
Kao što sam napisao u odgovoru iznad, ovim potezom su nam eSrbi dali puno vremena da se pripremimo, razradimo taktiku do najsitnijih detalja i dočekamo 25.06 spremni. Naravno, bilo kakvo podcjenjivanje ili opuštanje bi bilo kobno. Ovo su najvažniji izbori u povijesti eHrvatske i tako se moramo postaviti. Kao predsjednik HUS-a imam informacije o taktici koja je pripremljena i zbog toga sam vrlo optimističan što se tiče ovih izbora.


Sto mislite o radu trenutnog predsjednika eHrvatske IVANA RADMANA?
Kao mnogi bio sam vrlo skeptičan kada je Radman bio izabran u svom prvom mandatu. Ja sam bio relativno nov igrač i njega sam znao kao osnivača eRadia i nisam ga mogao zamisliti na predsjedničkoj fotelji. Bilo je dosta rasprava o mnogočemu za vrijeme njegovog mandata, velike borbe između HDS-a i oporbe, nažalost nekada je bilo i niskih udaraca ali mi je drago vidjeti da se sve to smirilo, da stranke surađuju kada je potrebno i da postoji fer i korektna borba među strankama. Da se vratim na Radmana, čovjek ima odlične ideje, započeo je mnogo projekata, a najviše me se dojmilo otvaranje Agencije za Nekretnine koja je pun pogodak. Vrlo je pristupačan i spreman dati odgovor na bilo koje pitanje, u to sam se i sam uvjerio. Preuzeo je državu u dosta teškim trenucima, prijetili su eMađari, eSrbi, ljudi su odlazili iz države, cijene proizvoda na tržištu su oscilirale, ticket i wood sektor je tresla kriza i drago mi je vidjeti da se je uspio nositi sa tim pritiscima, ne radi mene nego radi svih građana eHrvatske. Ali sada se kao predsjednik HUS-a ipak nadam da će HUS u skoroj budućnosti uspijeti dogurati svog člana do te pozicije.


Zasto ste vi izabrali HUS? Opisite nam tu situaciju.
Pa moram priznat da nisam puno razmišljao. Najviše me privukao broj članova, volim izazove pa sam se htio pokušati dokazati u nekoj jakoj stranci, a HDS me je imenom previše podsjećao na RL HDZ čiji nisam ljubitelj pa sam se odlučio za HUS i nisam požalio. Čak sam dogurao do mjesta predsjednika stranke i svakim danom napredujemo, korak po korak.


Sto mislite kakvi su nasi odnosi sa susjednom eBiH?
Sa BiH smo po mom mišljenju u više nego korektnim odnosima, imamo blisku suradnju s njima i to me jako veseli jer je eHrvatska bila dom mnogih sadašnjih građana eBiH i drago mi je da se ta suradnja nastavila.


Namjeravate li se uskoro kandidirati za predsjednika eHrvatske?
Joj, ne. Mislim da nemam ni dovoljno iskustva, ni znanja,a najmanje od svega RL vremena voditi državu. Jednog dana možda, kada postanem malo poznatiji, zaslužim podršku građana, onda se možda odvažim na taj potez. Zasada taj posao radije prepuštam malo iskusnijim ljudima.


Gdje vi vidite eHrvatsku za 6 mjeseci?
Pa, to je teško reći. Pogotovo uz ovakvu situaciju kakva je sada. eMađari vrebaju, eSrbi su se okomili na nas i ako se uspijemo sad obraniti to neće biti kraj napetostima. Mi imamo eSrpske originalne regije i oni od toga neće odustat. Ono što se nadam je da će eHrvatska uskoro biti opet u TOP 6 zemalja po broju stanovnika, a sada da li ćemo imati koju regiju više ili manje to je teško prognozirati. Vjerujem da se nećemo širiti u skorijoj budućnosti ali isto tako mislim da nećemo prepustiti nijednu regiju eSrbima. Kako će se ta situacija razvijati to nam ostaje vidjeti kroz sljedeće mjesece. Što se tiče ekonomije, tu ne vidim neke značajnije promjene.


Sto mislite o trenutnom stanju nase valute? 1 HRK= 0.023 GOLD
Mislim da je HRK samo kratkotrajno ojačala. Dok ovo ispunjavam, već ima ponuda po 0.22 a bilo je par i po 0.021. Po mom mišljenju to je dobro jer smo sada teoretski gledano zemlja sa povišenim standardom i jakom valutom. Nažalost uz jačanje valute, normalna posljedica je pad plaća, ali su neki poslodavci to iskoristili pa su plaće ispod granice na kojoj bi trebale biti pa naročito novi igrači koji ne prate situaciju odlaze raditi van jer misle da će zarađivati daleko više. Baš sam jučer dobio 2 PM-a sadržaja „što se događa sa plaćama, odoh raditi van“. Kada se sve stabilizira i ako HRK kojim slučajem ostane na ovoj razini to će biti pozitivna stvar jer će ljudi vidjeti eHR kao zemlju sa prilikom za bolju zaradu pa možda profitiramo što se tiče populacije i radne snage.


Imate li neki savjet za nove igrace?
Imam, kao prvo uzmite 10-20 minuta pa pročitajte tutorijale, raspitajte se kod iskusnijih igrača prije nego krenete igrati što vam je činiti i koji vam savjet mogu ponuditi. Pročitajte članke, prijavite se u Ured Dobrodošlice, i vrlo važno, prije odlaska u rat pročitajte kako treba ratovati. 90% novih igrača ide u rat da bi si podigli wellness a na kraju zbog neznanja završe na popisu registra kritičnog wellness-a. Uključite se aktivno u rad stranke ili vojske, budite aktivni i zagarantiran vam je uspjeh.



Zahvaljujem se Master Blasteru na vremenu.
Nadam se da vam se sviđaju intervjui.
Do sljedećeg intervjua,
pozdravlja vas vaš
Plese Tomislav
InChY
InChY

Broj postova : 469
Join date : 11.05.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.