eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srpanj 2009. - 19. broj Glasnika HLD-a - ### NAJVAŽNIJI IZBORI U POVIJESTI eHRVATSKE ###

Go down

Srpanj 2009. - 19. broj Glasnika HLD-a - ### NAJVAŽNIJI IZBORI U POVIJESTI eHRVATSKE ### Empty Srpanj 2009. - 19. broj Glasnika HLD-a - ### NAJVAŽNIJI IZBORI U POVIJESTI eHRVATSKE ###

Postaj  Reverend Kane 3/7/2009, 13:15

Dragi eHrvati i još draže eHrvatice,

bliži se vrijeme odluke. Stižu nam predsjednički izbori koji nam odlučuju sudbinu Lijepe Naše. Puno toga se događalo u posljednje vrijeme, i puno je teških riječi palo. No ono najbitnije je tek pred nama, i s izuzetnim zadovoljstvom mogu vidjeti kako su se skupili najiskusniji ljudi države, napokon sjeli za stol i odlučili potezati u istom smjeru.
Stvorena je Vlada nacionalnog jedinstva, u kojoj sjede ljudi koji su se donedavno uglavnom gledali preko medijskog nišana. No smogli su snage i stavili na stranu vlastite razmirice, a sve u svrhu rješavanja krize, najteže koja nas je pogodila u svo ovo vrijeme postojanja eHrvatske kao suverene države. Isto moramo napraviti i mi ostali.

Kao predvodnika i jedinog Hrvatskog kandidata na predstojećim izborima predstavljen je AndyCro. Bivši predsjednik HLD-a se vratio u aktivnost u pravo vrijeme. Treba nam netko kojeg sluša i "lijeva" i "desna" strana eHrvatske političke scene. Vrijeme je da se ponovo stane zajedno, ovaj put iza osobe sa podosta kredibiliteta i respekta. Razgovarajući s Andyjem znam da je svjestan kolika je sad odgovornost na njemu. Možda ovo zvuči melodramatično ali budućnost eHrvatske je na rubu, a na Andy-a je pao zadatak da izbalansira stanje i spriječi pad u tešku provaliju.
Ali ako mislite da će on to napraviti sam, varate se. SVAKI eHrvat i eHrvatica sada mora uprijeti jače nego ikad. Ako smo do sad i odmahivali rukom i govorili kako će sve biti u redu, više nemamo tu privilegiju. Sad je vrijeme da svi podmetnemo leđa. 30 igrača koji sastavljaju Vladu Nacionalnog jedinstva su već počeli. Red je na nama, "običnim" igračima da damo sve od sebe, krv znoj i suze.

Od vitalnog je značaja da se SVI eHrvati vrate u Lijepu Našu. Želja za zaradom i lakšim ratovanjem je u redu, ali sad se treba boriti kod kuće. NIJEDAN GLAS NE SMIJE PROPASTI!!! Trebat će nam i pomoć saveznika, i to svih koje imamo. I tu također VI možete pomoći. Svi shoutovi, svi članci, sve novine, svi forumi moraju imati jednu te istu poruku: SPASIMO HRVATSKU! Svi vaši prijatelji moraju doznati za izbore. Svi radnici u firmama bi trebali dobiti poruke da se aktiviraju. Štednja na ticketima ne dolazi u obzir, ne sad.

Gospodarski kolaps se događa kao što je i očekivano ali i dalje građani žive. Građani i dalje rade i bore se. I tu ne smijemo stati. Vrijeme je teško, i to se podrazumijeva. Firme muku muče s isplatom plaća, radnici s kupnjom hrane. Ali nikako ne smijemo dopustiti da se ovo stanje iskoristi za privatnu dobit. Danas sam dobio upit od jednog igrača iz firme gdje radim da napišem članak jer nije dobio plaću. Molim sve radnike i poslodavce da ne brzaju s odlukama. Moramo biti svjesni da nije lako poslodavcu skupiti plaću u trenutku kad je prodaja komplicirana. Stoga bi radnici trebali imati malo strpljenja, i ne vikati ako ne dobiju plaću isti dan. Jednako tako, poslodavci moraju biti svjesni da radnici ipak od nečega MORAJU živjeti, pa mogu bar za početak javiti se radnicima i objasniti situaciju i dati očekivano vrijeme isplate. Tako izbjegavamo tenzije i ishitrene korake. Ja se nadam da je rečenom igraču u međuvremenu plaća stigla, meni jest.
Koliko znam BM daje rezultate pa bi se za dan-dva moglo očekivati totalno uhodavanje svih korisnika BMa, i poslodavaca i radnika.

U ovo vrijeme oskudice još uvijek postoji potreba za pomoć mlađim i neiskusnim igračima. I sa zadovoljstvom mogu najaviti novi projekt HLD-a: HLD CARITAS. U suradnji s Crvenim Krizem, a pod nadzorom HLD-a, Caritas će igračima s malim welnessom i/ili potrebom za hranom donirati potrebne artikle. Naravno, uz svaku pomoć u hrani i giftu idu i savjeti što nakon toga, kako wellnes održati i povećati, te kako postati samodostatan. Sredstva potrebna za ovo su dobivena isključivo donacijama članova HLD-a, i iako je projekt tek finaliziran i detalji dotjerani, već je počeo sa radom. O samom projektu, planovima i napredovanju će više biti riječi u jednom od slijedećih članaka Glasnika HLD-a. Naravno da ide poziv svim građanima koji su voljni i imaju mogućnost da pomognu; slobodno se javite, svaka pomoć je dobrodošla i zahvalni smo na njoj.

O svim akcijama i planovima HLD-a možete kao i obično čitati na forumu ili chatu HLD-a, gdje ste svi dobrodošli

I jedna osobna nota: Kao glasnogovornik HLD-a i osoba sa vlastitim stavovima i mišljenjem u nekoliko prošlih članaka sam bio malo oštriji nego inače. Situacija je ozbiljna i smatrao sam da nije vrijeme za uvijene izjave i diplomatske fraze. I nemam namjeru se ispričati ni za ton ni za bit mojih izjava, niti za način na koji sam iznio svoje mišljenje. Jedino za što se JAVNO ISPRIČAVAM jest ako sam nekog uvrijedio ili mu učinio nažao. To mi nije namjera, niti će ikad biti.

Toliko za sad,

pozdrav i vidimo se na izborima!

Gjuro
glasnogovornik HLD-a
Reverend Kane
Reverend Kane

Broj postova : 26
Join date : 29.06.2009
Age : 36

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.