eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Siječanj 2010. - Interview: Absentee

Go down

Siječanj 2010. - Interview: Absentee Empty Siječanj 2010. - Interview: Absentee

Postaj  Dalibor 17/1/2010, 19:39

Siječanj 2010. - Interview: Absentee Area51logo

AREA 51, br.23. - day 789/ siječanj 2010.

Dragi čitatelji, u ovom broju Area 51 donosim interview sa igračicom Absentee koju većina vas zna kao voditeljicu projekta mentori, a i radila je sa gušterima gdje je vodila squad i razne druge poslove.

Zbog nezadovoljstva situacijom u vatrenim gušterima, prije par mjeseci se pridružila Teokratima (Theocratic holly army), s kojima i sada učestvuje u borbama po svim djelovima svjeta.

Možete je često pronaći u popodnevnim satima na IRC kanalima #eskola i #mentor.


:: INTERVIEW ::

AREA51: reci nam nešto o sebi...
Absentee: imam 20 godina, zovem se Vesna, živim u Solinu i studiram u Splitu računarstvo Very Happy prva godina drugi put Very Happy

AREA51: kako si došla u igru?
Absentee: bio je članak na net.hr i eRepublik je bio igra tjedna... kako sam inače u tim igricama, odlučila sam probat i to... čisto iz znatiželje zaintrigirao me tekst i tako sam počela... doduše, igra mi se nije dopala na prvi pogled...

AREA51: zasto nick Absentee?
Absentee: imala sam prije drugi nick koji sam se koristila, no nije bio maštovit, pa je bio svugdje zauzet... nisam imala inspiracije... pa sam uzela englesko-hrvatski rječnik i krenila po redu tražit nesto... što će zvučat dobro... nisam daleko došla očito po abecedi... svidio mi se "zvuk" ove riječi, a i značenje...

AREA51: kako je izgledao početak u eRepu?
Absentee: prilicno mucno... nije mi se dalo čitati tutoriale, a i igra je djelovala nezanimljivo.... chat nisam vidjela nekako... i igrala sam dan dva pa tjedan ne bih nakon nekog vremena sam i zaboravila na igru dok mi nije stigao mail da sam umrla Very Happy
Absentee: onda sam počela opet sa igrom i pomogao mi je HGK, nekako su me našli među umirućima Very Happy giftali, i poslali da ratujem Smile
Absentee: poslije sam vidjela osnivanje guštera i odlučila se priključit, dospjela na chat i sve onda je povijest xD

AREA51: zašto si ostala? što te privuklo u igri?
Absentee: #obrana Smile došla sam tamo i mojih prvih dana tamo je bila ekipa s kojom sam pričala većinu dana Smile postali su mi super prijatelji i odlično smo se zabavljali....
AREA51: koja je to ekipa, tko ti je ostao u najboljem sjećanju
Absentee: pa bili smo tu glavni spammeri, Woolf1975, thebalash i ja... možda je netko još bio... al ono... oni su bili baš otpočetka... bio je tu još i Zion I koji je glavni zaslužni za sve iako nije bio spammer kao mi Smile al zbog njega sam zavoljela guštere Very Happy
Absentee: bio je još i Kokach Very Happy on je bio tamo od ranog jutra, i ukazao mi prvi povjerenje Smile)))

AREA51: na kojim projektima trenutno radiš?
Absentee: trenutno radim samo na mentorima, tj. vodim projekt Mentor Ministarstva obrazovanja...
Absentee: i sviđa mi se kako se razvija redovito, uvijek netko dođe s novim idejama, novim prijedlozima... pokušavamo pomoć sto većem broju igraca... počeli smo sa nekoliko dnevno koliko bi ih se prijavilo na naš sheet, a sad uzimamo sve one koji se prijave u UD (Ured dobrodošlice op.a.)
Absentee: zna bit zeznuto i mentori preoptereceni, ali nitko se ne buni srećom Very Happy svi su tu zbog želje da pomognu mladim igračima...
Absentee: vrlo često jer znaju koliko je njima značilo što imali nekog ili što nisu... počevši od mene Smile

AREA51: sjećamo se tvog nastupa u emisiji na radiju**... i tvog sexy glasa...
Absentee: naravno, tko se ne bi sjećao :PP
Absentee: jadni Smiljan me nagovarao 2 dana i onda sam ja jos weba nagovarala da ide sa mnom jer sam ja ipak bila noob, pa su nas jedva istjerali iz studija na kraju Very Happy
Absentee: joooooj kad se sjetim kad je to bilo, izgleda kao da je prošlo bar godinu dana Very Happy
AREA51: ajd pričaj malo o tome još, neke detalje koje ljudi ne znaju
Absentee: pa Smiljan je htio neku curu u emisiji.... i osobni pristup, nagovarao me ta dva dana, a ja sam umirala od smijeha pred laptopom Very Happy
Absentee: svaki pristup je pokušavao Very Happy na kraju mi je uvjet bio da ako ću ić web mora ići sa mnom posto je i on od tu... on je pristao, al samo kao pratnja, sjećam se da mi je bio on pojam kao zapovjednik i malo strah susreta Very Happy
Absentee: al ono, došli smo tamo, zezali se u emisiji, i čak produžili trajanje dijela sa erepom Very Happy, bilo je uzbudljivo, pogotovo dio kad su svi čuli
** Radio emisiju možete pronaći ovdje:
http://www.erepublik.com/en/article/absentee-webstartm-na-radiju-kl-audio-snimak--966608/1/all

AREA51: kasnije si otišla u teokrate...
Absentee: da... došlo je do nekih neslaganja s nekim tko mi je bio jedan od bitnijih ljudi tu... malo jačih neslaganja Very Happy
Absentee: što mi je jako diglo živce i pukao mi je film... i poželjela sam pobjeć daleko od svega toga... čak sam mislila prestat igrat, međutim predloženo mi je da odem tamo budući da volim vojni dio igre, a to je dovoljno daleko od svega...
AREA51: i kak su te tamo prihvatili, kakva su iskustva?
Absentee: pa čim sam došla, postavila sam se valjda na dobar način, i odmah su me primili u svoje društvo i super sam se sprijateljila s njima
Absentee: ekipa je odlična, zezancija je uvijek tu, uvijek svi pomažu, a i odgovara mi njih stav Very Happy, a to je - nema veze xD
Absentee: njima je sve samo igra i tako se ponašaju

AREA51: na koji način se može doći u teokrate?
Absentee: dođe se na njihov javni kanal i kaže da želi postati dio vojske Very Happy
AREA51: imaju posebni neki uvjeti ili?
Absentee: oni kažu da se pretplati na njihove novine i zaposli u njihovu firmu... bude aktivan i to je ugl to... prije je još bilo tu i preseljenje u eSK (eSouth Korea, op.a.) i uzimanje državljanstva, al smo otišli od tamo...
Absentee: nema posebnih uvjeta Very Happy
Absentee: samo treba bit spreman slušat sve zapovijedi
Absentee: čak ako nalazu i borbu protiv svoje originalne zemlje
Absentee: sreća, oni su na strani EDENa iako neslužbeno Very Happy
Absentee: inače, teokrati su jako prijateljski nastrojeni prema eHrvatskoj i kad je god bio koji napad su je branili...

AREA51: što ti je ostalo u najljepšem sjećanju u igri?
Absentee: hmmm... mislim da su to gušterski počeci... kad je sve tek počinjalo i zahuktavalo... sve je bilo puno nadobudnosti, želje, volje...
Absentee: kad smo bili mladi xD
AREA51: e da, to je bilo lijepo vrijeme, puno entuzijazma...
AREA51: i meni je to u lijepom sjećanju, od same ideje, početaka...
Absentee: da... mi stara ekipa se nadjemo, pa pričamo o tome...
Absentee: sjećamo se nostalgično Very Happy kad smo bili ebebe Razz
Absentee: kako je bilo ljepše u naše doba Very Happy i žalimo za tim vremenima...

AREA51: što se promjenilo?
Absentee: nestala je stara ekipa... otišla u drugom smjeru, postali dvoklikeraši zbog obveza, neki drugi su došli, stvari su se promijenile...
Absentee: možda same od sebe, možda ne...

AREA51: misliš da se možda neki previse užive u ovo
Absentee: da... počnu shvaćat to preozbiljno..
Absentee: u teokratima toga nema srećom Very Happy
Absentee: to su velikom većinom stariji igraći, kojima je također bilo dosta svega... situacija u njihovim državama, vojskama i sl... i nema razlike tko je otkud...

AREA51: što misliš o politici u igri?
Absentee: ništa... Very Happy
Absentee: svojedobno sam bila na chatu tri stranke u isto vrijeme Very Happy i pričala sa svima...
Absentee: boli me briga za politiku, meni su bitni ljudi koji su tu Smile i priče koje su trajale do kasno u noć Very Happy

AREA51: priča se da u tamnih arhivima vojne škole postoje i tvoje slike u mlađim danima
Absentee: ahahahaha... da... kako budem na eskoli, dodju mladi vojni kadeti Razz
Absentee: i vide sliku i komentiraju Razz

AREA51: jesi dovela koga RL frenda u igru
Absentee: da, dovela sam ih par, najvise s faksa jer su tamo takvi freakovi Very Happy a i tu je moj decko Tatica-st koji nije mogao izdrzat moje price svaki dan xD pa je dosao vidjet sto je tu tako zanimljivo Very Happy
AREA51: oho, dakle plivas u goldima xD
Absentee: ma rijec je samo o 4.-5 ljudi Razz

AREA51: organizirala si i par erep mitinga u Splitu...
Absentee: da... kako smo se ja i web to upoznali na radiju, došli smo na ideju da organiziramo meeting, i upoznamo i ostatak ekipe...
Absentee: i nakon što smo ih upoznali, morali smo ih jos par puta bolje upoznat Very Happy
Absentee: a osim tih meetinga bilo je i mini meetinga na našem faksu Very Happy
Absentee: čudo jedno kako bi se ekipa skupila...

AREA51: kakvi su ti daljni planovi u igri...
Absentee: hmmm... svi planovi se vezu uz Mentore... njihov daljnji razvoj i još efikasnija i bolja pomoć bebama...
Absentee: iako i sad funkcioniraju odlično, mora se težit boljem Very Happy
Absentee: imamo već sad neke planove u vidu s ljudima koji su ponudili neke ideje...
Absentee: a moj acc će se uvijek razvijat u smjeru vojske... jačanje i slično...

AREA51: i za kraj... poruka novim igračima...
Absentee: Igrajte igru! uživajte u druženjima koja nudi, pričama, zezancijama... svim onim satima koje ne znate gdje ste ih potrošili, ali su mamili osmijehe na vaša lica Smile
Absentee: i onom što nijedna druga igra ne nudi u tolkoj mjeri: ljudima

* Razgovor vođen u prostorijama Redakcije magazina AREA51, 17.01. 0.01-1.58h, Day789.


:: ARHIVA ČLANAKA ::
- Interview: Pipe CRO
- eHrvatska kakvu zaslužujemo!
- Za sve novinare
- Za sve biznismene
- Promocija eHrvatske
Kompletnu arhivu članaka možete pronaći u eČitaonici - Arhiva članaka


Do sljedećeg broja,
--
Siječanj 2010. - Interview: Absentee Area51footer
Dalibor
Dalibor

Broj postova : 461
Join date : 03.08.2009
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.