eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Veljaca 2010. - Interview: Retrodevil

Go down

Veljaca 2010. - Interview: Retrodevil Empty Veljaca 2010. - Interview: Retrodevil

Postaj  faeran 7/2/2010, 23:42

Dragi čitatelji, u ovom broju Area 51 donosim interview sa igračem retrodevil.

Retrodevil je član 1. brigade - Tigrovi, bio je zapovjednik jednog squada guštera (squad 12), sudjelovao je i u mentorima, a trenutno obnaša dužnost Zapovjednika za brigade.

obrazek

obrazek
:: INTERVIEW ::

AREA51: Pozz... Evo za početak, možeš li se predstaviti?
retrodevil: Oj... evo ja sam retrodevil, trenutno zapovjednik brigada, ili kako je to definirano - zamjenik ministra obrane za brigade (vMoD). Osim toga sam još i član 1. brigade 'tigrovi'. Ranije sam bio i dozapovjednik, pa zapovjednik jednog gušterskog squada (ssl pa sl), a do nedavno sam i aktivno sudjelovao u mentorima, ali zbog erep i RL obaveza sam to na žalost zapostavio. Ali čim riješim rl, bacam se natrag na posao Smile

AREA51: A RL?
retrodevil: U RL sam student na FOI... i to je to Very Happy

AREA51: Kako je nastao tvoj nick?
retrodevil: nick... hm... to je jako star nick... tamo pred kraj osnovne, početkom srednje škole sam bio lud za starijom, retro muzikom... a devil dolazi od: wil de, što u prijevodu sa maorskog znači: kao dan... kad se to presloži kako spada, dobije se moje rl ime... i eto onda kombinacijom je došlo do retrodevil...

AREA51: Koliko ti igra oduzima vremena?
retrodevil: igra uzima vremena koliko dozvoliš... ja visim recimo po preko 10 sati dnevno i bauljam po kanalima Very Happy

AREA51: Koliko je lik u igri sličan tebi?
retrodevil: lik u igri je potpuno isti ja... puno se smijem, nemam predrasude i dobro promislim prije nego bubnem nešto...

AREA51: Kada si došao na eRep?
retrodevil: uf... u eRep sam došao kad je još IVAN RADMAN bio predsjednik. Vidio sam u lokalnom dnevnom listu promociju: Hrvatska je velesila!. Sjećam se da sam dan nakon toga imao ispit iz matematike (uspješno položen), ali da sam svejedno istog trena palio komp i registrirao se.
retrodevil: igra se činila jednostavnom, ali sam svako malo zaboravio trenirati i raditi Very Happy
retrodevil: sjećam se još da je bio TO, a ja ko pravi njub od prvih golda otvorio novine i počeo pisati: zašto nema ovog, zašto nema onog, što je s ovim, bla bla Very Happy
retrodevil: popljuvali me tad da sam debil i meni došlo da odustanem. na žalost, to se i danas događa. ljudi ne shvaćaju da mnogi dvoklikaši nisu upućeni u igru i da ih ne treba odmah napadati i rugati im se. treba objasniti svakome stanje stvari.

AREA51: Što je dalje bilo?
retrodevil: onda je došlo ljeto, a ja zapostavio acc, skoro umro. onda pred kraj 8.mj, početkom 9. (naravno, opet ispiti Very Happy ) se sjetio eRepa i eto. od tad aktivno igram. Htio sam se uvijek aktivnije angažirati, ali nikako dobit priliku. HOS je imao regrutaciju (vidio sam na shoutu jer sam dodavao prijatelje ko lud), čin general, str ne znam koliko. Ja se prijavio, ali tad sam bio još sergeant pa su me glatko odbili Very Happy
retrodevil: s tim da tad nisam imao pojma tko je i što je HOS. Nisam posjećivao chat, nisam čitao edomovina i nisam čitao novine Very Happy
retrodevil: onda sam vidio shout bbb_kambelovca da traži ljude za brigadu... javio se i njemu i nakon dan-dva eto mene u 1.brigadi Smile
retrodevil: kako sam od tad svakodnevno aktivan, tražio sam priliku da budem nešto više nego običan vojnik. pogotovo jer zna biti jaaaako dosadno na chatovima dok nikog nema Very Happy
retrodevil: upoznao sam friend freemana i on me preporučio za pomoć u gušterima. Tako sam došao do ssl-a i sl-a u 12.mj. Onda je u 1.mj bbb postao vMoD i mene postavio za zapovjednika brigada jer je dotadašnji zapovjednik Razz-VU odlučio otići u penziju.

AREA51: Nisi više zapovjednik squada u Vatrenim gušterima?
retrodevil: nisam više... kad sam preuzeo zapovjedništvo brigada, dao sam ostavku na to mjesto jer: nebi bilo fer da sam ja na 10 pozicija, a netko ni na jednoj, a ni ne stignem se baviti još i gušterima... oni zahtijevaju puno vremena i rada s njima...

AREA51: Uf... ima priče puno Very Happy
AREA51: Napredak je zavidan... U par mjeseci od građanina do zapovjednika brigada. Imaš li i predsjedničke ambicije?
retrodevil: lagao bih kad bi rekao da nemam. Mislim da je svakom tko uđe u igru cilj biti predsjednik, barem u početku.
retrodevil: ne znam, vidjet ćemo... ovisi o vremenu i podršci koju smatram dal bih imao ili nebih imao...

AREA51: Primjećujemo da puno visiš i na chatu HLD-a. Što možeš reći o tome?
retrodevil: ma ja visim na puno kanala Very Happy
retrodevil: kao što rekoh, kad sam se odlučio više angažirati u igri, nisam odmah bio u vojsci. Najprije sam došao na chat HLD-a jer sam se učlanio u tu stranku (razlog - jedina kojoj u tom trenutku nije pisalo u opisu: right, autoritaran Very Happy ).
retrodevil: htio sam se najprije angažirati u politici, ali kad sam upao u vojsku, vidio sam da je to nemoguće. bilo je ili politika ili vojska... odabrao sam vojsku. ali na HLD-u je moja prva ekipa i njih ne napuštam. I tako sam tamo bot Very Happy
retrodevil: više priča MIHAJLO nego ja Very Happy

AREA51: Imaš i nježnu stranu... eOženio si se?
retrodevil: joj da Smile
retrodevil: ancica1804, miss ehrvatske, ljubaf moja Smile
retrodevil: a o nježnosti moraš pitat nju Very Happy
retrodevil: posvađamo se svako malo jer ja ne kontam baš te ženske spike... šovinista 'till the end Very Happy

AREA51: Ajmo nazad na vojsku i predsjednika... U zadnje vrijeme je mnogo neslaganja oko financiranja vojske...
retrodevil: eh sad... znaš kak se kaže - lako je gospodarit nad susjedovim... činjenica je da vojska dosta troši... ali na što bi drugo država i trebala trošiti nego na vojsku?
retrodevil: ok, možda davat poticaje za licence ili nešto slično, ali svejedno, rat je ono što ovu igru pokreće... svi bi mi htjeli imati troškove 0, a profit 1000000... ne ide to tako.
retrodevil: država mora u nekoj mjeri sudjelovati u financiranju vojske jer inače to nije državna vojska. kako nešto može biti moje, a ja nemam veze s tim?
retrodevil: po meni, svaki prijedlog je dobrodošao. Možda neće biti implementian u potpunosti ili čak uopće, ali barem se raspravlja. samo raspravom se može doći do kvalitetnog rješenja. Evo, i ja sam jutros nabacio nekoliko ideja smanjenja troškova prema nekakvom mom viđenju..

AREA51: Što misliš o prodaji vojnih firmi?
retrodevil: ne... nikako... može ih se zatvoriti ili prenamijeniti, ali nikako prodati... problem je u tome da to nisu 100% državne firme... svaka brigada je na ovaj ili onaj način sudjelovala u stvaranju tih firmi... bilo participacijom u kupnji ili dizanjem kvaliete...
retrodevil: to je ko da ti imaš 1 kruh, a ja ti ga prodam i uzmem lovu... ne može! dokle god sam zapovjednik brigada i imam ovlasti koje imam, firme neće biti prodane. kažem, pristat ću na zatvaranje ili prenamjenu, ali one su dijelom u vlasništvu brigada odnosno ljudi koji su u njima i država ih ne može prodati...
retrodevil: osim ako država misli svakom pojedincu vratiti iznos kojim je sudjelovao u kupnji istih.

AREA51: A što ako idući predsjednik odluči da više nisi zapovjednik?
retrodevil: a kaj bi trebalo biti? Very Happy
retrodevil: ništa. predat ću dokumentaciju koju sam radio i šifre kojima raspolažem i biti dalje član 1.brigade i mentor Smile
retrodevil: hijerarhija se mora poštivati... svaki predsjednik ima pravo birati suradnike. tko sam ja da se bunim? vojska i politika ne idu zajedno, ali vojska mora poštivati i slušati politiku, taman se i ne sviđala.
retrodevil: predsjednik je legitimno izabran i njegovo je pravo da radi kaj hoće i smatra da je najbolje za državu... ne može vojska o tome odlučivati... ako ispadne da to kaj je radio nije dobro, na idućim izborima će narod to pokazati, a može ga se i impeachati prije. samo ne pod uvjetima da vojska huška impeach jer im se nešto ne sviđa.

AREA51: Imaš i svoju firmu...?
retrodevil: da, imam. q2 weapon u španjolskoj.
retrodevil: na žalost, bio sam njubara kad sam to otvarao i nisam se raspitao. mislio sam da manu firma mora biti u high regiji. ali ima to i svoje prednosti - raw mi je direktno na marketu najjeftiniji Smile

AREA51: Jesmo se raspisali danas Very Happy
AREA51: Zahvaljujem na vremenu i ako imaš što za poručiti ljudima za kraj...
retrodevil: huh... hvala tebi, a ljudima: razmišljajte svojom glavom, svaku informaciju provjerite iz prve ruke, nemojte slušati što vam netko drugi govori. taman vam to bio i rl brat Very Happy

faeran

Broj postova : 82
Join date : 31.01.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.