eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Veljaca 2009. - Kuda idu divlje svinje? / Where do wild pigs go?

Go down

Veljaca 2009. - Kuda idu divlje svinje? / Where do wild pigs go? Empty Veljaca 2009. - Kuda idu divlje svinje? / Where do wild pigs go?

Postaj  Johny Stulic 18/4/2009, 22:20

Kuda idu divlje svinje? / Where do wild pigs go?

Since this article reached international media, I feel there is need for brief explanation of inside information: It's about Congress elections in Croatia, takeover on this elections on international level, announcement of new candidate of my party for president elections, announcement of me playing less eRepublik in few next weeks because me and my wife will get little baby and some other internal affairs. So, practically nothing internationally important, it got lots of votes, since I am obviously fairly popular guy in Croatia:) Translation of title is "Where do wild pigs go?".

P.S. Would be nice for every article written on local language that reach international level to add such an explanation in future... And of course, you can always subscribe to my newspapers, it's no.13 in world atm;)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Pozdrav narode, dugo nisam napisao nista preko novina, pa da se i ja malo javim. Nije da nisam radio nista, vise je ovo bila posljedica toga da sam bio dosta aktivan po pitanju stvari koje ne zahtijevaju previse javnog izlaganja, plus jos neke RL obveze koje sam imao proteklih dana (i imat cu ovaj tjedan).

** Kongresni izbori u Hrvatskoj **

Prije svega, čestitao bih novom sazivu Sabora i novih 40 zastupnika koje smo dobili u Sabor. Posebna cestitka ide mojim pulenima iz HDS-a koji su organizacijski i takticki odradili vrhunski posao, i drago mi je da imam takve kolege i clanove u stranci.

Predlozio bih da sve stranke osnuju klubove zastupnika (HDS ga vec ima), da se ne bi dogadjale stvari koje su nam se prije dogadjale oko stavljanja na glasanje stvari reda radi, makar nam se to vec i danas dogodilo. Najkvalitetnije bi bilo da se svi zakoni prije raprave i usuglase unutar stranaka, bez obzira na to koja je stranka u pitanju, te da se tada s argumentiranim prijedlozima izlazi pred kongresmene na glasanje.

Takodjer, bilo bi kvalitetno rjesenje da Klubovi zastupnika imaju sluzbenog predstavnika, te da medju sobom suradjuju po pitanjima poput iskorjenjivanja takvih nepotrebnih glasanja, edukacije kongresmena, te komunikacije medju strankama. Premda imamo predstavnike 5 stranaka u Saboru, svi smo zastupnici u Hrvatskom Saboru i svima cilj mora biti napredak nase domovine.

** Opet takeoveri **

Nazalost, opet su se dogodila dva takeovera, oba u reziji PEACE-a, koji su napali Norvesku i Svicarsku. Premda je i Hrvatska sudjelovala u pomoci Norveskoj s manjim brojem glasova koji su bili namijenjeni norveskim kandidatima na izborima c ciljem da se obrane, zajednicka akcija Rusa, Iranaca i Talijana je bila premasovna i Norveska u ovom trenutku postaje prakticki drzava pod kontrolom PEACE-a.

Osobno mi je jako zao Norvezana, jer su nas vrlo toplo i prijateljski primili kao saveznika, te nam uvijek nudili pomoc. U ovom trenutku jos se ne zna kako ce se takeover odraziti na Norvesku - hoce li se unistavati gospodarstvo, iskoristiti glasove za impeachment Predsjednika, pa zaratiti s Iranom i dovuci Iran na vrata Europe, ucjenjivati nezavisnoscu Rusije i osvajanjem regija...

Uglavnom, ocito je da se manjak ratova, odnosno aktivnih bitaka prelio na politicki plan. Mozda, (samo mozda) se dogodi ono sto se moli vec mjesecima admine i uvede se funkcija drzavljanstva u eRepublik, pa da se sprijece ovakve stvari.

** Hrvatski Crveni kriz **

Tijekom pisanja ovog clanka dobio sam obavijest od Hrvatskog Crvenog Kriza da prestaje s igrom (vjerujem da je Jegulja slao) i poslan mi je password od organizacije, s 17 golda, koliko sam imao prilike vidjeti unutra.

Osobno nisam previse pratio razvoj dogadjaja oko HCK nakon sto je odbijeno stavljanje pod Ministarstvo zdravlja i suradnju sa Sumskim. Osobno ne mislim ni optuzivati, niti braniti ikoga u ovom slucaju, jer nemam dovoljno informacija je li netko lopov ili netko nekog optuzuje za svoju korist. Istina jest da sam osobno prakticki osnivac HCK-a cinjenicom da sam donirao svojih 7 Golda za otvaranje organizacije i otvaranje novina, kao sto sam pomogao i mnogima drugima i posudbama na lijepe oci ili doniranjem Goldova za otvaranje nekih drugih orgova. Tu je prakticki i pocetak i kraj mojeg odnosa sa HCK

Tako da sam potpuno indiferentan u ovom slucaju, a s obzirom da mi je prebacen pass, promijenit cu ga i ostaviti na raspolaganje Ministarstvu zdravstva, pa neka ministar Sumski radi i s njime i s Goldovima sto misli da da je najbolje kroz njegov resor.

** Novi Predsjednik u veljaci **

Dosta ljudi me dosad pitalo da li cu se kandidirati za jos jedan mandat. Ovim putem i javno potvrdjujem da se necu vise kandidirati na izborima za Predsjednika RH. Imam neke preslatke obveze u RL, vrlo brzo nakon ovog mandata, i necu imati vremena biti 100% predan ovome poslu, a ako je tako, necu se ga ni prihvacati. Radije cu se posvetiti 100% jednom malom stvorenju koje ce mi uskoro uljepasti zivot. Osim toga, rekoh da su dva mandata vise nego dovoljna za jednu osobu, tesko bi drzava isla naprijed ako bi uvijek jedan te isti covjek bio na vrhu.

Naravno, to ne znaci moj odlazak iz igre ni priblizno. Morat cete me nazalost trpjeti jos dugo, a planiram i aktivno sudjelovati u Vladi, samo sa smanjenim brojem obveza, koliko ce mi RL dopustati, ali vjerujem da nisam jos za staro zeljezo.

Za kandidata HDS-a odavno sam odabrao Split1700, covjeka koji u tisini odradjuje vrhunski posao iza mojih ledja i koji se pokazao kao vrhunski organizator, te je odlicno iskoristio vrijeme u dva mandata kao ministar rada i ministar vanjskih poslova, cak i previse s obzirom na kolicinu i opseg poslova koji je preuzeo na sebe i na moje odusevljenje - sve odradio. Vjerujem da ce uskoro i sam poceti raditi na svojoj promociji i kandidaturi, te da cete imati vise prilike upoznati covjeka koji je dosad zapostavljao svoju osobnu promociju naustrb uistinu kvalitetnog i predanog rada na raznim pitanjima vezanim uz drzavu i Vladu.

Naravno, vjerujem da ce i ostale stranke dati svoje kandidate i ponuditi svoja vidjenja buducnosti Hrvatske, da se iskreno nadam da cemo imati kvalitetnu predsjednicku kampanju, i da cete na kraju sud moci donijeti na temelju kvalitetnih ideja, činjenica i saznanja koje ce kandidati predstaviti.

** Forum i chat **

I za kraj - redovni poziv - prikljucite se hrvatskom chatu te na hrvatski forum, naci cete velik broj informacija samo citajuci stare clanke ili pitajuci ljude na chatu, a aktivnim ukljucivanjem u razgovore i rasprave mozete upoznati mnoge ljude, steci prijateljstva i graditi svoj status u igri, sto i jest jedan od ciljeva ove igre.

I naravno, subscribe na moje novine...

P.S. Odgovor na pitanje iz naslova necete naci u ovom clanku, ali motala mi se po glavi cijeli dan ova pomisao i bas mi je dobro dosao clanak da je iskoristim...Smile

Johny Stulic
Admin

Broj postova : 289
Join date : 18.04.2009

https://ehnc.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.