eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ozujak 2010. - Operacija Alpina

Go down

Ozujak 2010. - Operacija Alpina Empty Ozujak 2010. - Operacija Alpina

Postaj  tajnoime 17/3/2010, 22:07

Operacija Alpina

☑️ Uvod

- Sačekao sam nekoliko dana da se stišaju strasti i da pokušam napisati svoje mišljenje o svim događajima koji su se dogodili u posljednje vrijeme.

- Oni koji me ZAISTA poznaju znaju da sam odista politički neutralan, da sam bio skoro svoj cijeli eživot u HV, ZDRZG-u, 3 puta ministar obrane (oporbenim predsjednicima i vladama) i dva puta doministar obrane (jednom oporbenom predsjedniku) jednom HDS-ovom predsjedniku, i vojni savjetnik jednom HDS-ovom predsjedniku.

- Poznajem sve relavantne savezničke ljude u vlasti ili u vojnim strukturama, zapovjednike savezničkih paravojski, bivše i sadašnje predsjednike savezničkih zemalja. Imam veliko vojno iskustvo. Sada sam član američke elitne postrojbe US Marines i imam jako dobre odnose sa svim vodećim ljudima u američkoj vojsci. Isto tako svima sem se nudio i nadalje se nudim kao vojni savjetnik, ali više ne želim biti na bilo kojoj funkciji. Što želim sa ovim reći ?

- Pa želim reći da mogu zasigurno dati posve neutralno i vrlo objektivno mišljenje o proteklim događanjima i da sam mogao uistinu pomoći u planiranju vojne operacije. Isto tako pojašnjavam mladim igračima koji me ne poznaju tko stoji iza ovoga teksta.


❉ ❉ ❉


☑️ Planiranje operacije

- Znam da je hrvatska vojna operacija bila ujedno i vojna operacija EDEN-a. Da je operacija planirana u Hrvatskoj pa tako i u EDEN-u. Logično jer bez EDEN-a mi naravno ne bi mogli nigdje, ni jedna Poljska, Mađarska (supersile) ne može to sama napraviti pa ne možemo ni mi sami.

- Kako je operacija završila neuspješno i neslavno odista se može reći da ide na dušu EDEN-a. Po takvom viđenju stvari naše vodstvo onda nema nikekove krivice. Je li to uistinu samo tako ?
Mišljenja sam da nije jer kako je Hrvatska dio EDEN-a onda naravno i dio krivice ide na samo vodstvo Hrvatske. Čak veći dio. Jer EDEN neće nakon neuspjeha pritiskati političke stranke i razni freelanceri. Hrvatsko vodstvo hoće što je normalno i prirodno.

❉ ❉ ❉


☑️ Što je se moglo učiniti da se neuspjeh ne dogodi ?

- Pa moglo je se biti utjecajnijim u krojenju plana i same strategije na temelju upravo odgovornosti koja je mnogo veća na našoj nego na EDEN-ovoj strani, također ogromna većina troškova je naša i svi rizici su naši. Uistinu smo mogli nametati svoj plan i za takvo nešto imati uporište koje je razvidno ugornjem tekstu. I ako se ne slažemo sa EDEN planom onda bi mogli i odustati od bilo kakve napadne operacije.
Nadalje svaka ovakva operacija mora imati i rezervni plan. Na žalost nigdje nisam vidio rezervni plan ni mogućnost manevra.

- Ono što nikako nije dobro, nemamo službeno očitovanje vrha države detaljnih planova operacije u kojem bi se vidjelo čiji su planovi operacije i koliko je toga u istoj našega kreirano ?
Ovako se sva krivnja prebacuje na EDEN stožer što nije ni pametno ni pragmatično optuživati saveznike. Nažalost postoje članci objavljeni u savezničkim zemljama koji osuđuju saveznike. Oni nam neće zasigurno pomoći nego će nam naprotiv samo štetiti.


❉ ❉ ❉


☑️ Što su po meni najveći propusti ?

- Najveći propusti su što nisu u planiranju učestvovali najiskusniji ljudi svih političkih i vojnih usmjerenja. I da je plan na taj način postao nacionalno jedinstven.
- Što bi postigli sa time ? Opću mobilizaciju svih slojeva eHR i uspijeh ne bi zasigurno izostao. Ukoliko bi uspjeh izostao ne bi bilo optuživanja i produbljivanja jaza među raznim grupacijama jer dali smo sve što smo mogli i svi bi podijelili odgovornost.

- Ovako je uska grupa ljudi učestvovalo u planiranju operacije ili je prihvatilo bez analize ili dovoljne analize plan EDEN stožera, u slučaju uspjeha to bi bio samo njihov uspjeh – učvrstili bi svoje pozicije. Gospodo sa eHrvatskom se ne igra VA BANK bez sveopćeg nacionalnog jedinstva !

- U slučaju obrambenih operacija nije potrebno nikakvo nacionalno jedinstvo, jer će se svi mobilizirati i postaviti u jedan stroj i dati sve od sebe da se obranimo čega smo svjedoci mnogo puta !


❉ ❉ ❉


☑️ Što je izostalo nakon spuštanja zavjesa ?

- Ponuđene ostavke iz moralne odgovornosti koje bi se mogle a i ne bi morale prihvatiti ovisno od slučaja do slučaja i pojedinca do pojedinca. Protiv sam linča i uvjek sam bio.

- Osnuje se neovisno povjerenstvo ljudi od povjerenja, inderna kontrola sve se istraži i podastre javnosti. Na temelju toga se onda prihvaća ili ne prihvaća nečiji ponuđeni mandat na raspolaganju.
- Takav način je uistinu demokratski čin koji bi ulio povjerenje građanima u vodstvo vojske i države.
- Na žalost kod nas se sve rješava optužbama, harangom, linčom, trolanjima i flejmanjima. To nam svima zasigurno ne služi na čast i samo produbljuje nejedinstvo i slabi cijelu zajednicu.

- Izuzetno demokratski bi bilo pokrenuti i ispitivanje povjerenja predsjedniku bez obzira ako bi se i sve političke grupacije složile da se ne želi to doista i učiniti. No neuspjeli impeachement bi ako ništa drugo dao de facto povjerenje i potporu predsjedniku da nastavi sa vođenjem države i smirilo uzburkale strasti i podjele.


❉ ❉ ❉


☑️ Zaključak:

- Nadam se da smo svi nešto iz ovih događanja naučili. Ako jesmo onda nismo doživjeli neuspjeh unatoč vojnome neuspjehu. Ako nismo ništa naučili onda jadna nam majka !

- Na koncu apeliram na sve građane eHR da se usmjerimo u smijeru poboljšanja komunikacije u medijima, da svi poradimo u izgradnji i poboljašnju sustava države, odgovornosti i prije svega na nacionalnome jedinstvu oko bitnih stvari te nacionalnoj strategiji utemeljnoj na nacionalnom jedinstvu.

- Proživjeli smo i preživjeli mnogo teže stvari nego je ovo što se dogodilo. Glavu gore ! U sljedećem broju analiza same operacije Alpina u vojnom, strateškom smislu.

Sa štovanjem uvjek vijeran edomovini Vaš HisAirness.

tajnoime
Admin

Broj postova : 345
Join date : 07.03.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.