eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sijecanj 2009. - Novine Danasnjice - Novo tjedno izdanje

Go down

Sijecanj 2009. - Novine Danasnjice - Novo tjedno izdanje Empty Sijecanj 2009. - Novine Danasnjice - Novo tjedno izdanje

Postaj  Johny Stulic 26/4/2009, 01:16

Novine Danasnjice - Novo tjedno izdanje

Eto našao sam vremena i odlučio napisat još jedan članak. =)

Eto da vam predstavim što ćete danas čitat



Primitivnost Hrvata
Pomognite i vi svojim bliznjem!
Kuce, luksuz ili?
Sto znate o Kanadi?
HNU-sastanak udruge
Novi stil ili natrag na staro?



Primitivnost Hrvata



Nije dugo trebalo da neki pojedinci krenu s starom pričom. Naime kad sam ugledao jedan članak
od "cijenjenog" gospodina Novembre pod naslovom "dobrosusjedski odnosi ( piknik u srbiji )"
znalo se da to neće dobro završiti.

Naime u članku Novembre poziva na masovni takeover u
Srbiju po njihov gold. Ono što me najviše šokiralo da je čak prikupio pozamašni broj sljedbenika.
Tada se zapravo moramo pitat zašto? Što fali u Hrvatskoj da se mora ić krast u drugu zemlju
koja nas ionako nevoli? Mi smo relativno nova zemlja i kao takva se dobro držimo, jako dobro.

Sad znači eminilirali smo jedno zašto, ali sad dolazi drugo pitanje - Zašto miješamo stvarni
život s igrom? To se nebi smjelo događat jer najprije ovo je igra u kojoj se nebi smjelo prekomjerni
utjecaj stvarnog života. U igri kako radimo tako će i bit. Znam da nas oni blate i vrijeđaju gdje i kako
stignu i umiju ali zašto se spuštati na njihov nivo? Pokažimo da smo mi bolji!



Pomognite i vi svom bliznjem!



Naime kako sam osjetio u zadnje vrijeme giftovi baš ne lete okolo a organizacije tipa
Crveni Križ koji je uz sebe vezao jako puno incidenata i spletkarenja ne djeluju tako dobro
iako je u pogonu jedna jako dobra organizacija s državne strane s programom POWER.HR
koji zaslužuje svaku pohvalu.

Neki će se složit samnom a neki ne, da u zadnje vrijeme nema baš previše slanja poklona
(giftova) između igrača. Tako da ovim putem pozivam sve igrače da se opet stvori ona
prijateljska atmosfera. Ako se mi nećemo brinut jedni o drugima a tko će onda?



Kuce, luksuz ili?



Ako pogledate market posebno onaj dio s kućama uvidjet ćete da zapravo nema baš previše
izbora i da su kuće zapravo velik luksuz. Znam da treba dost materijala za izradu jedne a
drvo košta, i da treba dat plaće radnicima al došli smo do jednog stadija gdje je zapravo
novim igračima nedostupan luksuz vlastite kuće.

Nedavno je krenula akcija "Tako da i ti imaš dom za usisavanje".
Ta akcija se radi o donacijama kuća kako bi igračima bile dostupnije kuće.
Više o samoj akciji možete doznati na linku - Stisnite ovdje .
http://www.erepublik.com/en/article/-tako-da-i-ti-ima-dom-za-usisavanje--732197/1/20



Sto znate o Kanadi?



Društvo
Ustav Kanade

Kanada je prema Ustavu Kanade koji definira prava Kanađana i dužnosti Vlade koja vodi njima.
Prvi dokument je zamisao Kanade najmanje popularan predsjednik, Adam Sutler.
On ga uze mnoge mjeseca nacrt i kroz intenzivne debate definira pojedinosti, posebice uloge i
dužnosti Kanadske vlade, kao što je predsjednik, kanadski ministri, kongresa i čak kanadski načelnici
. To je službeni dokument na 7. kol. Preko 2008 potpisa predsjednik Adam krčmar je Admin o
Erepublik & gradonačelnici Kanade u trenutku.

S izdavanjem V1, dokument postaje zastarjeo zbog noviniteta u igri.Kanadska vlada, je odlučila da je
vrijeme za pisanje novog ustava. Ministar komunikacija u trenutku (trenutni predsjednik Zanalan), uzeo
je na sebe da napiše dokument sredinom listopada. Novi ustav je završen do siječnja 2009 i ratificiran
od strane administratora i kongresa 23. siječnja 2009.

Ekonomija

Valta u kanadi je kanadski dolar (CAD)
Minimalna plaća u kanadi je 1.5 CAD

Porez:

Industry Income Tax VAT Import Tax
Food--------------------10%------------- ----7%--------50%
Gift------------------------5%---------- -------5%--------50%
Weapon-----------------5%--------------- --5%--------50%
Moving Tickets--------7%----------------5%----- ----99%
Grain----------------------5%----------- -----1%---------/-----
Diamonds---------------5%--------------- -99%-------/-----
Iron------------------------7%---------- ------50%-------/-----
Oil-------------------------7%---------- ------99%-------/-----
Wood--------------------5%-------------- --99%-------/-----
House-------------------7%-------------- ---3%---------1%
Hospital-----------------1%------------- ----1%-------99%


Savezi

Kanada postala prva i jedina neeuropska članica Mediteranskog Saveza Svibanja 20, 2008.
Budući da je Mediteranski Savez propao, Kanada postala članica ATLANTIS saveza pod predsjednik
Cottus Arci je koncem rujna 2008.



HNU-sastanak udruge



Prošli sastanak udruge se nije uspio realizirat, nažalost. Nisam bio u sposobnosti biti na msn-u u
to vijeme tako da se ispričavam svima koji su trebali doć na taj sastanak.

Sada imamo CHAT i idući sastanak će se održati
u nedjelju u 17h. Još se jednom ispričavam i nadam se da ćete doći na sastanak udruge.

Još jednom napominjem na sastanak mogu doć svi oni koji žele kvalitetno pisat!




Novi stil ili natrag na staro?

Novine Danasnjice pitaju upravo vas za vaše mišljenje.
Naime bio sam uveo na neko vrijeme novi stil pisanja LINK NA CLANAK.
Sada pitam vas što mislite o tome da li bi bilo dobro nastaviti tako ili je bolje ovako.




Vaš Markisim Dart

Johny Stulic
Admin

Broj postova : 289
Join date : 18.04.2009

https://ehnc.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.