eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Travanj 2009. - Intervju sa Johny Stulicem

Go down

Travanj 2009. - Intervju sa Johny Stulicem Empty Travanj 2009. - Intervju sa Johny Stulicem

Postaj  Johny Stulic 10/5/2009, 16:56

Intervju sa Johny Stulicem

Dobra ve�er svim eGra�ankama i eGra�anima eHrvatske.

Danas ćete imati priliku pročitati intervju sa jednim istaknutim eGrađaninom koji je usred nekih čudnih događaja izgubio svoj prvotni nick, no o tome dalje u intervjuu. Intervju sa eGrađaninom Johnyem Stulicem
obrazek

Želim vam dobru večer gospodine Stulic.

Dobro vecer takodjer zelim ...

Možete li se ukratko predstaviti našim čitateljima?

Johny Stulic (RL 27 god) rodjen 28.03.2009 - Day 494 of the New World

Bivsi Borg Master, politicki prvih mjesec dana ne oprijedjeljen, potom clan vijeca HUS-a u kojem sam pomagao u ostvarivanju vece i snaznije stranke. Ne slaganjem u politickim akcijama pojedinaca clanke zajedno sa prijateljem Bojanskim presao sam u HLD stranku u kojoj i sada djelujem i radim za dobrobit stranke i drzave. Trenutno u kratkom radu u Rumunjskoj gdije mi se nalazi kompanija. Uskoro se vracam u rodnu drzavu ...

Oni koji vas znaju otprije, a s time i vaš rad dobro znaju tko ste i sve vaše osobine,tako da ću vas odmah na samom početku upitati, tko ste vi u biti bili i kako smo vas većina aktivnih u politici poznavali?

Heh, kako ste me poznavali? Iskreno ne znam kako da to oblikujem mislim da svi koji su imali i malo volje da me upoznaju u tome sam se potrudio. Nikome nikada nisam ostao duzan koliko me sjecanje pamti. Mozda ste me upoznali po mome misljenju u kojem ne pokusavam stediti nikoga. Ono sto mislim to i kazem i ne sramim se toga. Ono sto kazem govorim sa svoga stajalista tako da me nitko ne moze povezati sa tudjim rijecima i misljenjima jer ne zelim da itko stoji iza mene. Jednom kongresnik, drugi puta nisam uspio doci na tu funkciju zbog odredjenih situacija koje su se dogodile oko mene te samim time bacili mrlju na moju karijeru koju sam htio graditi u igri.

Dakle imali ste nezgodnu situaciju zbog koje ste dobili izgon, no jeli možda neugodno pitati zašto se to uopće desilo?

Ne, nije nezgodno pitanje. Povezivalo se sa mojim navodno multijem iako osobno tvrdim da to nije tocno, zatim mojim prijateljem Nokian95 koji se sada bori za svoje mjesto u politici u drzavi Indiji - dajem mu potpunu podrsku. Ono sto osobno mislim je da ni jedna niti druga prica ne drzi vodu nego moj ban ima iskljucivo drugu narav o kojoj niti zelim niti mogu govoriti jer je sve samo stvar sumnje ...

Sada kad smo otkrili koji se čovjek i koje se vaše osobine kriju iza imena Johny Stulic, volio bih prijeći na daljnja pitanja.

Znamo da ste dosta kritični prema sadašnjoj vladi eHrvatske, možete li nam malo objasniti u kojim dijelovima iste i zašto?

Nebi htio reci da sam kritican prema sadasnjoj vladi eHrvatske. Kao svaki stanovnik te clan stranke eHrvatske mislim da nije u redu reci da je netko kritican po ovome ili onome pitanju... Nisam kritican prema vladi koja sada radi nego prema nekim postupcima koji se direktno ili ne direktno vezu na okosnicu eHrvatske drzave - to bi bili stanovnici. U trenutnoj situaciji u kojoj trenutno ni ne znam koji su trenutni ciljevi i sto rade nasi vladajuci moram reci da mi je drago kako ne gubimo pokrajine koje su dosle na pokvaren nacin u nase ruke.

Koja su vaša mišljenja o trenutačnim događajima u eHrvatskoj ?

Trenutna dodadjanja mogu komentirati jedino za ove prosle izbore koji mi nisu iskreno nikako legli. Drago mi je da imam mjesto gdije mogu prikazati svoje osobno misljenje za te prosle izbore (predsjednicki).

Prvo sto moram napomenuti da me osobno zasmetalo objavljivanje raznih clanaka koje je moju stranku HLDa povezivalo sa suradnjom sa Srpskim gradjanima.
Ono sto je isto utjecalo na moj gnjev je tzv mogucnost TO sa AndyCro na celu nase stranke.
Gluposti koje su se pisale po medijima ucinjene su samo radi toga sto su vladajuci vidjeli moguci strah u dobivanju izbora sa nasim kandidatom.
Opet cu reci da je to sramotan potez ljudi koji su takodjer na predsjednickim izborima stranke opet ukazali na neke nebulozne situacije koje ne drze vodu.
Svaki moguci dobar prijedlog ili rad ijedne stranke u nasoj drzavi okarakterizira se kao mozebitni TO i utjerivanja pomutnje na izborima i daljnjem radu.
Sjetite se koliko je puta stranke HLD bila prozvana za razne gluposti kojima se druge stranke vesele.
Ono sto me pogodilo najvise da je osoba poput Copy-ja ispala iz dobitne kombinacije za predsjednika drzave.
Osoba koja je ulozila svoj trud i trud drugih ljudi na zalost pao je u vodu i spustio mu kredibilitet u ocima ljudi koji su vjerovali da ce odvesti drzavu u pravome smjeru.
Ovakav rasplet sa Robijem opet na celu iskreno mi se ne svidja iako nemam nista protiv Robija.
Nacin na koji je prezentiran javnosti parolom ROBY VRATI se je zalosno i glupo prezentiranje stranke koja se prikazivala kao jedna od najbrojnijih i najbolje organiziranih stranka kod nas.

Imate li kakvih ideja i ciljeva koje želite ostvariti u eHrvatskoj?

Ideja ili cilj koji zelim ostvariti je da ekipa HLD-a ostane na okupu jer stranka posjeduje velik broj ljudi koji znaju sto i kako zele za dobrobit eHrvatske. Nas nacin demokratskog razmisljanja i ne skrivanjem nikakvih podataka i rada stranke mislim da drugima pozitivnije djeluje u ocima. Jedan cilj koji mi je trenutno u opticaju ako me slobodno vrijeme posluzi je kandidatura za predsjednika stranke u koliko se AndyCro ipak povuce sa tog polozaja. Naravno bilo bi mi draze da ostane jos jedan mandat najmanje ali ako je to njegov konacan izbor to vidim kao sljedeci cilj.

Čuli smo da ste pokrenuli radio HLD-a, koja je zamisao o radu tog radija i možete li nas uputiti na link istog?

Na zalost radio je trajao jako kratko. Trazim alternativnije rjesenje za radio koji bi malo drugacije bio prezentiran widgetom koji bi bio nesto vise kao ostale radio stanice na raznim jezicima ali to pada trenutno u zaborav zbog RL vremena.
Krenuli smo aktivnije sa citanjem vijesti kroz dobro nam znani zenski glas Kache koju ovim putem pozdravljam i zahvaljujem na suradnji te joj se ispricavam sto je projekt do daljnjeg stao...

Nadalje čuje se da ste vrlo zaposlena osoba u zadnje vrijeme i da radite na velikom projektu, možete li nas malo uputiti o čemu je riječ?

Ok,ovo nisam imao u planu otkriti i molio sam za tisinu po tome projektu dok projekt ne bude gotov ipak cu reci o cemu se tu zapravo radi.
Dakle moj san i plan od pocetka igre bio je uciniti nesto za eHrvatsku sto nema niti jedna drzava u eRepu.
Postoje razni projekti koje jos imam na pameti ali projekt koji mi je trenutno u realizaciji je izrada Hrvatska Narodna Citaonice i Knjiznice - eRepublik.
Ono sto ce biti postavljeno u toj "citaonici" su dobar dio eHrvatskih novina koje su prosle od samostalnosti eHrvatske.
Do sada je ubaceno oko 200 novinskih clanaka koji su samo za citanje a ne i komentiranje i spamanje clanaka.
Znaci cilj je odabrati covjeka te novine koje on izdaje te procitati clanak koji je mozda davnih dana i izbrisan.
Znam da ih ima previse pa ce vjerojatno do kraja mjeseca biti pusten u opticaj. Sporo ide prebacivanje clanaka jer je katagoriziran po abecedi i po vremenskom periodu izdavanja.

Veliko hvala na vašoj susretljivosti.

Sada imam malo pitanja naših građana koji nestrpljivo čekaju da od vas izvuku neku informaciju;

GP.1 ; Dali ste upoznati sa činjenicom da je naš član Ivan Veliki izbačen iz Hrvatske vojske, tj. dali znate razlog zbog čega je izbačen?
Ako ste upoznati sa svime molio bi vas jedan komentar na taj dogadjaj.

Upoznat jesam sa tim slucajem ali posto sam davnih dana jos izasao iz vojske ne mogu reci sto se u ovome slucaju desavalo.
Ono sto sam vidio sa novinskim clankom ne vjerujem da moze biti slucaj. Sto zelim reci?
Clanak koji je Ivan komentirao (kompletni clanak imam screenshotan sa komentarima) te izjava Borkana da je Ivan izbacen iz vojske ne mogu komentirati jer nisam siguran kakvu to Borkan ulogu igra u HV-u.
Ovo ostavljam na pitanje ljudima koji su kompetentni za davanje izjava vezanih za ovaj slucaj.
Ako i je taj komentar vezan za Ivanovo izbacivanje mislim da je vrijeme za kompletnu smjenu ljudi koji vode drzavu i vojsku te diktiraju svoj program te nas bacaju u zavjeru koja nije moguca tj nebi smjela biti.

GP.1 ; Kako gledate na formiranje paravojne jedinice HOS-a?

Osobno sam ocekivao ovakav scenarij gledajuci situacije koje se i koje su se desavale u proslosti. Bilo je raznih optuzaba te prozivanja koja su na brzinu pobrisana i stisana a rasprava se stisala. Ne znam koji je bio povod, kakve su se igre vodile te koji je nacin razmisljanja ljudi koji su u to ukljuceni ali dok god rade za dobrobit eHrvatske (a nadam se da rade) ne vidim nista losega u tome.

GP.1 ; Recite mi dali se slažete sa prijedlogom da svaki kongresmen donira svojih 5 golda koje su dobili kada su postali kongresmeni?

Ovo je skakljivo pitanje jer ce me vrlo vjerojatno pokopati i kongresnici i ljudi u vladi ali imam ovo misljenje:

Kongresnici su se borili da zarade povjerenje stanovnika eHrvatske te se kao takvi smatraju obveznim da daju neki doprinos drzavi.
Osobno mislim da na nacin pomaganja drzavi ne treba postupati sa GOLDima.
Pomoc drzavi moze biti kroz donosenje transparentnih zakljucaka te glasanja kroz kongres u korist drzave.
Ono sto se moze dogoditi da u buducnosti kongresnici budu izravno optuzeni za recimo neko nestabilno razdoblje nase drzave jer su svojim glasovima doveli do toga.
Njihov rad u drustvu te njihovo zalaganje dovelo ih je do mjesta u kongresu za koje su se borili pred drugima.
Druga stvar je recimo placa ministara drzave koji takodjer dobivaju iznos izvadjen iz proracuna drzave.
Sad ja postavljam pitanje zasto se oni ne odreknu svoje place i ne doniraju u drzavnu blagajnu?

Gjuro ; Osvrnimo se na upravo odrađene izbore: koliko ste zadovoljni HLDovim izbornim rezultatom, te kako komentirate "plasman" ostalih stranaka i kandidata?

Ono sto me posebno veseli je situacija da su svi nasi kandidati koji su se prijavili po standardu koji se postavlja u HLD stranci nasli u kongresu te su tim postupkom upravo potvrdili nas rad. Ne mogu reci da smo jedina stranka ali smo stranka koja je svoje kandidate sluzbeno prijavila kroz HLD Glasnik a samim time dovela u kongres nase drzave. Kandidati koji su se svojevoljno prijavili i nisu postivali kodeks stranke nisu prosli i ne mogu reci da sam sretan ali nisam ni tuzan jer se ovime pokazuje ozbiljnost same stranke te broj clanova koji su ukljuceni u rad same stranke. Ne mogu reci da sam osobito pratio rad drugih stranaka kroz ove izbore ali sam vidio da postoje razni propusti stranaka koji broje puno veci broj od stranke HLDa sto jos jednom ukazuje na kvalitetan rad kroz nasu stranku.

Hvala na odvojenom vremenu Johny i nadam se vašem daljnjem uspjehu u daljnjem radu i nek vam se svi ciljevi ispune.

Hvala lijepa na zeljama.

Ja zelim da ove novine budu jedne od najjacih novina u eRep svijetu te da svojom kvalitetom postave nove standarde pisanja clanaka kako u nasoj tako i u drugim drzavama.

Sa stovanjem

Johny Stulic

Evo dragi čitatelji, nadam se da ste upoznali još jednu dobru, čvrstu i radišnu osobu, koja svojom aktivnošću potvrđuje status velikana.
Pozdrav do idućeg broja i živite mi dugo slobodno i uspjesno!!!

Branimir Vukadin

Johny Stulic
Admin

Broj postova : 289
Join date : 18.04.2009

https://ehnc.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.