eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svibanj 2009. - Jesu li eHrvati posten narod (anketa)

Go down

Svibanj 2009. - Jesu li eHrvati posten narod (anketa) Empty Svibanj 2009. - Jesu li eHrvati posten narod (anketa)

Postaj  InChY 25/5/2009, 20:19

Da li su eHrvati posten narod?

Evo i trece u nizu ankete u koju su ukljuceni gradani eHrvatske.Odziv na anketu je bio vise nego
velik, tako da ste me ugodno iznenadili.Velika vecina ispitanika se slozila da varanje u eHrvatskoj
nema smisla i da je to totalno nepotrebno te da se varanje nece tolerirati sta me je rasveselilo.
Moje osobno misljenje je bolje biti posten pa ces lakse ostvariti uspijeh, jer kad si sa svima dobar
bar tada nije tesko napredovati i stvoriti ugled u ovom virtualnom svjetu.Zato pozivam sve igrace
eHrvatske da si olaksamo zivot sebi i svojim prijateljima te da sve prevare javno objavimo, radi preventive za daljnje prestupnike, jer ako istaknemo pojednica i deklariramo kao varalicu drugi ce se zapitati prije nego sto prevare a to je onda ogroman uspijeh sviju nas.Zato recite STOP VARANJU za bolju eHrvatsku, za bolji zivot u postenju i prijateljstvu jer to nam moram biti jedini cilj.

Da li sebe smatrate postenim gradaninom eHrvatske?

DA 95%
NE 5%


Da li ste ikad prevarili drugog gradana radi svoje koristi (goldi,oruzje,hrana idt)?

DA 10%
NE 90%


Ako jeste jeli Vam sad zao?

DA 2,6%
NE 12,4%
NISAM NIKADA VARAO 85%


Jesu li Vas ikad prevarili?

DA 18%
NE 82%


Evo i par komentara na posljednje pitanje:


Sto mislite zasto neki ljudi varaju, radi potrebe ili radi nekog inata
i dal to prelazi granice ove igre?



---------------------------------------- ---------------------

Prelazi granice igre, ljudi su gamad

---------------------------------------- ---------------------

Varaju cisto iz pohlepe. varaju lazu kradu...svasta rade da bi se osjecali bolje
i ljecili komplekse neke iz stvarnoga zivota

---------------------------------------- ---------------------

Varaju zbog potrebe da se dokažu i da postignu nešto,a nisu sposobni poštenim putem kao većina
građanina eRepublika. Te da nađu zadovoljstvo, pa makar to bila jedna igra.
I da to apsolutno prelazi granice ove igre jer da se manje svađa, a više radi svima bi nam bilo bolje.

---------------------------------------- ---------------------

A sta da kazem...pohlepne glave koje su se snasle (ne)posteno zaraditi i u ovom svijetu.
Ipak, kriminal je pojava koju nadjemo u svakom kutku, bio on jednostavan
ili onaj vecih razmjera. to je jedna od vecih stvari koja me razocarala u igri, ali
bez kriminala nebi ni simulacija bila toliko intezivna.

---------------------------------------- ---------------------

Mislim da ljudi varaju zato sto ne znaju drugacije. U igri nije potrebno varat, odlicno se napreduje i bez varanja.

---------------------------------------- ---------------------

Kao i u RL ljudi osjete potrebu da prevare tako i ovdje. Da li prelazi granice? Kako za koga. Za njih ne a za nas ostale naravno da da.

---------------------------------------- ---------------------

Valjda radi potrebe za isticanjem među drugima..
kad već ne mogu lagano zgrnuti lovu u RL, onda to pokušavaju ovdje.

---------------------------------------- ---------------------

Ni radi potrebe, ni radi inata... već radi neke osobne koristi,
i skupljanja novca... Iako je to apsurd, jer je i novac u IGRI izmišljen (virtualan) novac

---------------------------------------- ---------------------

Ljudi su bedasti i zločesti pa varaju

---------------------------------------- ---------------------

Iluzorno je misliti da ovu igru nece igrati i ljudi koji varaju i u RL,
pa sto bi ih sprecavalo da rade to i tu. Razlozi bi bili pretpostavljam natjecateljske prirode,
odnosno biti bolji od drugih (po npr. kolicini golda), pogotovo sto im je tu relativno zasticen
identitet, pa ako ih i prokuze jednostavno prestanu igrati bez nekih poslijedice u RL.

---------------------------------------- ---------------------

Ljudi varaju jer misle da će tako rješiti RL komplekse gdje su nitko i ništa,
pa žele ovdje biti nadmoćniji. To najoštrije osuđujem...


---------------------------------------- ---------------------

Nebih znao ali uvijek postoji mnogo razloga,a kad netko vidi da se varat može,to i
napravi,jer svi bi htjeli biti najbolji

---------------------------------------- ---------------------

Ljudi varaju i ljudi se svađaju, glume admine (ovaj ima pravo igrati a ovaj ne; ovo je bug a ovo ne;
mi imamo pravo na ovo a vi ne...) i sl. jer nekima je moć cilj ove igre. Varanje je samo sredstvo kako bi se stvorila moć.
Za "granice igre" se brine admin, te mi nije na kraj pameti njemu pametovati. Ako mi se stvari već toliko ne budu sviđale, onda ću lijepo napustiti igru; jer upravo broj igrača je najbolji pokazatelj rada admina te kvalitete ove igre kao produkt toga rada.

---------------------------------------- ---------------------

Mislim da se žele osvetiti nekome, samo ne znam zbog čega
(može biti zbog neke druge igrice, zato jer je netko njega prevario, pa se sad osvećuje drugima...ITD.

---------------------------------------- ---------------------

Varaju zato kaj su papci i kaj im se neda cekat mjesec dana do 5 golda i tak. Mozda varaju jer drukcije neznaju.Ja inace nevidim smisla u tome, jer svako bi mogao varat na neki nacin i kaj bi onda bilo?? prijatelj s nekim NE, povjerenje NE...
Stoga mislim da barem u drustvenim igrama kao sto je eRepublik nema smisla varat i zavaravat druge ljude.
Pozdrav.

---------------------------------------- ---------------------

Oni koji varaju čine to iz nekoliko razloga: jer ne znaju drugačije,
jer imaju potrebu, ponekad iz pakosti, iz želje ... i ponekad, samo ponekad, jer nisu imali namjeru ... Smile

---------------------------------------- ---------------------

Radi vlastite koristi, u vidu golda/novaca i u krajnjem slučaju da nalupaju što više glasova za sebe
ili svoju stranku na predsjedničkim/kongresnim izborima.

---------------------------------------- ---------------------

POSLOVICA:

Tko ide u poštenju ide u
sigurnosti, ali onaj tko slijedi putove
prijetvorne bit će kažnjen.



Do citanja Vas eHrvatski dizajn
InChY
InChY

Broj postova : 469
Join date : 11.05.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.