eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolovoz 2009. - Mea Culpa - Br. 11/2009.

Go down

Kolovoz 2009. - Mea Culpa - Br. 11/2009. Empty Kolovoz 2009. - Mea Culpa - Br. 11/2009.

Postaj  Dalibor 30/8/2009, 00:52

Kako sam i najavio ovaj novinski clanak izaci ce u 3 drzave kao i do sada.

U ovome broju necu samo laprdati o HLDu stanju u eHrv nego cu pokusati za svaku drzavu pronaci zanimljive sadrzaje svima. Pokusat cu takodjer svima dati povoda da uz standardno dugacak clanak nadju i neke zanimljivosti koje bi zaintrigrirale pojedince koje imaju strpljenja i zivaca citati ove clanke.

Informacije koje bi mogle biti od vaznog cinbenika za stanovnike eHrv, eBiH te eSrb nisu nam poznate jer vlada nije imala nikakvih vaznijih stvari za izglasavanje unutar tih triju drzava.


Sadrzaj:

1. PREDSJEDNICKE SMJENE U eSVIJETU
2. BITNIJI NAPADI NA REGIJE I ZAUZIMANJA UNAZAD 24 SATA
3. OSVRT NA CLANAK PLJACKA eHRVATSKE
4. POSTENA IGRA
5. JAKOST VALUTE UNUTAR eBiH, eSrbije i eHrvatske


1. PREDSJEDNICKE SMJENE U eSVIJETU


Dok ovo pisem u Italiji se desava "impecment" ( namjerno ovako napisano ) sa strane kongresnika koji su dosli u Italiju sa nadom da rade TO kako je to obicaj nasih Balkanskih predjela. Zasto kazem Balkanskih jer koliko god je to dobar potez za mozebitnu krizu koja je moguca u narednom periodu opet moze biti kamencic koji ce prerasti u ogroman kamen i odbiti nam se od glavu.

Situacija koja je bila pred nama u prvim danima susjedne nam drzave rezultirala je krizom koja nam je nanesena u vrlo nezgodnom obliku i u nasem stilu doslo je do rasula u jedno vrijeme. Dok su odredjeni ljudi pokusavali rjesiti stvari u najbolje moguce situacije neki su kukavicki pobjegli glavom bez obzira ne racunajuci da se nekad moraju i vratiti.

Posljedice su trajne i jos se osjecaju.

Kad pricamo o smjenama predsjednika moram navesti takodjer da je i u Rusiji doslo do "impecmenta" te se predsjednik - pardon bivsi predsjednik My4eHuk morao odreci svoje stolice u vrlo kratkom roku te je na njegovo mjesto zasjeo Martin Blumen.

Detalje o njegovoj smjeni ne mogu iznjeti jer na zalost nisam uspio stupiti sa nikime u kontakt tko bi mi ponudio rjesenje koje bi zadovoljilo moje kriterije, isto tako i vase.


2. BITNIJI NAPADI NA REGIJE I ZAUZIMANJA UNAZAD 24 SATA


*RUSIJA

Akcije Rusije unazad 24 sata bile su vrlo zanimljive jer se u toj drzavi dosta toga izdogadjalo pa krenemo li redom vidimo da je drzava kao takva zestoko krenula u napade na amere da je to za ne povjerovat.

Redom : Prvo su Rusi pokrenuli napade na Michigan, osvojili Iowu, Missouri je takodjer napadnut, pa opet napali Michigan da bi ga nakraju osvojili. U pisanju ovog clanka vodi se bitka za Missouri.

*USA

Kod dragih nam Amera bilo je puno uzbudljivije jer je kod njih bilo malo more informacija vezanih za drzavu. Krenimo redom od prve unutar 24 sata pa do trenutka pisanja ovog clanka.

Redom: Potpisan MP sa Irskom, Portugal napao Alabamu, Maryland zauzeo Portugal, Mississippi zauzela Indonezija, Italija potpisala sa USA MP, Michigan kako smo rekli pripao Rusiji, Alabama pripala Portugalu i u ovim trenutcima Portugal je napao Delaware.

*OSTALE ZANIMLJIVOSTI UNUTAR 24 SATA

Osim ovih stvari koje sam naveo neke drzave uspjele su osigurati svoje teritorije u raznim bitkama ali postoje i oni koji to nisu uspjeli. Tako mogu naglasiti da je recimo Svicarska izgubila pokrajinu Grubunden od Madjarske , Svizzera italiana takodjer od Madjarske, Francuzi osvojili Basque Country u ratu sa Spanjolcima.

Vracene pokrajine u resistance bitkama nisam naveo ..


3. OSVRT NA CLANAK PLJACKA eHRVATSKE


Nebi bio ja kad nebi ubacio koji comment na navedeni clanak. Da ne ispadne da sam samo dao naslov kompletan clanak sa njegovim komentarima mozete pronaci na ovom linku :

http://www.erepublik.com/en/article/pljacka-ehrvatske-888601/1/20

Osobno nebi htio da ispadne ovako ili onako i nemam sto previse reci osim da ako je to istina moze biti jedino sram osobe koje su to radile. Osobno se nadam da to nije tocno ali kako Web rece ako je istina ljudi otidjite iz eHrv i igrajte i zivite normalno u drugoj drzavi kao da nista nije ni bilo ... Svi su spominjali kradju zahtjevali su se izvjestaji oni su bili sturi i nekako cudni ali da je to istina ne mogu reci to bi mogli reci ljudi koji su u tome bili od pocetka.

Sto se tice izvjestaja ide molba vladajucima na celu eHrv da pocnu pisati izvjestaje kako se to zahtjevalo prije i kako se radilu unazad 2 mandata bivsih predsjednika.


4. POSTENA IGRA


Ova sekcija novinskog clanka nikad se ne mjenja i vec je par brojeva unazad ista ali dosadan sam sa tom temom pa cu tako i nastaviti te vam opet predstaviti sam program.

Akcija postena igra i dalje se nastavlja.
Sto bi bila svrha ovoga projekta?
Sama svrha ovoga projekta da se svi ljudi koji su ili sudjelovali ili jos sudjeluju malo zamisle i pogledaju koju stetu su nanesli drugoj drzavi te koje su stambilje dobili kao takvi u svojoj i drugoj drzavi.

Znam sad ce usljediti razne optuzbe uskogrudnih ljudi koji ce reci ti si ovakav ti si onakav stojis na njihovoj strani i ovo i ono i ne znam sto sve ne.

Sve te ljude moram demantirati i reci da je to prijedlog koji me je iskreno pogodio jer ljudi koji rade na TO nase drzave, stranaka te kongresnih mjesta imaju zelju i volju pristupiti ovome projektu te ga podrzavaju.

Naravno sad ce se naci i more ljudi koji nisu za tu akciju nego ce popljuvati i mene i projekt i ljude koji su radili na TO susjedne nam drzave ali ne krivim ih jer imaju to pravo. Jedino sto bih zelio u suradnji sa drugim ljudima na inicijativu mene i ljudi koji su nam nezadovoljni statusom u drzavi da se zamislite i podrzite ovu akciju te se postavite pozitivno i ucinite ovu akciju takodjer pozitivnom.

Svima koji ovo podrzavaju znajte da ce biti uvijek onih koji ce pljuvati po takvim akcijama i nece podrzavati misljenje nekolicine ljudi. Sve to sto govorim mozda nema nikakvoh smisla ali imam zelju i volju ovu drzavu komunikacijom svesti na pozitivan nacin rjesavanja problema te prekinuti tupave prepirke putem komentara na novinskim clancima koji su na zalost neizbjezni.
Zakljucak:

Molim sve ljude nase eHrvatske te susjednih nam zemalja da se zamisle cemu su ti TO potrebni te da se smire u takvim situacijama i pokrenu akciju POSTENA IGRA.
Ako treba doci do sukoba neka se teritoriji osvajaju postenom bitkom a ne radom TO unutar drzave. Akcije TO mogu nam donjeti i jednima i drugima samo vise i vise netrpeljivosti umjesto da se fino slozimo i kao dobri susjedi pokrenemo ono sto nam treba a to je sloznost u rjesavanju problema koji su pred nama.


5. JAKOST VALUTE UNUTAR eBiH, eSrbije i eHrvatske


Krenut cemo sa valutom susjedne nam eBiH .. Koliko god da drzava funkcionira na ovaj ili onaj nacin cinjenica je da je sama valuta eBiH dokaz pametnog rada vladajucih te drzave. Za 1 Gold moze se dobiti 40.69 BAMa sto je dokaz da je 1 BAM 0.025 Golda.

Valuta eSrbije je nesto sitno jaca od valute eHrvatske. Dakle za 1 Gold mozete dobiti 77.76 RSD sto je u odnosu na 1 RSD slabih 0.013 GOLDa.

Dosli smo i do valute eHrvatske koja je u ovim trenutcima najslabija valuta medju ove 3 drzave i za 1 GOLD mozete dobiti 86.9 HRK a time pokazuje da je 1 HRK zanemarivih 0.012 GOLDa.

Ovime se moze dokazati tvrdnja da najbolje prolaze drzave koje su nedirnute ratom i pametnim razmisljanjem hladnih glava mozemo vidjeti da stvar moze funkcionirati jako lijepo. Naravno sama jakost valute moze se mjeriti u eRepu i kolicinom ljudi u odredjenoj drzavi. Kako bi valuta bila sto stabilnija i jaca vrlo je lako uz pametni izbor funkcioniranja MM drzavnu valutu drzati jakom uz mali broj ljudi koji se brine za istu. Vise ljudi vise problema Smile


Ovim zadnjim naslovom ovaj clanak zavrsavam na nesvakidasnji nacin ( clanak nije toliko dugacak niti ima puno tocaka u sadrzaju ) ali se ipak nadam da ce citatelji biti zadovoljni prikazanim.

Lijepi pozdrav

Johny Stulic
Dalibor
Dalibor

Broj postova : 461
Join date : 03.08.2009
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.