eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Veljaca 2009. - Suckova kandidatura za Predsjednika eHrvatske

Go down

Veljaca 2009. - Suckova kandidatura za Predsjednika eHrvatske Empty Veljaca 2009. - Suckova kandidatura za Predsjednika eHrvatske

Postaj  Johny Stulic 19/4/2009, 16:27

Suckova kandidatura za Predsjednika eHrvatske

Pozdrav draga eNacijo,

Pišem u vezi moje kandidature za sljedece izbore, 5. veljače. Vjerovatno večina već zna, no sada službeno objavljujem kandidaturu te moje planove za napredak naše eHrvatske.

No, tko se upoće krije ispod nicka "Sucko"?
Pravo mi je ime Domagoj, frendovi me zovu sućko, ukratko, živim u Zagrebu, gimnazijalac sam, mislim upisati strojarstvo, u slobodno vrijeme idem u teretanu, stolni nogomet, naravno izalzim van, i naravno tu je moja cura, od kada me bivsa napustila, erepublik. :p


Cijelo ovo vrijeme dok nije bilo Hrvatske, cilj u igri mi je bio da dobijemo Hrvatsku, bio je to dug period, mnogi su odustali, no isplatilo se čekati, no to je sada iza nas, sada imamo novi cilj, cilj da napravimo od Hrvatske uglednu zemlju, (što već debelo je), zemlju u koju će se ugledati sve ostale zemlje.
Osobno, postati predsjednik Hrvatske je nešto što valjda svaki građanin, barem u malom % želi, to je velika čast i odgovornost. Spreman sam ukoliko da pobijedim na izborima, da preuzmem tu poziciju. Iako igram ovo jako dugo, i mnogo toga je iza mene.

U sljedećih par crtica ću napisati moje desetomjesečno političko iskustvo u erepubliku:
- prvo političko iskustvo doživio sam kao gradonačelink Namura (u beti), kasnije u Južnoafičkoj Republici u gradu Nelspruit,
- preds. Hrvatske stranke u UK preko 3 mjeseca, te preds. Hrvatske stranke u Južnoafričkoj Republici oko 2 mjeseca, , te osnivač i preds. najveće stranke u Hrvatskoj
- 4 mandata kao zastupnik, te jedan mandat kao ministar zdravstva u Južnoafričkoj Republici
- UK-ov veleposlanik za Sloveniju, te moje najveći uspijeh u igri, predsjednik Južnoafričke Republike


Moja kandidatura nije radi moje osobne promocije, kandidaram radi napredka drage nam eHrvatske, osjećam da ima prostora za napredak, i vjerujte svim srcem ću raditi taj posao u slučaju pobjede, Hrvatska mi je ispred svega pa tako i eHrvatska na koju sam dosta vremena i truda uložio, unutar države ne želim nikakve podijele na stranku ili slično, ili možemo reći "građanski ratovi" koji su kroz RL povijest uvijek bili glavni uzork pada cijele države, ako je potrebno mogu izći iz svoje stranke, da radim kao neutralni predsjednik.
Kao mogući predsjednik, obećavam da ću posao raditi profesionalno, povečat ću moju aktivnost jos ako bude bilo potrebe, na dan provedem oko 4 sata na erepubliku, vikendima i puno više, također biti ću dostupan uvijek, kao što sam i sada često online na našem chatu, gdje se bilo koji građanin može obratiti meni osobno, želim svakako imati aktivan odnos sa javnošću, tako da čete često moći vidjeti moje članke.
Kao mogući predsjednik, svaki građanin će biti gledan sa iste visine, bez obzira na stranku ili slično, ipak smo mi svi tu zajedno eHrvati, te svi zajedno radimo na napredku nase eHrvatske. Jedini izuzetak su normalno stranci, ako dolaze tu sa ne časnim namjerama.



U sljedećem dijelu ću pisati o koracima koje planiram provesti u mom sljedećem mandatu ako pobijedim na izborima. Pred sebe sam postavio realne ciljeve, koji mogu biti ispunjeni u sljedećem mandatu, naravno, kao prvo, za mnogo toga će odlučivati naš kongres (preko anketa na našem nacionalnom forumu), ipak sam ja demokrat.



Populacijska politika

Od dana kada je eHrvatska stvorena, kao što svi znamo, stanovništvo je počelo rasti velikom brzinom, još nikada viđenom u erepubliku, to je glavni faktor zašto sada hodamo sretnih lica, a to je plod našeg rada. Isto to smo napravili u Južnoafričkoj republici (reklamiranje erepublika), bez toga vjerovatno jos nebi imali Hrvatsku.
Moj sljedeči korak tijekom mog mandata bio bi ponovno reklamiranje erepublika.
Svi znamo da od ovih 2200 ljudi, oko jedna trecina ih je aktivna barem 3-4 puta na tjedan + naši Hrvati u inozenstvu kojih ima podosta, rekao bih- nažalost.
Vidjeli smo da smo 5. po broju ukupinih glasova na prošlim izborima, koji donose stvarnu sliku trenutnog broja stanovništva neke zemlje, ono što piše da smo 8. to je potpuno u krivu.

Kao što i svi znamo, bez većeg ljudi nema uspijeha, sve najuspiješnije eNacije imaju veliki broj stanovnika, pa tako i mi, a mi možemo i bolje od ovoga. Mislim da ni ujednoj drugoj browser igri nema ovoliko puno Hrvata, naravno u odnosu na cijelokupno stanovništva dotične igre. Moguće je da neki ljudi ni neznaju za Hrvatsku u RLu, a ova naša eHrvatska ima priliku postati "SAD" eSvijeta.
Tako da očekujem da ćemo reklamiranjem igre dobiti podosta novih ljudi. Time dobivamo kroz neko vrijeme jaču vojsku, širu ekonomiju, naravno veću zanimljivost svakom građaninu.
Naravno, te ljude moramo poučiti o igri. Za to će biti zaduženo Ministarstvo Obrazovanja, koje se čini da je trenutno neaktivno. Organizirat ćemo cijelokupni prijevod wikia, jer je on zaista hram svih mogućih informacija vezanih za erepublik. Zašto nebi bili prva nacija koja je prevela sve tekstove?




Bolnica i Obrambeni Sistemi

Kao što svi znamo, trenutnom smo našim donacijama skupili dovoljno golda da kupimo q5 bolnicu (samo upgrade na q4 i na q5 zajedno dođe 300 golda). Jednu q5 bolnicu već imamo ali su nam je Šveđani dali, tako da ćemo morati ovu našu prvu bolnicu što sami napravimo, predati njima.
Moj osnovni cilj kod bolnice je popuniti još prazna mjesta da imamo maksimalnu produktivnost, također, radnici sa slabijim skillom bi bili zamjenjeni onim radnicima koji imaju veći constructions skill. Vidio sam mnoge koji rade u house kompanijama sa visokim constructions skillom. Također, napravio ih program za dizanje wellnessa radnicima (kome bi bilo potrebno), ipak gube 5 wellnessa na dan radeći, ili hranom ili giftovima.
Osnovni cilj je ubrzati proizvodnju bolnice, a to i pogoduje vlasnicima wood kompanija.

Odmah upočetku ukoliko postanem predsjednik, organizirat ću donacije za otvaranje našeg Obrambenog sistema. Ukupna njegova cijena je 390 golda, (govorim za q5 sistem). Od zadnjeg puta kada smo radili donacije za bolnicu, većina naših građanina nije financijski dobro stajala, kao što stoje danas, tako da očekujem da bi kroz kojih tjedan dana mogli dostići željeni iznos. Možda se neki pitaju zašto država ne bi financirala sve sama, država ima nešto više od 1000 golda. Ne bih htio da država ima manje od 1000 golda, to mora ostati za sigurnost, iz raznih razloga, kao prvo rat recimo. Možemo opet biti jedinstveni u svijetu, jer na kraju, bolnice i obrambeni sistemi se grade radi nas građana, osobno bih bio prvi donator sa ovih 5 golda što bih dobio u slučaju pobijede.

Imamo 7 regija, znači, 7 bolnica i 7 Obrambenih sistema, jednog dana se nadam da ćemo sve imati q5 utim regijama, to znaci 14 građevina. Zasada imamo samo jednu q5 bolnicu, iliti 7.14% rješene misije, naravno, to će se moći desiti tek za nekoliko mjeseci. Kada napravimo još jednu bolnicu za nas, prednost za bolje radnike dobit će Obrambeni sistem.




ATLANTIS, MPPovi i ratovi

Kao predsjednik, nastavio bih suradnju sa ATLANTISom. Možda trenutno vojno nismo među jačima u ATLANTISu, ali po broju ljudi samo su 3 člana ATLANTISa veća od nas (Španjolska, SAD te Rumunjska). Zbog toga, mi uz dan u dan sve više vojno napredujemo.
Kao članica ATLANTISa, štitili bi interese našeg saveza, pa tako bi vojno pomagali našim članovima ako su napadnuti, ili ako su napali nekog, naravno, kao što bi isto oni učinili za nas, to je i svrha saveza.

Što se tiče MPPova (mutal protection pact), naravno svi MPPovi bi bili potpisani samo sa članovima našeg saveza, kao prvo sa Rumunjskom. Svaki MPP se plaća 30 golda, i ako se potpiše puno MPPova u kraćem roku, to bas i nije mali novac. MPP sa Rumunjskom ističe za oko 15 dana, odmah ću se založiti da potpišemo novi. Potpisat ćemo još 2 MPPa nakon toga, ali razlika u isteku svakog MPPa će biti oko deset dana, tako da u svakom trenutku imamo barem dva sigurna MPPa u slučaju napada na nas.
Naravno, tu su i izuzeci, u slučaju agresije na neku našu članicu, odmah potpisujemo MPP sa tom našom članicom kako bi je mogli braniti iz Hrvatske.

Kao predsjednik, ne bih vršio agresiju nad nikim. Razlozi su jednostavni, nemamo love, a niti netreba nam reputacija nekog agresora, barem ne upočetku.




Vanjska politika

Iako je to posao Ministra Vanjskih poslova, posao naših veleposlanika treba biti više javan, da se vide da oni nešto rade. Svaki zastupnik će jednom u tjednu napisati sve opće informacije i aktualne događaje kroz novine nama o zemlji u kojoj je veleposlanik, također isto to o Hrvatskoj u toj zemlji. Znaći svaki zastupnik će kroz svoj sljedeći mandat napisati 8 članka. Mislim da je kao prvo dosta korisno to što ćemo dobiti kvalitetne članke, i nešto naučiti o drugoj zemlji, s druge strane, stranci će se oduševiti našom profesionalnošću obavljanja vanjskih poslova. Također dužnost veleposlanika je da bude aktivan na nacionalnom forumu zemlje gdje je velesposlanik.
Nisam još vidio nigdje listu naših veleposlanika, i u kojim zemljama imamo veleposlanike, ali kao prvo, primarne zemlje će biti zemlje iz ATLANTISa, te neke veće zemlje iz PEACEa, gotovo nema koristi imati veleposlanika u malim zemljama kao Austrija ili Južna Koreja.



Nizak izvoz

U trenutnku dok ovom pišem, ovaj mjesec smo izvezli robu u vrijednosti od 16.4 golda, te smo na slabašnom 31. mjestu. U slučaju pobijede, ozbiljno se mislim pozabaviti tim problemom. Svi znamo da naše sirovine koje imamo su grain i wood, grain je na high, wood na medium. Nažalost, upravo su te sirovine najraširenije u cijelom erepubliku. Izovoz se uglavnom ostvaruje izvozom sirovine u zemlje koje te sirovine nemaju. Hrana, oružje i slično teže se izvozi, jer gotovo svugdje su porezi za uvoz na 99% te je velika konkurencija, jedino je moguće nekakv prihod ostvariti sa kompanijama na većim levelima, što mi trenutno nemamo. Kao što sam već rekao, imamo grain i wood koji su najviše rašireni, te zbog toga možemo reći da nismo zemlja sa bogatim nalazištima te nemamo dobre preduvjete za veliki izvoz, koji ima višestruke korsiti.
Ali sve je moguće, upravo gledam Sloveniju, ta zemlja ima tri puta veći izvoz od nas, a imaju samo grain i to medium u cijeloj državi, a imaju nekoliko puta manje stanovništva od nas. Znači, uspijeti možemo i hoćemo! Tu država izravno ne može utjecati, davat čemo poticaje i savjete gdje izvoziti.


Subvencije

Subvencije se neće dijeliti, iz jednostavnih razloga. Poučeni smo što se desilo zadnji put, također mislim da se mora znati razlika između privatnog i državnog. Jedine vrste subvencija će država davati sama sebi, za npr. upgrade vlastitih kompanija. Ovo nije RL, tu je puno manji broj ljudi, te subvencije samo dovode do onij "građanskih ratova" o čemu sam već pričao.



Problem wood sektora

Problem je uzrokovan od dana kada imamo Hrvatsku, jer imamo medium wood kao što svi znamo. Mi to moramo riješiti, te je plan tu. Kao prvo, jedini spas vlasnicima wood kompanija je prelazak barem na q3 kako bi mogli poslovati na normalnoj razini. Tu je potrebno vrijeme, kroz neko vrijeme sigurno ce biti kompanija sa većim levelima. A da to ubrzamo, tu je država. Kao prvo, već sam napisao da čemo ubrzati proizvodnju bolnica, time i ubrzavamo trenutnu kupnju wooda, tu je i Obrambni sistem koji ćemo nadam se što prije otvoriti, preko njega ćemo isto kupovati wood. Kao što sam napisao, cilj je napraviti onih 14 građevina, a to će trajati nekoliko mjeseci. Pošto ćemo ubrzati kupnju prodaje wooda, vlasnicima wood kompanija će biti lakše, i imaju toliko vremena, kada država jednog dana sagradi sve one građevine, jedino će ih house sektor financirati, a do tada većina wood kompanija će se trebati razviti na veće levele, jer većim levelom wood kompanije proizvodi se kvalitetnije.



Manjak radnika sa constructions skillom

Ovo nam stvara veliki problem. Imamo premali broj kvalitetnih radnika. Plan je sljedeći, 40 najboljih radnika će raditi u državnim kompanijama, bolnica i obrambeni sistem. (20 za svaku jer je na 20 max productivity). Ostatak radnika ostaje house sektoru. Kao što sam gore napisao, biti će reklamiranje erepublika za dovodenje novih ljudi, u tim danima, državna house kompanije će ponuditi stotinjak radnih mjesta za te nove ljude, plaća će za taj skill biti nešto izand prosjeka kako bi privukli nove ljudi, kada dođu do skilla 3, dobit će otkaz, naravno sa porukom objasnjenja, te jedino mjesto gdje će moći ici su house kompanije.



Porezi

Kao prvo, kao dodatnu pomoć wood sektoru, predložio bih smanjivanje income taxa sa 10 na 5% ili čak 1%. To će dosta poći vlasnicima wood kompanija, a i barem malo približiti cijenu wooda jednakoj graina ( grain je oko 0.6 kuna, dok je wood 1 kuna). Također time i radnici koji rade u wood kompanijama će imati manji porez na plaču, te će wood kao sektoru biti više jednak kao grain, jer vlasnici grain kompanija lakše uposle nove ljude zbog lakšeg stanja.
Također isto to bi trebalo učiniti sa house sektorom, ali točno na 5%, oni upravo zbog tog skupljeg wooda imaju otežano poslovanje.
Postotak VATa u foodu, gift i weapon sektoru trebaju ići na 5% ili do 10%. To nije puno, ali državni dosta znači, pogotovo za food, sektor u kojem radi najviše ljudi nakon graina. Također VAT je u večini zemlja oko 10%.




Buduca vlada

Vladu ću sastaviti nakon izbora u slučaju pobijede. Neki ministri će i ostati, jer često mjenjanje ministra nije dobro i nema koristi. Također, mislim da su i sada davane plaće za rad ministarstva, tako bi bilo i u mom mandatu, neke simbolične tjedne plače. Također tu ču posebno pripaziti na HCK, kao prvo, tu ču postavito osobu od povjerenja, nekoga koga znam duže vrijeme, jer kada je Jegulja postavljen kao novi igrač za taj odgovoran posao, i sami znamo što se desilo.


Moj osobni komentar na napredak drzave

Ovaj mjesec treba sve srediti u državi, unutar države mislim. Ne smijemo se toliko petljati toliko vani. Kao prvo, tu su dvije osnovne stvari, koje uglavnom napreduju kroz vrijeme, i trebat će vremena. To su ekonomija i naša vojska. U ekonomiji jednostavno nemamo još vlasnika sa kompanija većih levela, ako hoćemo postati "SAD" eSvijeta, trebamo imati raznovrsnu ekonomiju, također naša vojska kako sam rekao napreduje uz dan u dan, jednostavno trebamo neke vrijeme da naši vojnici dobiju veče rankove, tu je naravno država da sve to ubrza.



Evo, to je ukratko to. Kao što sam već napisao, kongres će imati na našem forumu veliku ulogu u svim mojim prijedlozima koje predložim. Ne želim biti nikakv diktator ili slično. Ima jos 4 dana do izbora, tako da razmislite kome čete dati glas, kao prvo, dajte glas onome za koga smatrate da je najiskusniji i najorgaziraniji od svih kandidata.
Sretno svim ostalim kandidatima, neka pobijedi onaj za kog narod misli da može unaprijediti našu eHrvatsku, jer takvog čovijeka trebamo.

/Sucko

p.s.
I ljudi dignite glave, druga smo najbolja rukometna reprezentacija na svijetu, Francuza ima 60 milijuna, kakve bi mi tek igrače imali da nas ima 60 milijuna? Nije Kina bezveze osvojila najviše medalja na olimpijskim igrama. Smile

Johny Stulic
Admin

Broj postova : 289
Join date : 18.04.2009

https://ehnc.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.