eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolovoz 2009. - Bokijeva avantura II.dio (Planiranje)

Go down

Kolovoz 2009. - Bokijeva avantura II.dio (Planiranje) Empty Kolovoz 2009. - Bokijeva avantura II.dio (Planiranje)

Postaj  Dalibor 29/8/2009, 23:09

Kako su dani odmicali tako je nas Boki bio sve opusteniji,zadovoljniji bio je sretan jer je napokon imao pravog istiskog prijatelj u kojeg se mogao pouzdati.Jedan dan na hodniku HNB-a

Ivo:Ej boki jesi cuo za onu legendu?

Boki:Koju legendu?-zacudeno pogleda Ivu

Ivo:Pa onu kako u HNB-u postoje zlatne poluge!

Boki:Nisam cuo za to.A kakve su to zlatne poluge?

Ivo:Legenda kaze da su te zlatne poluge bile otete austougarskom narodu u 17.st i da su do dan danas tu negdije, pod nasim nogama,te da ih cuvaju najopasnije ninđe.

Boki:Nemoj me klat ninđe velis?

Ivo:Ozbiljno ne zezam se.

Boki:Ides da nam je malo toga.-nasmija se Boki

Ivo:Da da kako bi nam bilo dobro, osnovali bi svoju kompaniju,mogli bi otici iz ove zemlje koja je u banani,u kojoj su gradani samo ovce joj Boki kak bi to bilo ljepo-sanjario je Ivo drzeci metlu u ruci.

Ivo:Boki ti si bio u vojsci jel tako?

Boki:Da znas da sam ti prico o tome, sta me sad s tim gnjavis-ljutito odbrusi Boki

Ivo:Ma ne gnjavim te Boki, nego sam se sjetio onih legedarnih prica o tvojim akcijama-prisjeca se ivo

Boki je pricao Ivi kako se borio sugdije po svijetu,kako je sam znao ici u akciju po Grcko,Rumunjskoj,Norveskoj,Svicarskoj i kako se znao ko heroj vracati doma a u vojarni bi mu svi klicali i zazivali njegovo ime.Jednom je Boki pricao Ivi kako je preskocio zid od 10(k) metara i kad ga je preskocio da je tamo bilo na tisuce vojnika koji su pucali na njega,
al na svu srecu nas snalazljivi junak se uspio skloniti u zaklon i od tamo je bacio dvije granate te istrcao s puskom domace prizvodnje, koji je od milja zvao ikju5, pred njih i sa 30 opaljenih puta ubio gotovo 1000 neprijatelja.

Ivo:I boki jel bi mogao srediti ninđe?

Boki:Pa bi valjda,a di su te ninđe da ih najprije vidim?

Ivo:Odi zamnom budem ti pokazao nesto

Boki:sta mi imas za pokazati-znatizeljno ko malo dijete zapituje Boki

Ivo:Daj budi tiho odi zamnom

I tako su Ivo i Boki krenuli niz hodnik vuceci za sobom kante na kotacice i metle.Ivo se naluknuo preko ramena i lagano otvorio vrata ostave.Usli su unutra i Ivo je upalio svijetlo i rukom posegnuo za neki cup sta je stajao na stalazi.Uzeo je cup i izvuko nacrt zgrade koji je predhodnok dana ukrao starom portiru Davidu kojeg su svi od milja zvali DOBRI.

Boki:Sta je to?

Ivo:Nacrt kaj neznas citat?

Boki:Oces samar?

Ivo:Sory Boki

Al nasem Bokiju vrag neda mira pa opali malog Ivu po malom mozgu,onako prijateljski.

Ivo:Au to boli,pa ispricao sam ti se dovraga.

Boki:To ti je opomena za drugi put,i ces mi sad reci kaj je to?

Ivo:To ti je nacrt zgrade,i vidis tu-pokazujuci prstom u kartu-tu ti je nase blago!

Boki:Kad krecemo u akciju?

Ivo:Veceras

Treci i zadnji nastavak sljedi sutra........

Svaka slicnost sa stvarni osobama je sasvim slucajna i nenamjerna

EDIT:Zaboravio sam napomenuti, da svi procitaju prvi dio price da razumiju o cemu se radi u ovoj komediji Smile

Do citanja Vas eHrvatski dizajn
Dalibor
Dalibor

Broj postova : 461
Join date : 03.08.2009
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.