eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sijecanj 2009. - ** BOLNICE, DIPLOMACIJA, PREDSJEDNICKI IZBORI **

Go down

Sijecanj 2009. - ** BOLNICE, DIPLOMACIJA, PREDSJEDNICKI IZBORI ** Empty Sijecanj 2009. - ** BOLNICE, DIPLOMACIJA, PREDSJEDNICKI IZBORI **

Postaj  Johny Stulic 18/4/2009, 22:08

** BOLNICE, DIPLOMACIJA, PREDSJEDNICKI IZBORI **

Postovani sugradjani, svima zelim Sretnu Novu godinu i od srca vam zelim da vam se ispuni sve planirano, zeljeno, zapoceto i jos nedovrseno.

Premda je bilo vrijeme praznika i malo opustenijeg vremena, radilo se mnogo od posljednjeg clanka, pogotovo na madjudrzavnim i medjunarodnim odnosima, te mogu najaviti pokretanje velikog i isplativog posla koji smo uspjeli dogovoriti sa slovenskim susjedima.

** Gradnja dvije Q5 bolnice **

Kako sam vec najavio i objasnio na forumu, nekih tjedan dana traju pregovori sa eRepublikom Slovenijom, i posao je dosao u fazu kreiranja ugovora kojim cemo urediti odnose u ovome poslu. Moram reci da, premda ce i nasi susjedi imati posrednu financijsku korist od toga posla - izlaze nam u susret i cine nam veliku uslugu, i pruzaju nam ruku prijateljstva na taj nacin.

Ugovor bi trebao biti potpisan kroz nekoliko dana i tada se krece u cijeli projekt. Oko daljnjih stvari bit cete obavijesteni na vrijeme, pogotovo radnici.

** Non Aggression Pact sa Slovenijom **

U svjetlu ovih odlicnih odnosa koje smo pokrenuli, ponajvise zahvaljujuci slovenskom predsjedniku Rudolfu Maisteru, s hrvatske sam strane ponudio da nase dvije drzave potpisu Pakt o nenapadanju (NAP). Ovakav ugovor bio bi odlicna potvrda nasih dosadasnjih odnosa i uzajamnih interesa koje imamo u razvoju regije.

Kao i za bolnice, NAP ugovor bi takodjer trebao biti potpisan kroz dan-dva, cim usuglasimo sve stvari, i bit ce javno objavljen na eRepublik forumu.

** MPP s Rumunjskom **

Vec sam rekao - bio je ovo tjedan dosta velikih diplomatskih aktivnosti. Premda jos nemamo mogucnost potpisivanja, jer nemamo sluzbenog Predsjednika koji bi predlozio za glasanje - dogovorili smo MPP (Mutual Protection Pact) s Rumunjskom za trenutak kad cemo biti u stanju potpisati.

Nasi rumunjski susjedi u vise su navrata istaknuli zadovoljstvo razvojem nase Domovine i cinjenicom da su dobili jakog i kvalitetnog susjeda na juznoj granici i ovo je potvrda dobrog odnosa izmedju nase dvije zemlje.

Za one koji ne znaju sto je MPP (Mutual Protection Pact) - to je pakt koji omogucuje medjusobnu obranu izmedju dviju drzava. Konkretno, bude li Hrvatska napadnuta od bilo koga - rumunjska vojska nam moze priskociti u pomoc u obrani, boreci se iz svoje zemlje. MPP daje sigurnost nasoj domovini da cemo imati kvalitetnu obranu.

** Hocemo li imati jos jednog voditelja drzave? **

Malo ljudi zna da je jedan od kandidata za Predsjednika Ujedinjenog Kraljevstva - Hrvat. Radi se o Relicu, jednom od starijih igraca, koji se nije selio u JAR, vec gradio politicku karijeru u Ujedinjenom Kraljevstvu. Ovih dana traje jaka predsjednicka kampanja kod njih, a ne moram ni reci kolika bi bila vaznost cinjenice da imamo u trenucima kad tek stajemo na noge - predsjednika jedne od najvecih drzava na svijetu, te omogucene odlicne odnose, a pogotovo koliko bi i njegovi diplomatski kontakti bilil korisni u buducnosti za Domovinu.

Molim ljude da glasaju za njegov clanak, ali ne ostavljaju komentare nikakve.

** Najava kandidature za Predsjednika Hrvatske **

Nazalost, ovako negjde, sa strane - sluzbeno najavljujem kandidaturu za Predsjednika eRepublike Hrvatke na sijecanjskim izborima koji ce se odrzati 5.1..

Premda necu imati previse vremena baviti samom kampanjom, zbog velikog broja obveza koje kao v.d. Predsjednika u ovom trenutku izvrsavam (pogledati gore), prihvatit cu sa zadovoljstvom bilo kakav poziv na debatu od strane protukandidata, bilo kroz intervjue, a fora bi bila da odrzimo debatu i na chatu negdje.

Vjerujem da o sebi ne moram previse pricati - v.d. Predsjednika RH sam, bivsi Predsjednik SAD-a, osnivac najvece stranke na svijetu - USWP-a, i vodim jedan odlican team koji je u ova protekla tri tjedna uspio napraviti velik posao u postavljanju temelja Domovine.

Moja kandidatura nije kandidatura radi titule ili casti - moja kandidatura je trazenje potvrde da smo dosad radili dobro i trazenje vremena da u jos jednom mandatu provedemo do kraja ono sto smo naumili. U slucaju pobjede, bit ce to i moj posljednji mandat, jer svakog gosta dva dana dosta, pa tako i Predsjednika.

Ujedno vas i pozivam da se sve odazovete i glasate na predsjednicim izborima 5.1., bit ce to test kolilko nas ima i koliko smo jaki. Glasajte onako kako vjerujete da je najbolje, svaki vas glas vrijedi i doprinosti jacanju nase Domovine.

Johny Stulic
Admin

Broj postova : 289
Join date : 18.04.2009

https://ehnc.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.