eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Studeni 2009. - Mea Culpa - Dnevnik malog Ivice - Br. 14/2009

Go down

Studeni 2009. - Mea Culpa - Dnevnik malog Ivice - Br. 14/2009 Empty Studeni 2009. - Mea Culpa - Dnevnik malog Ivice - Br. 14/2009

Postaj  Dalibor 15/12/2009, 14:51

Mea Culpa malo mjenja svoj izgled te temu sadrzaja u ovim trenutcima.. Trenutni cilj je ponuditi kratke price vezane za eRepublik i SFFA postrojbu ...

Uzmite kavicu / pivicu / sok i zavalite se dok citate ove nebulozne pricice iz Dnevnika Malog Ivice

Studirajuci politiku odredjenih stranka vodio sam razne rasprave.. nekad fine nekad burne.. Svodilo se uvijek na isto - igre bez granica... Upadajuci u razne diskusije vise preko chatova i preko PMova pa cak i preko E-mailova /manje gotovo nikad preko komentara/ razmjenio sam razna misljenja sa velikom vecinom starijih ljudi u ovom eSvijetu.. Nazvao bi ih eDjedovima jer gledajuci nove eBebe oni tu istinu i jesu. Svojim iskustvom pokazali su da znaju sve ono o cemu pricaju i da drze do svoje ideologije.. Razmisljao sam kako ujediniti razlicite nacije i svesti nas sve na jedan MOCAN savez ali to je neizvedivo. Vise je izvedivo napisati neki dobar SF roman nego pokusati ujediniti usijane glave. U trenutcima moje Politicke usijanosti te pokusaja probijanja kroz politicku scenu vidio sam da je to neizvedivo u onoj situaciji.

Kako sam bio guster u vojnom smislu odlucio sam sa dragim prijateljom Josipom Josipovicem pokrenuti nekakvu paravojnu organizaciju na temelju eSvjetske placenicke vojske. Vojni cinovi bili su nam izrazito mali i nismo se mogli konkurencijom natjecati sa ljudima koje sam gore iznad odlucio nazvati eDjedovima. Bilo je to prije nesto vise od 8 mjeseci. Danas kada me politicka aktivnost totalno vise ne zanima vratili smo se staroj ideji te pokusali ozivjeti djelic onoga sto smo kreirali i ulozili a nikad nismo realizirali.

U ovim svojim pricama Dnevnika malog Ivice prikazat cu vam put okupljanja te stvaranja SFFA kakvog sada poznajete te njihove akcije i ideje...

Ideja je nastala jos dok sam bio u HLDu u suradnji sa JJom. Dok smo jednog dana vodili raspravu na forumu koje bi ideje i kako bile pametne za obranu eHRV odlucili smo svi zajedno da tu stvar ipak ostavimo jer nismo liberalnu stranku htjeli povezivati sa vojskom i agresivnim nacinom djelovanja. Prvobitne ideje za ime su bile HLD-vojska ili TRENKOVI PANDURI dok nitko nije ni znao da postoji SFFA vec nekih 6-7 mjeseci. Idealna situacija je bila da izadjem iz politike kako me to vise ne zanima i pokusam sa starim dobrim prijateljima organizirati paravojnu jedinicu. Kako je to uvijek obicaj za JJa odmah je bez razmisljanja uskocio i donirao 50ak gold-a za pokretanje q1 kompanije i nabavku materijala. Redom su uslijedile poruke poziva za neke clanove i prikljucio nam se GP_1, Dino_Zippo, Mr Dalibor, Gabiadale i Branimir Vukadin. Ta standardna sedmorka drzala se do polovice 10 mjeseca kad smo odlucili pozvati jos clanova i napraviti desetinu. Iskreno od te desetine sada imamo 12 ljudi koji svojim radom i slogom cine vjerojatno jednu od bolje organiziranih paravojnih jedinica u svijetu. Dakle prikljucili su nam se jos Matija Zugec, Joe DiMaggio, Matheus Von Stenjevac, Una73 te Damir1711.

U ovom kratkom uvodu htio sam vas samo upoznati sa ljudima te radom same organizacije SFFA. Sto uistinu znaci SFFA ? - Special Forces For Action - Zasto tako? Zato sto sam vec naveo da je to napravljeno prije vise od 8 mjeseci na eSvjetskoj razini ali se eto realiziralo na eHrvatskoj razini sto ne znaci da se SFFA nece siriti.

Kako se opskrbljujemo? Donacijama kroz svoje clanove uspjeli smo izgraditi respektabilnu organizaciju od Q1 Weapona, Q2 Weapona te Q2 Irona. Koje su zadace SFFA jedno je od pitanja koje cesto dobijemo u nas sanducic. Prva i jedina zadaca je da se eHrvatski teritorij brani do poslijednjeg moguceg atoma wellnessa. Sve ostalo poslije toga i dalje je prvo misljenje placenickih akcija. Dakle drzava koja zatrazi nasu pomoc brine se za tickete i weapon za bitke koje odradjujemo.

E sad cu se vratiti na Dnevnik malog Ivice ... U sljedecim novinskim clancima izlazit ce djelici price koje obavlja SFFA organizacija. Iz dosade sam poceo pisati pricicu onako da bi zabavio druge dok ispijaju kavu i listaju SFFA forum i pronasao put do tudjih ociju koji su ponudili opciju da to podjelim sa vama.

U ovome prvom clanku napravit cu samo kratki uvod kako je to izgledalo te kako ce izgledati sljedeci clanci vezani za malog Ivicu i Mea Culpu ...

UVOD - Dio 0

Kako to obicno biva u kampu SFFA prije same kordinacije sastaju se General GP_1, General Johny Stulic te Field Marshal Josip Josipovic kako bi razradili plan i akciju djelovanja male postrojbe zvane SFFA. Nedjelja je i gutljaji kave sami teku uz gusti dim cigarete...

Ispred hangara zabavljaju se salama pripadnici SFFA dok zapovjednici prolaze sve tocke akcije koja je pred njima.
- Danas je trening bitka za nas rekao je JJ
- Istina izustio je Johny
- Hocemo li tuci sa bojevnom municijom u ovoj trening bitci ili cemo sa corcima?
- Necemo svoju vojsku uciti na manevarskoj municiji, daj im pravo oruzje odlucno ce JJ

Pogledima su se susreli GP & Johny te pristali na Josipov prijedlog. Bilo je 17 sati i do nocne bitke bilo je jos 4 sata. Odlucili su prozivku sa kordinacijom napraviti u 21 sat te krenuti u akciju oko 22 sata. Skupljanje je pocelo nesto prije 21 sat i taman kad je krenula kordinacija sa radio uredjaja (Alinco DJ F1) zacuo se glas ... SFFA ... Ovdje baza poziva ... Josipovic se okrenuo i cimnuo glavom da se Johny javi. Baza ovdje Johny SFFA, slusam .. SLAVONIJA JE NAPADNUTA, PONAVLJAM SLAVONIJA JE NAPADNUTA... Uf ovo mjenja situaciju pomisli Johny .. HVALA NA INFU PRIMLJENO NA ZNANJE ...

Uzurbanim korakom uputio se u hangar i ponistio uputstva GPa i JJa ... Ljudi Slavonija je napadnuta sve zapovjedi za trening bitku veceras pada u vodu... Josipe ili GP hocete voditi ovu kordinaciju ili da ja uletim? - Vodi je ti kaze JJ. Ljudi nema pretjerane filozofije dobit cete jacu bojevnu municiju Q2, navucite svoje uniforme za hitne intervencije i nadjemo se ispred hangara tocno za 15 minuta.

Kako dolikuje FMu i Slavoncu ovu bitku predvodi JJ. Krenuli smo nesto poslije 21:30 i vrlo brzo sletjeli na Slavonske ravnice. Noc - mrakaca nigdje se ne vidi nista osim bljeskova i puskaranja.... BUMMMMM ... nismo se ni snasli a vec smo bili pokriveni zemljom od granate sto je pala iza nas ... Nisam se ni snasao a necija je kaciga pala kraj mene!! - Jeste svi dobro ?? Cija je ovo kaciga ?? - Dobro smo svi, moja je Johny rekla je Una... Nemojte nam to radit... Nema pogibelji nikakve ... pogotovo ne vi Slavonci ... izmamilo je smjesak kod nekih dok su drugi bili opet prikovani iza plasta sjena koji je bio ispred nas .. Tatatatatatatata, tatatatatatatata, tatatatatatata, BUM, tatatatatatatata ... Nije se znalo ko pije ko placa gdje smo sto smo ... nalazili smo se unutar dvije unakrsne vatre .. Hladan znoj proljevao se preko mog zemljom zamazanog cela i panika me uhvatila vjerujem kao i druge. JJ je cjeloj postrojbi davao signale kuda da se rasporedimo dok su druge gardijske brigade udarale puno zesce... Fijukalo je na sve strane, iako smo vec 2 sata bili prikovani na isto mjesto bez mogucnosti povlacenja ili nekog manevra buka i zvuci puskomitraljeza te granata nisu jenjavali... Tatatatatatatatatatatatatata, tatatatatatatatatata, BUUM, PRAS !!!!

Bila je prosla ponoc i satovi su prakticki stali dok je cjelo Slavonsko polje svjetlilo od siline napada eSrba i eMadjara. Municije je bilo sve manje i prostora sve manje jer smo samo cekali kad ce ruknuti i ostaviti nas razbacane po polju. Srecom uslijedila je saveznicka pomoc i obrana je proradila kako je i bilo zamisljeno te smo se uspjeli pomaknuti 30ak metara prema granici.

Tuklo se do nekih 3 sata ujutro dok je dosla informacija da je taj dio Slavonije osiguran te da se vratimo u bazu po jos oruzja te nove zapovjedi...

Polako smo se izvlacili iz ralja neprijateljskih metaka te granata dok su druge postrojbe zauzimale nasu poziciju i osiguravala taj dio linije ...

Prilikom putovanja u kamionu je bio muk.. Niko nije progovarao rijeci sa nikime. Samo poneki pogled se znao sresti ali odmah glava dolje. Nismo bili ni svjesni sto nas uistinu ceka na prvoj liniji. Ono sa cime se mozemo pohvaliti je dhttp://www.erepublik.com/en/edit-article/mea-culpa-dnevnik-malog-ivice-br-14-2009-1042269a nitko nije poginuo te da smo svoj dio odradili kako treba.

Dosli smo u bazu i nismo ni razmisljali o jelu nego se odmah opskrbili sa naoruzanjem za daljnji tijek borbe. Zapovjed je bila jasna da nejdemo nikuda da treba odmorne vojske za finalni napad i ciscenje teriotrija na kojoj su se nalazile suprotnicke vojske..

Odspavali smo par sati te nas je GP dosao probuditi i reci da se krenemo spremati jer je izdana nova zapovjed.. Tucemo dok ih ne izbacimo skroz sa naseg teritorija rekao je ... Pogledao sam ga jos nejasno i zamislio koje ce se sranje desit danas... Izasli smo u bitku i ponovilo se sve iz predhodne veceri .. Udaralo se na sve strane, metci su fijukali, bombe padale ali skladnost i kordiniranost svih postrojbi koje su sudjelovali nakon nesto vise od 20ak sati cjeli teritorij bio je osiguran i sve jedinice su bile tamo gdje i trebaju. Zrtve su se naravno prebrojavale ali sreca je da je Slavonija opet obranjena ...

Nadam se da cete uzivati u sljedecim djelovima prica koje cu vam ponuditi kao Dnevnik malog Ivice

Johny Stulic
Dalibor
Dalibor

Broj postova : 461
Join date : 03.08.2009
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.