eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Studeni 2009. - Postani i ti uspješan poduzetnik

Go down

Studeni 2009. - Postani i ti uspješan poduzetnik Empty Studeni 2009. - Postani i ti uspješan poduzetnik

Postaj  moretousic 20/1/2010, 23:35

Postani i ti uspješan poduzetnik

Evo nakon dosta vremena mozganja, kako prodati tvrtku vrijednu 210 golda, nitko ju nije htio kupiti čak ni za samo 145 golda.

Ali dobro, možda nisu svi vidjeli tu super priliku za kupnju, ali meni se više neda čekat pa sam se odlučio na ovaj potez:

Tvrtka ide na tombolu!!!

Ali ovo neće biti tombola kojoj je cilj da se samo zaradi neka lova, ova tombola će bit limitirana tako da ja praktički nemogu zaraditi Very Happy

Prvo i osnovno, da vidimo zapravo koliko je ova firma isplativa:

obrazek
Kliknite na sliku za bolju rezoluciju

Iz izračuna možete vidjeti da se dnevno može zaraditi 85 UAH-a, što je po današnjem tečaju 0.028 golda za 1 UAH, dnevni profit veći od 2 golda!!

S time da sam u obzir uzeo 10 radnika sa skillom 4 i 5 i wellnessom od 85, ako budu imali viši wellness, imat ćete i veći profit!


Jednom sam isto radio tombolu davno, ali je bilo dosta skeptika, kako ću napravit dobru tombolu, a da bude poštena. Zato sam sada prvo našao random generator koji ću koristiti:

obrazek
Kliknite na sliku za bolju rezoluciju

Da pojednostavim, svatko će moći kupit maximalno 5 ticketa za tombolu, i svatko će dobiti broj redoslijedom kako će uplaćivati tickete, znači na izračunu sam stavio da bude npr. prodano samo 150 ticketa i tako će biti izvučeno 150 brojeva od 1 do 150.

I onaj broj koji bude poslijednji izvučen će biti pobjednik.

obrazek
Kliknite na sliku za bolju rezoluciju

U ovom slučaju pobjednik bi bio sa rednim brojem 63.

Zašto sam stavio 150 brojeva da se izvlači?

Upravo zato da netko ne bi pomislio da želim varati ili nešto slično, ovako je mogućnost varanja za 150 puta, jer je puno teže namjestit neki broj ako ima 150 brojeva nego samo 1 Very Happy

Ali mislim da se nemorate bojati prevare, jamčim svojim imenom i ugledom da nikoga nikad neću prevariti.

I još jedan osigurač je vrijeme koje piše ispod, jedna napomena, vrijeme je CET, tj. 1 sat manje nego što je u Hrvatskoj. Znači ovaj primjer sam radio u 0:22, a ne u 23:22 kako piše Very Happy


Koji su uvjeti za kupnju ticketa za tombolu??

Prvi uvjet je eHrvatsko državljanstvo.

Drugi uvjet je da se ticketi mogu kupovati samo sa profilom, ne sa organizacijom, zato da ograničimo broj dobitnika, jer da više ljudi ima jednake šanse Very Happy

Treći uvjet je da ako osvojite tvrtku, da prođete tečaj u poduzetničkoj akademiji (ako već jeste, onda nemorate)

Četvrti uvjet je da može svatko kupiti maximalno 5 ticketa, da ograničimo broj dobitnika i da svi imaju jednake šanse Very Happy

Peti uvjet je da si možete priuštit ticket za tombolu, nemojte zadnje kune trošiti na tombolu!!


Koliko košta sudjelovanje u tomboli?

Cijena jednog ticketa je 1 gold ili 60 HRK (znam da nije omjer jednak, ali da Vas oslobodim mijenjanja valute na MMu)


Kada će biti izvačenje tombole?

Tombola će se održati u petak navečer u 1 sat poslije ponoći (tad znam da ću bit online jedino), tj. to je već zapravo subota, i pisat će na ovom timestampu vrijeme 2009-11-21 0:00 (za sekunde nemogu garantirat Very Happy)


Što ćete učinit s tvrtkom??

Mene to ne zanima, ali ako želite, možete je poklonit nekome, možete je prodati za neku povoljnu cifru i zaraditi preko 100 golda, ali i možete postati uspješan poduzetnik i tako zarađivat svakodnevno.


Svatko kako dobije broj, bit će na forumu eDomovine tema Tombola gdje će biti svi vlasnici ticketa poredani i vidjet će se koliko je već uplaćeno ticketa.


Ograničavanje:

Minimalan broj ticketa - 0 - znači ako bude 3 ticketa prodano samo, ja ću dobiti 3 golda i u velikom ću bit minusu, ali ovo radim samo zato da vidite da ne želim zaradu neku ovdje Very Happy

Maksimalan broj ticketa - nema ograničenja - tj. ograničenje je onoliko koliko ima hrvatskih državljanina u eSvijetu puta 5 ticketa Very Happy


Ali zbog ograničenja moje zarade, ako bude ogroman interes, ja ću zadržati samo 180 golda (iako firma vrijedi 210 golda), a višak od 180 golda će biti doniran u HNB!!

Da rezimiram, ja mogu bit u minusu od 210 do 30 golda Very Happy

A Vi možete dobiti kompaniju i HNB može nešto zaraditi Very Happy


Gdje i kako kupiti tickete?

Samo pošaljite ovog organizaciji The Rain Factory 1 gold ili 60 HRK po ticketu i automatski ulazite u bubanj Very Happy

moretousic

Broj postova : 185
Join date : 07.01.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.