eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ožujak 2009. - ::HRVATSKA DISE NA SKRGE::

Go down

Ožujak 2009. - ::HRVATSKA DISE NA SKRGE:: Empty Ožujak 2009. - ::HRVATSKA DISE NA SKRGE::

Postaj  nofx_ivan 16/3/2010, 18:45

Nadam se da smo okrenuli novu stranicu te da bi bilo vrijeme da se ostavimo medjusobnih prepucavanja izmedju Srba i nas... Ostavimo Srpske probleme Srbima da ih sami rjesavaju,a uhvatimo se vlastitih problema kojih,nazalost,ima!

Pa da krenem odma na stvar....

Posljednja 3 dana primio sam 10-ak PM-ova u kojim su me Hrvati zamolili da im doniram nesto kruha,koju kartu,oruzje ili koji poklon. Neke „velike Hrvatine“ su me prozivali i i govorili mi da sam Australac ili Indos,ali isto sam ja na svaki taj poziv u pomoc odgovorio potvrdno i svakome sam pomogao koliko sam u tom trenutku mogao...Hrvatima sam do sada posudio sigurno preko 50-ak golda.Vise od pola mi nije vraceno,ali i ne trazim ih nazad jer i sam znam kakva je situacija u nasoj zemlji. Nije mi cilj ovim clankom prikazati sebe kao neku dobricinu jer sam siguran da nas ima dosta koji primamo ovakve PM-ove i pomazemo drugima.


S ovim uvodom sam htio prikazati trenutno ekonomsko stanje eHrvatske.

Dok jedni razmisljaju o ratu,drugi okolo „zicaju“ i gladuju!

Razlozi krize

Kao glavni razlog ekonomske krize ne vidim,kao i nasa vlada, pohlepu privatnika(vlasnika tvrtki),vec manjak aktivnog stanovnistva(radnika) i veliki broj privatnika tj. tvrtki!
Zbog ta dva razloga dolazi do „borbe“ privatnika za svakog radnika sto vuce za sobom nenormalno visoke place,a samim time i astronomske cijene proizvoda!

Ministarstvo je vrlo „ucinkovito“ rijesilo problem astronomskih cijena napisavsi clanak „opomena svim vlasnicima food tvrtki“ koji je samo izazvao prepirke izmedju vladajucih i poslodavaca!
U navedenom clanku se kao rjesenje navodi otvaranje drzavnih tvrtki i stvaranje zaliha proizvoda koji bi se prodavali po „normalnim“ cijenama. Moja najdraza uzrecica u stvarnom zivotu je „Ne mozes ti platit,koliko je mogu popit(u ovom slucaj pojest). Zelim reci da bi se te zalihe razgrabile za 2 dana i problem bi se ponovno vratio.Da bi se te „jeftine“ zalihe i napravile potrebno je u te tvrtke dovesti Hrvate koji ce raditi po nizim placama,a i sami mozete vidjeti problem vojnih tvrtki koji zjape poluprazne!

Ministarstvo pokusava smanjiti cijene proizvoda ne obracajuci pozornost na place radnika! Ako i smanjimo place dogodit ce se odlazak nasih radnika u inozemstvo gdje su place cak i duplo vece nego li u eHR!

Pricalo se o preporucenim cijenama i placama za pojedine skilove... nazalost to je nemoguce dogovorit jer se uvijek nadje par tvrtki koje nude svoje(vece) place te tako cijeli dogovor propada u vodu!

Najjednostavnije rijesenje problema je pozivanje novog vala ljudi u igru...Sami HDS je rekao da imaju vec spremnu veliku PROMOCIJU EREPUBLIKA,ali da samo cekaju pravi trenutak... Sto se ceka???
(znam i sam da novi baby boom donosi sa sobom nove probleme za koje smatram da je mnogo lakse rijesit nego ove sadasnje)

Nazalost nije problem samo u cijenama...vidimo da polako tone i jacina hrvatske kune...mislim da nije toliki problem staviti sa HNB-a gold na montary market i staviti vrijednost golda ispod 55 kuna!

Znaci rjesenje/a sigurno postoje...Samo se trebamo ostaviti u ovom trenutku „coravog posla“ (Srbija te pokusajmo rijesiti novonastalu situaciju!
A nakon sto rijesimo ekonomiju napadajte i ratujte s kime god hocete,ali na posten nacin!

nofx_ivan

Broj postova : 72
Join date : 08.03.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.