eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Travanj 2010. - Manitoba statistika - iznenađenje

Go down

Travanj 2010. - Manitoba statistika - iznenađenje Empty Travanj 2010. - Manitoba statistika - iznenađenje

Postaj  retrodevil 18/4/2010, 00:13

Evo neki osnovni podaci o bitci za Manitobu (pošto je to bila oslobodilačka bitka, EDEN/Fortis su napadači).

Visina zida: 164.850

Attackers/Defenders

Br. ljudi koji su se borili: 6.542 / 5.402
Ukupna šteta: 3.888.945 / 3.787.294
Prosječna šteta po borbi: 80,87 / 101,95
Količina oružja: 5.717 / 3.831

Od ukupnog broja ljudi koji su se borili, prema količini štete izdvajaju se:

Tenkovi (više od 200): 273 (4%) / 228 (4%)
Mali tenkovi (od 100 do 200): 1.008 (15%) / 1.538 (28%)
Prosječni izgači (od 30 do 100): 2.630 (40%) / 2.435 (45%)
Novi igrači (do 30): 2.631 (40%) / 1.201 (22%)


Možemo vidjeti da su napadači dobili zapravo temeljem većeg broja borbi odnosno igrača koji su se borili i to vjerovali ili ne zahvaljujući ebebama. Svi ostali tipovi igrača su izjednačeni, čak je blaga prednost u malim tenkovima na strani protivnika, no zato debelo tuku novi igrači (da nebi bilo zabune, američke ebebe). Kada bi izjednačili broj igrača koji su se borili i u tom omjeru tipove igrača prema šteti, bitka bi vjerojatno bila izgubljena. Ali nije.

Idući podatak koji mi je zapao za oko jest količina oružja. Možemo opet toliku razliku u količini pripisati razlici u broju igrača, ali na svoje oči sam vidio da je dosta američkih beba tuklo bez oružja (iako im je ministarstvo dijelilo besplatno oružje) tako da ne bih rekao da je to presudan faktor.
Moje mišljenje, a i prijedlog našem ministarstvu da vojska prikupi podatke koji igrač radi koliku štetu sa kojom kvalitetom oružja i onda se lako preračuna da li se isplati više tome igraču umjesto 5q1 oružja za iste novce dati npr. 3q2 jer tako možda radi veću štetu, a ista količina golda je potrošena na njega. (I ne, nisam gledao cijene oružja, ovo je samo razmišljanje)

Kad smo čekali početak borbe jučer, za oko mi je zapeo jedan resistance war kojeg je pokrenuo igrač wudu u regiji Hamgyong protiv istog okupatora. Regija sa zidom od jedva 1300. Bilo je simpatično za vidjeti kako je taj igrač praktički sam srušio taj zid, odnosno pola. U pomoć mu je došlo kasnije još par igrača. Došli su do City, pa je jedan Mađarski tenk praktički jednim udarcem vratio na border. Bilo je očito da nitko od okupatora ne shvaća ozbiljno wudua i njegov rw. Čak ni sam wudu se nije borio idući dan u toj bitci (ima 5 borbi koje je napravio kad je započeo rw). Međutim, vjerovali vi ili ne, Hamgyong je također oslobođen! U njemu je sudjelovalo ukupno 11 igrača. 6 u resistance force i 5 defenders. Ovom prilikom bih htio čestitati wuduu na pothvatu u koji vjerojatno niti sam nije vjerovao jer je, pretpostavljam, rw pokrenut samo da bi Mađari imali čim više otvorenih bojišta.

Detaljniju statistiku o bitci za Manitobu možete vidjeti na:
http://neatbattlestats.net16.net/showbattle.php?id=7755

i wuduov rw na:
http://neatbattlestats.net16.net/showbattle.php?id=7757

pozz Smile

retrodevil

Broj postova : 23
Join date : 17.04.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.