eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Travanj 2009. - Novine Danasnjice - presjednicka debata

Go down

Travanj 2009. - Novine Danasnjice - presjednicka debata Empty Travanj 2009. - Novine Danasnjice - presjednicka debata

Postaj  Johny Stulic 1/5/2009, 12:27

Novine Danasnjice - presjednicka debata

Dana 03.04.2009. na Hrvatskom Chatu održana je debata.
Kako svi građani nemogu stić i gledat zabilježio sam cijelu debatu.
Kandidati za presjedništvo su:
AndyCro - došao
CopyPaste071 - došao
Child of Decadence - zakasnio ali došao
Kole26 - došao i otišao nije sudjelovao

Debatu mozete procitati i na sluzbenoj stranici Novina Danasnjice - OVDJE



Ispitivac:Koji bi bili vasi prvi koraci ako postanete predsjednik?

CopyPaste071: Odmah nakon prijenosa vlasti, išli bi na uspostavljanja sustava državne uprave. Pod tim mislim na transparentan tok novca iz kongresa u HNB i onda dalje prema uredima, zadvodima, ministarstvima itd. Svako ministarstvo moralo bi praviti budžet za narednih 7 dana. Dalke planiranje izdataka.

AndyCro: Simultano: Uspostava odnosa s novima/starim predsjednicima svih susjednih država, osposobljavanje državne uprave nakon revizije trenutnog stanja svih ministarstava.

Isptivac: Kako mislsi rijesit problem pokreta otpora nazvanog SeS?

AndyCro: Problem otpora SeS prvo ću pokušati riješiti mirnim načinom pregovorima spokretačem navedenog otpora da vidimo u čemu je problem.

Ispitivac: Pa zna se koji je problem. Srbi su pod okupacijom i zele samostalnost. Pitanje je kako spriječiti osamostaljenje, dali pregovorima ili odma racunat na vojne akcije.

AndyCro: Pa pregovorima prvo, kao što spomenuh jer Srbi imaju svoju državu, tako da je problem ustvari šta Srbi žele svoje regije natrag.

CopyPaste071: Ne mislim ga riješavat nikako, neka se bune, time naši ljudi imaju prilike za nove borbe, skupljanje i dizanje wellnesa, ne smatram da će u skorije vrijeme taj pokret otpora predstavljat ozbiljniju opasnost ali treba držati oči otvorene. Naša vojska i tajna služba su bili na visini zadataka, ne vidim razlog da tako ne bude i dalje. Oni troše novce na pobune, a mi profitiramo.

Ispitivac: Kako se mislite psotaviti prema madjarima? Kako vi vidite odnose s njima u buducnosti?

CopyPaste071: Zvuči paradoksalno, ali s aktivnim ratom i našim MPP-ima, mi smo priličn sigurni od napada. Smatram da treba izbjegavat napad na Mađare, jer bi to pokrenulo situaciju i aktiviralo njihove MPP-e. To treba izbjeći ovako mi imamo prednost i sigurnost, brani nas pola ATLANTIS-a. Stoga je otvoren rat moj odgovor na ovo pitanje.

AndyCro: Napeto. Pokušati ću ugovorit ako će to ikako biti u mogućnosti NAP i mogućnost suradnje s njima. Ako to neće bit opcija, za što se bojim, u suradnji s ATLANTIS-om ćemo planirati obranu našeg teritorija. Napad na njih je zadnja opcija zbog njihovih več potpisanih saveza sa ostalim članicama PEACE saveza.

Ispitivac: Nedostatak veleposlanika? Kako mislite povecat diplomacijsku mrezu na vise zemalja, povecat broj ambasadora te koliko izdvojit iz drzavnog budzeta za iste?

AndyCro: Jedna od najvećih boljki MVP-a je broj aktivnih veleposlanika koji ćemo iskreno vrlo teško riješiti. Najveći problem je činjenica da nitko ne želi obrađivat takav posao za 25 HRK tjedno. Novi ministar MVP-a će kroz novinske članke koje će objavljitati 2 puta tjedno pokušati dodatno motivirati naše građane na način da im objasni kako je časna funckija biti veleposlanik u RH u drugoj zemlji. Pokušati ćemo u suradnji s postojećim veleposlanicima te novim dogovoriti neki oblik kompenzacije koji ne bi previše opteretio budžet, a nažalost najverojatnije bi se očitovao u smanjenju plaće veleposlanicima na 20HRK.

CopyPaste071: Diplomatska mreža već postoji, ono što treba učiniti je dodatno animirati rad veleposlanika i stimulirati uključivanje novih ljudi u rad MVP-a.Volio bih vidjeti više aktivnosti u razvoju gospodarskih odnosa među državama, i aktivno ću se zalagati za to. Plaćanje svih uposlenih u MVP bit će znatno redovitije nego sad.

Child of Decadence: Prva stvar je reguliranja država u kojim trebamo veleposlanike. Ne trebamo rasipati novce iz proračuna na države u kojima golbalu vlada stanje neaktivnosti. Ne mislim povećavati broj veleposlanstva nego povećati učinkovitost onih najvažnijih.Nadalje sve se temelji na sklapanju isplativih saveza i međusobne koristi.

Ispitivac: Koja su po tebi najvaznija?

Child of Decadence:Top 10+ članice ATLANTIS-a. Onako je ionako rasipanje osobnih ljudi koji se mogu naći i na korisnijim pozicijama u državi. Plaća treba biti najmanje 30 kuna što je u neku ruku čak simbolično ali se sve svodi na razradu plana i programa tarada, to izračunavanje isplativosti i truda uloženog u stvaranje međudržavne isplativosti s pojedinim državama. Veleposlanik u Rumunjskoj se nemože mjeriti s onim u sloveniji.

Ispitivac: Sto mislis uciniti po pitanju napada na Monetary Market. Da li ćemo se trebati paziti na to i ako da kako to sprijeciti?

Child of Decadence: Trebamo prodatiti na odličnom obavještavanju nacije o takvim napadima. Kada je svatko dobro biti informiran takvi napadi su potpuno neopasni i nisu prijetnja za našu ekonomiju. To je stvar koaj dosada nije dobro odrađena takvi člani moraju biti u top rated i na viljivim mjestima foruma kako bi svatko mogao vidit.

AndyCro: Uvijek postoji mogućnost napada na MM za koju se treba pripremiti, a pokušati ću napravit konzorcij tvrtaka koje će uz HNB pkušati izregulirati MM u normalu ako se to dogodi u što kraćem roku. Isto tako treba educirati građane da ne postavljaju ponude ispod normalnog tečaja koji će za to vrijeme biti narušen i to putem članaka shouteva,chateva i foruma. Nažalost spriječiti nekog da napadne MM je nemoguće ali kao što napisah napada se mora naormalizirat u što kraćem roku.

CopyPaste071: Napad na Monetary Market je dio eRepublik Ratovanja, samo drugim sredstvima . Dovoljno ekonomski snažne države svojim neprijateljima život mogu zagorčavat i na ovaj način. Kako budemo rasli jačali i postajači sve važniji na golboalnom planu ovoga će biti sve više eRepublik država na raspolaganju nema puno mehanizama za kontrolu tečaja, onaj glavni je reguliranje dostupne količine valute. Dovoljna količina HRK.a u HNB.-u trebali bi biti dostatna za obranu od ovakvih napada. Treba bit staložen, pribran, racionalan i brz! Pravovremena reakcije je krucijalna , poistavljanje novog tečaja od strane HNB-a.

Ispitivac: Koje sve pojekte mislis nastaviti ulagadi drzavni novac, da li ukidati neke projekte i da li pokretati nove?

CopyPaste071:Sve ovisi o tome koliko imamo novaca, tj. koliko se trenutno zarađuje, a koliko troši. Svi dosadašnji projekti ostaju, ne vidim potrebu za njihovima ukiranjem jer su se pokazali kao uspješni. Pravi ljudi na ključnim pozicijama su moje riješenje za problem državnih projekata. Državni pojekti iziskuju mnogo truda od strane onih koji ih provode. Imam i prijedloge projekata o kojim možete čitat u mojim člancima predugo da ih ovdje navedem.

Child of Decandence:Uktarko najveći državni projekti trebaju bit orijentirani prema promociji eRepubliak i dobivanju novih igrača. Ako treba i plaćati iz državnog proračuna za svaku reklamu koja se stavi na bespuća interneta. Naša vlada imat će ta zo posebno tijelo ministarstvo promocija. Svi shvaćamo da je to najvažniji čimbenik ove igre. Također razradit ćemo sve projekte nastale u ministarstvo obrazovanja.

AndyCro:Kratko i jasno. Novac će se i dalej ulagat u nove ili postojeće projekte i trenitranje vojske u slučaje obrane naše domovine.

Replika CopyPaste na Child of Dedacende:Ustroj vlade je propisan državnih ustavom stoga se bez promjene Ustava ne mogu dodaviati nova ministarstva. Neznam kakve veze imaju projekti in-game Vlade s RL promocijom to bi trebalo biti zadatak svih igrača.

Child of Decadence: S obrizrom da je broj Hrvatskih igrala drastično stagnirao bila je potrebna ovakva mjera, ustav je tu da se mijenja i ako ima šanse za poboljpanje nećemo glumatati i primit ćemo se onog što je najbitnije za razvoj eHrvatske.

Ispitivac:Drzava je potrošila sad dosta golda za ovaj rat. Sad nas cekaju RW-ovi i ako bismo ih nastavili financirati sve projekte uz ogromno povecanje drzavne populacije kako mislite skupiti novac za sve to? Sulla neće ponovo donirati. Molim što konkterniji o tom?

AndyCro: Iskreno RW-ovi bi bili najbolaj stvar za nas je bi kupovina oružja ticketa i giftova samo dodatno punila budžet države.

Child of Decadence: Na nama je da ispravljamo pogreške prošle vlade u krajnem slučaju ako će se doći do nedostataka financija, ostavit ćemo samo vojvodinu koja je jedina korisna. A novac će se ulagat u veći broj tvornica oružjem i jačanje već postojeće vojske.

CopyPaste071: Mi nećemo napadati dalje, sve RW plaćaju eSrbi ne mi. Korist od toga će se osjetit i kroz povećanje wellnes i produktivnosti = više love od oreza. Više ljudi = više poreza, izađe na isto.

Ovo je bilo trik pitanje jer drzava nije izgubila novac sad ima isto kao i prije.

Ispitivac: Hoćete li o svim važnim informacijama informirat ljude? Da li ćete objavljivat akcije za koje će se eventualno provoditi . Recimo dosta ljudi se buni da ne zna di su novci nestali pa me zanima da nešto o informiranju kažete?

Child of Decadence: Nema potrebe glupirati se pred narodom o nekim važnim državnim tajnama kojih nema. samo u iznimnim slučajevima, nažalost dosada iz primjera toga nije bilo i imam namjeru to promjenit.

CopyPaste071: Rad Vlade pogotovo financije bit će makismalno transparentan koliko je god to moguće a da se ne ugroze eventualne tajne akcije. Građani mi se uvijek mogu obratiti ukoliko žele dodatne infomacije.

AndyCro: DA, DA i DA. Sve će biti javno oko akcija, financija i odluka vlade. Uz to što ću forsirat izvještaje ministarstava minimalno jednom tjedno i osobno ću pisati izvještaj jednom tjedno o svim događanjanima u proteklom/nadređenom tjednu.

Ispitivac: Koje su stvari transparente a koje potpadaju pod vojnu tajnu?

Child of Decadence: Ovdje se ne radi o tome što je tajna nego do kada to ostaje tanja. Ne vrijedi lagati nakon objavljene akcije nego tada treba sve otkriti prednosti i mane. Vojne akcije su tajne dok trebaju biti ostalo ne.

CopyPaste071: Tajna: tekuće i buduće vojne i druge sigurnosne akcije samostalne i u savezu. Tajna su i neki ekonomski pozeti za koje nema smisla najavljivati unaprijed. Kada se akcije zarvše treba informirati javnost. Sve je ostalo transparento.

AndyCro: Vojna tajna je vojna tajna... Nema tu rasprava što je vojna tajna. Transparentan je rad MVP-a, obrazovanja , MRSS-a te dio rada min. obrane.

Ispitivac: Da li postoji opasnost napada od Italije? Sto bi se desilo da se slovencije pripoje talijanima, da li bi se mogli braniti na tri strane?

AndyCro: Postoji opasnost napada od Italije iako mala i mislim da bismo se teško obranili na tri fronta. Ali ono šta bi ja pokušao je stupiti u kontakt sa slovencima i spriječiti njihovo pripojenje Italiji.

Child of Decadence: Ne želim pričati "što bi bilo kad bi bilo" tu nema nnikakve ozbiljnosti. Ali u takvom slušaju o obrani bi odlučivalo svaki detalj. Uspjeli bi jedino uz veliku pomoć saveznika, sami smo gotovo bez izgleda.

CopyPaste071: Dok imamo MPP-e s vojno snažnim državama ne bojim se niti jednog napada bilo koga pa tako ni Talijana.

Ispitivac: Kako smanjiti spamanje novinama?

CopyPaste071: Po meni je veći problem spam u komentarima, ali na oboje se može dogovoriti samo ignoriranjem i edukacijom.

AndyCro: SPAM je jedna stvar koja se nigdje ne može ukinuti pa tako ni u novinama u erepu. Ne votanje članak, ostavljanje pristojnih komentara da je članak SPAM i da se autor članka usredotoči na pisanje članaka na erepu.

Child of Decadence: Jednostavno prvi korak je ured dosbrodošlice i onformiranje o važnosti nekih članaka. Sve drugo je na savjesti svakog pojedinog igrača i nema riješenja.

Ispitivac: Duguje li Hrvatska strancima neke gradjevine? Ili nikom ne duguje nista? Znas li nešto o tome?

AndyCro: Mislim da smo jedino dužni Švedkoj bolnici iako nisam siguran jesmo li i kada taj dug riješili pošto se slabo pisalo o toj temi nakon što smo dibli bolnicu.

CopyPaste071: Koliko se sjećam dugujemo Švedskoj q5 bolnicu al nisam član vlade da znam detalje.

Child of Decadence:To bi svatko znao da je vlada bolje informirala ljude.

Ispitivac: A sto je s Rumunjskim defensom?

Child of Decadence: Nitko nas nije obavijestio i ne trebamo znati odgovor. O tome bivši predsjednik treba izvjestiti novog nakon izbora.

AndyCro: Iskreno: ne znam. Jednostavno ineke stvari se drže u tajnosti samo se napiše dobili smo to i to bez ikakvog plana povratka.

CopyPaste071: Rumunjski defense je postavljem u Slavoniji, ne znam detalje dogovora.

Ispitivac: Dakle HGK. Kako u buducnosti vidite ovu ogranizaciju? Treba li se ista mijenjati tu?

CopyPaste071: HGK je nestretan naziv za ono čime se bavi. Ono što u RL radi HGK je dužnost MRSS-a.

AndyCro: Funkciju HGK će preuzeti MRSS.

Child of Decadence: Ući će u program MRSS-a, detaljni dogovor je moguće dati samo u detaljnim sagledavanjem. Trenutno i ne igra neku važnu ulogu.


Ispitivac - Selector
Redar - Webstartm
Biljezio i objavio - Markisim Dart

Johny Stulic
Admin

Broj postova : 289
Join date : 18.04.2009

https://ehnc.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.