eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lipanj 2009. - 11. Specijalni intevju-Eronet+Bekitare

Go down

Lipanj 2009. - 11. Specijalni intevju-Eronet+Bekitare Empty Lipanj 2009. - 11. Specijalni intevju-Eronet+Bekitare

Postaj  InChY 19/6/2009, 11:53

Poštovanje dragi čitatelji i čitateljice.
Danas je pred vama specijalno izdanje.
U ovom broju možete pročitati dvostruki intervju.
Kao što i u naslovu piše, intrvjuirani su
Eronet
Bekitare.
Uživajte!

Recite nam nesto o sebi.
Eronet
Moje ime je Husejn, slabo tko zna, u eHrvatskoj me zovu po nicku. Skromno sam mlad, obični maloljetnik koji vrijeme provodi gledajući u ekran. Za erepublik sam saznao od rocker-ma, na drugoj online browser igri. Naime, na godsocceru, postajala je tema «online igre» i rocker je počeo pričati o tome da će Hrvatska biti dodana. pitao sam o čemu se radi, pa mi je Kvesko dao link.(rocker bio offline)..Very Happy A nick je bio kad sam se prijavljivao na godsoccer tražilo nick i ja smišljajući bio korisnik HT eronet-a (telekom) i dođe mi poruka od njih i tako uzmem njihovo ime…
Bekitare
Zovem se Berin i najveći dio života sam proveo tu u Sarajevu. Također moj životni put me vodio i kroz Zagreb gdje sam živio 4 godine u periodu 1996-2000 godine i jako lijepe me uspomene vežu za taj grad. Za igru sam saznao od prijatelja kad smo pričali na temu politika i on me je odmah usmjerio na ovu igru. Moj nick je bekitare i on se sastoji od mog nadimka i nadimka mog brata beki+ tare . Moj brat također igra ovu igru i on ima nick tarebeki pa da nas nekad ne pomješate.


Opisite nam svoj pocetak eZivota.
Eronet
Ovdje sam točno došao 11.12.2008, točnije dva dana nakon nastanka eHrvatske i tu sam počeo raditi u rocker-ma firmama. Naravno kao i sve tad bebe, koji smo se otimali za food u to vrijeme, jer slabo je bilo naših firmi ostalo slovenske i držali cijenu food-a i po 7 HRK, tek poslije je stigla i moja firma, pa ulazak u kongres eHrvatske i tako je počeo moj dugi erepublik život.
Bekitare
Pa prvo što sam radio je to da sam našao posao, i uplodovao avatar. Zatim sam počeo trenirati i tako... Vjerovatno bih odustao od igre da svaki dan nisam sve više gledao hijerarhijsku ljestvicu zanimanja. Jedva sam čekao da budem lvl 8 da mogu otvoriti novine , a onda da bi mogao firmu lvl 9 i tako sve dalje..


Recite nam zasto ste smjenjeni s mjesta ambasadora eBiH u eHrvatskoj?I zasto ste izabrali bas HDS dok ste bili ambasador?
Eronet
eBiH je trenutno kako kažu bila u dobrim odnosima sa eSrbijom, naravno onaj moj članak je dao ogromne posljedice na taj odnos. Naravno kako vlada nije imala ništa sa mojom akcijom, a bio sam u neku ruku član vlade, bio sam velika smetnja tom odnosu. Izgleda da Vlada eBiH želi dobre odnose i sa eSrbijom i eHrvatskom, ali u tim odnosima saveznici nisu prioritet. Jer u suštini saveznici će nas braniti, ne odnosi.
Pa HDS je stranka gdje sam mogao iskazati svoje ideje. Ionako mi je glava puna ideja. Tako da ljudi koji su u HDS-u su oni koji te ideje lako pretvore u djela. I sad kad sam u eBosni ili nekoj drugoj zemlji i dalje svoje ideje mogu iznjeti. Znači prvenstveno, zbog ljudi koji to prihvaćaju.


Bojite li se da bi mogli proci isto kao i Eronet zbog svojih clanaka?
Bekitare
Ne, naravno da ne. Prije svega ja sam protiv bilo kakvih TO ili u krajnjem slučaju ako se već pravi PTO onda nek se pravi bez pomoći sa strane! I naravno upravo zbog mog ličnog stajališta da je svaki TO loš ne bih trebao imati problema sa ostatkom vlade.


Sto mislite o odnosima eBiH i eHrvatske sa sluzbenog bosanskog stajalista i vaseg osobnog?
Eronet
Oni žele dobre odnose, ali to ne pokazuju djelima.
Moje je da eBosna pokušava da bude saveznik, ali u priči, na papiru ako piše, ne i u djelima.
Bekitare
Pa ja iskreno mislim da su to dva najveća prijatelja na erepubliku, što se do sada pokazalo istinitim. Prije svega jer se mnogo stvari gledalo bez interesa... Naravno da bi sada zlobnici pokušali iskoristiti moje riječi i reći da smo mi obzirom na veliko prijateljstvo sa Hrvatskom neprijatelji Srbije, no morat ću ih razočarat i demantirati to. Mi smo uvijek bili i bit ćemo uz Hrvatsku , ali mi direktno ne učestvujemo kao država u sukobu Hr i Srb, naravno na ciju stranu građani pretežu je logičan izbor ali prije svega je izbor


Zasto ste objavili clanak za pomoc eHrvatskoj sad pred izbore?
Eronet
Prvenstveno zbog velike zahvale eHrvatskoj, nevezano za ono u eBiH na prvi kongres, nego što sam tu uvijek imao prijatelje, koji su, bilo šta da mi je potrebno, uvjek bili spremni dati.
Bekitare
Članak sam objavio na dan izbora i to kad sam uvidio da Mađari i Indonežani pristižu u velikom broju. Želio sam ostaviti te izbore na pošteno takmičenje izmedju Srbije i Hrvatske no to nije bilo moguće, pa sam na svoju ličnu intuiciju organizovao pomoć hrvatima kroz novinske članke u Poljskoj, Rumuniji, USA, Indoneziji, Finskoj , Švedskoj i Grčkoj. Najveći odaziv na ovaj poziv je bio u Poljskoj, a najmanji u Rumuniji, što ipak nije bilo očekivano i što bi Hrvatska morala uzeti za ozbiljno pa čak i izvršiti revidiranje odnosa sa Rumunijom.


Kako vam se cini dosadasnja vlada u eBiH?
Eronet
Zavisi u kojem pogledu. Ako ćemo gledati ekonomsku politiku, tu su vrlo slabi, jer dosta novca gube, a zarada države jedva je 20 goldi odkad postoji eBiH.
Bekitare
Pa ja i ne bih mogao komentirati rad vlade jer sam i ja dio nje ali mogu iznjeti svoje subjektivno mišljenje zasnovano na objektivnim činjenicama. U toku rada današnjeg saziva kongresa , Kongres je usvojio 12 zakona što je najviše otkad postoji eBIH. Ja kao predsjednik Kongresa sam prezadovoljan tom činjenicom, ali i radom te koordinacijom cijelog Kongresa.
Također bi se morao zahvaliti predsjedniku eBiH, toromanu koji mi je povjerio mjesto predsjednika Kongresa.


Komentirajte nam situaciju nakon TO-a najvece stranke u eHrvatskoj sa vaseg stajalista.
Eronet
Pazite neki HDS je bio TO, ali kolko vidim HDS opet postoji, i ako eSrbi nebi uspjeli bez napada na izbore od strane eIndonezije. Tako da možda su poveli na poluvrijemenu, ali slijedeće poluvrijeme je preokret.
Bekitare
Pa prije svega nadam se da će se situcija stabilizirati a situacija nakon stranačkih izbora ne govori mnogo, mnogo će se više stvari znati nakon kongresnih izbora, za koje smatram da će biti presudni za daljnje razvijanje situacije u okruženju.


Vidim bili ste u kongresu jednom. Imate li planove ponovno u kongres, pa nakon nekog vremena postati predsjednik?
Eronet
Ponovo u kongres..Hmm. Možda nekad, a što se tiče presjednika već sam kao neslužbeni i gotovo bio presjednik, tako da još samo admin da mi osvijetli medalju..Very Happy A ako zatreba, uvjek mogu biti presjednik neke edržave, jer sam tokom tog mandata dosta toga naučio.
Bekitare
Da postao sam kongresmen i jedan od osnivača Liberalne stranke BiH, te zajedno sa predsjedmikom HLD-a osnivač svjetskog pokreta liberalnih stranaka. Danas je naša stranka treća u Bosni i Hercegovini, i nadam se da će još napredovati u budućnosti. Planove da idem opet u kongres nemam jer bih na temelju politike stranke želio osloboditi jedno mjesto nekom mlađem članu, da bi se i on afirmirao te postao aktivniji član našeg edruštva.
Naravno da bih želio jednog dana biti predsjednik eBiH, no to ne ovisi samo o meni , već i o ljudima koji će glasati te okolnostima koje će biti.


Sto mislite o Friend Freemanu, eHrvatu koji je ulozio svoju volju i trud u eBosnu u njezinom samom pocetku?
Eronet
Pa pazite, ja sam bio pokrenuo akciju pomoći eBiH, onda mi se naravno javio FF, i zajedno smo radili. Provodili smo sate radeći, ali ipak u svemu on je jedna jako dobra osoba.
Bekitare
Svoje mišljenje o njemu sam iznio podrškom na predsjedničkim izborima, koje je kasnije i pobjedio, naravno to je čovjek koji je mnogo pomogao eBIH i hvala mu na tome. Pri tome ne bih mogao zaboraviti još jednog čovjeka kojeg ovih dana napadaju, Bocky , jer je i on mnogo pomogao BiH iako u RL nije iz te države.


Imate li neki savjet za nove igrace?
Eronet
Novi igrači neka malo bolje počnu pratiti tutorijale, obavezno da se brinu o svom wellnessu, također i da obavezno pristupe forumu kao i chatu ehrvatske i naravno da uvijek pitaju one koje su duže u igri oko bilo čega u igri.
Bekitare
Pa prije svega bi im savjetovao da ne napuštaju igru , nego nek potraže savjet od starijih igrača, koji bi im ovu igru mogli malo pojasniti te tako bi shvatili bit igre i ne bi odustajali.

Zahvaljujem se svojim sugovornicima koji su mi poklonili svoje slobodno vrijeme za ovaj intervju.
Ovom prigodom vam dajem linkove mojih prijašnjih intervjua:
1. Webstartm
2. Friend Freeman
3.IVAN RADMAN
4. Selector
5. dSokre
6. split1700
7. Mario Kamenjak
8. matrixcore
9. elessar1977
10. Atea

Zahvaljujem se na vašem vremenu dragi čitatelji i drage čitateljice.
Uskoro očekujte novi intervju.
Do tada vas pozdravlja vaš
Plese Tomislav
InChY
InChY

Broj postova : 469
Join date : 11.05.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.