eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sijecanj 2009. - Gdje otvoriti kompaniju?

Go down

Sijecanj 2009. - Gdje otvoriti kompaniju? Empty Sijecanj 2009. - Gdje otvoriti kompaniju?

Postaj  Johny Stulic 19/4/2009, 16:19

Gdje otvoriti kompaniju?

Potaknut "tonama" poruka koje mi stizu, sadrzaja: gdje je najbolje otvoriti kompaniju?,napisati cu clanak gdje Hrvatskoj nedostaje kompanija.

Idemo prema sektorima:

Food:
q1- tu imamo daleko najvise kompanija, ako tu otvorite kompaniju osudeni ste na propast balgo receno, barem 2-3 ove q1 kompanije bi trebale ici na levele iznad 3, tako bi sigurno imale profita, i ne bi se borile za kupce u q1 - NE
q2- tu takoder imamo cini mi se 2 ili 3 Hrvatske kompanije, nije potrebno za 3. - NE
q3- DA Ako otvarate sa q1 kompanijom, imat cete trosak, od 70 golda da bi dosli na q3, plus naravno 20 golda sto se upoce kupiti kompaniju.Upgrade na q2 je 20 golda, na q3 je jos 50 golda - DA Iako bi bilo bolje da to napravi netko od onih q1 kompanija
q4 Takoder, nam treba, to na kraju dode 150 golda, upgrade na q4 je 100 golda -DA
q5Isto vrijedi kao i za q4, upgrade na q5 je 200 golda, na kraju sve to skupa je 270 golda ako imate q1 i idete na q5- DA

Zakljucak, nemamo upoce q3, q4 i q5 food, tu treba graditi, inace, da bi odmah dosli do toga trebate imati mnogo love prije, sto sumnjam da netko ima, znaci, moj prijedlog bi bio da upoce ne otvarate food, ako nemate love za vece levele. Jedino kada bi se ove trenutne kompanije prebacile na vece levele, i ostavile nekoliko mijesta u nizim levelima.

Gift:
q1 Tu imamo oko 3-4 kompanija, mislim da si kao i kod fooda ne isplati otvarati, tesko da se otvariti neki profit -NE
q2 Mislim da tu imamo 2 nase kompanije, ili mozda i 3. Mislim da i tu tesko da ce netko ostvariti profit. - NE
q3-q5 To nije potrebno, takve gift kompanije gotovo da ni nema, zasto? Isto je, dali kupis 1'0 q1 giftova, ili 2 q5 gifta. -NE (eventualno 1 q3 kompanija)

Zakljucak:
Ako zelis otvoriti kompaniju u giftu, po meni trebas imati dobar pocetni kapital, kako bi mogao postaviti primamljive ponude zaposao, i zaposliti mnogo radnika, i preuzeti glavnu rijec. A tko rijetko tko moze, i u stanju je trenutno napraviti. Uz food, trenutno tezak sektor za otvaranje kompanije



Moving:
q1 Imamo 2 kompanije, zasada je to dosta radi odrzavanje konkrentnosti, i pristojne cijene, ali, mislim, iako imam i sam moving kompaniju, nase trziste bi moglo primiti jos koju kompaniju - DA
q2-q5 Osnovni cilj ticketa da se preselis, tako ako imas q2, gubis manje za 1 wellness, sa q3, q4...nesto sitno i dobijes, a to nam nije potrebno, -NE

Zakljucak:
Nesto bolji sektor za otvaranje kompanije, no ima jos boljih mjesta za otvaranje kompanije, o tome cemo jos dolje.


Weapon:
q1 Zasada imamo samo jednu domacu weapon kompaniju, ja i lesho je vodimo. Opceinto, zasada je dosta q1 samo 1 kompanija, jer se q1 rijetko koristi u ratovima, ako si kakav-takav vojnik neces ga korisiti. NE
q2- Treba nam, treba nam minimalno jedna kompanija za svaki level. Uvjeren sam da bi profita bilo -DA
q3 Isto kao i za q3. DA
q4 Nemam sto reci, treba nam, samo to. Smile DA
q5 Ako zelimo biti velesila, to nam treba. Veliko DA

Zakljucak:
Jako zahvalan sektor, pogotovo kada je rat, a biti ce nam jos zahvalniji kada budemo imali MPPove, I budemo mogli ratovati iz nase zemlje, svakako se isplati otvoriti kompaniju tu, profit je zajamcen.


Grain:
q1 Imamo previse q1 kompanija. NE
q2 I tu bih rekao ne, iako je uz veliku volju, i tu moguce ostvariti nesto, inace da kazem, ako netko otvara kompaniju u granu, mora biti barem q2 kako bi mogao poslovati kako spada. - NE
q3 Nemamo ga, nije toliko potreban, no mogli bi ga imati. DA
q4-q5 Isto kao i za q3. DA

Zakljucak:
Ako otvarate grain, otvorite ga samo u Slavoniji, jer jedino tamo imamo high grain, neki su nazalost otvorili u krivim regijama, gdje imamo medium. Inace, po mojem misljenju, na grainu se moze zaraditi, ali treba se malo potruditi.


Diamonds:
q1-q5 Mozda ako ih Zagorec vrati. Smile U Hrvatskoj nemamo dijamanta, i nemojte ih nikako otvarati, neki su nazalost napravili tu gresku. NE



Iron:
Nemamo ni irona. NE




Oil:
Nemamo ni oila na zalost. NE



Wood:
(Imamo ga)
q1- Trebamo jos wooda, inace q1 wood, sa nasim medium woodom, bas se i neproivodi mnogo, ako zelite biti imalo uspjesni, trebate ici na q2 minimalno. DA
q2- Nemam puno za reci. DA
q3-q5 Nece odmoci. DA

Zakljucak:
Svakako otvoriti u Lici i Gorskom Kotaru. Iako imamo medium wood, moze se uspijeti. Isreno, sa q1 bas i ne. Inace trebamo vise wooda proizvoditi, pa bi svakako trebamo vise tu ulagati, jer nam je wood bitan za housing i defence sisteme, kako bi ih mogli proizvoditi.



House:
q1 Odmah cu reci DA. Treba nam jos housing kompanija, svakako bi bilo potrebno otvoriti.
q2 Imamo jednu, nije potrebna druga, iako ako bi se otvorila, ne bi bilo velika karastrofa. NE
q3-q5 Ako zelimo imati kvalitetnu kompaniju, treba nam barem jedna kompanija u svakom levelu, q3, q4 i q5 housing.DA

Zakljucak:
Uz weapon, najbolji sektor za otvaranje kompanija, inace, sa housingom treba biti strpljiv, jer se sporije proizvodi, ali se puno vise dobije.


Hospital:
Nama treba q5 bolnica, eventualno q4, kada bi netko dosao sa hospitalom do tih levela, drzava bi rado od njega kupila tu bolnicu. Smile Nemojte bezveze otvoriti q1 hospital, bez ikakvog kapitala. Bolnice se jako sporo grade, i treba po meni i imati prije nekakvo iskustvo sa kompanijama prije. -NE Jedino ako netko ima para kao blata.


Defene system:
Tu zasada imamo jednu q1 kompaniju, koja ce ici na veci level koliko sam cuo. Tu vecinom ista pravila vrijede kao i za hospital. Ako imate para, otvorite.

Par stranica na wikiu koje ce vam puno pomoci ako mislite otvoriti kompaniju:
http://wiki.erepublik.com/index.php/Create_company
http://wiki.erepublik.com/index.php/Upgrade
http://wiki.erepublik.com/index.php/Company_(presentation_page)
http://wiki.erepublik.com/index.php/Market_place

Jos par savjeta:
- mozda vam se cini ako ste novi, i da imate par golda, da nikada necete imati kompaniju, no nije tako. Smile Ako to zaista zelite, to cete i postici, budite sigurni.
- Kompanije otvarajte na organizaciji, to je drugi account, koji otvorite ovako, > My places->Organizations. Kosta 5 golda.
- Prvu kompaniju otvorite s nekim prijateljem, za to sluze organizacije, samo vi zante sifru, i radite oko kompanije. Kada vas je 2, puno je lakse otvoriti biznis, a i stvaraju se nova prijateljstva.
- Nemojte raditi to sa vise od eventualno 3 osobe, jer to ce na kraju biti kolaps, i svade. Najbolje je da 2 covijeka zajedno udu u biznis. Kao ja sa mojim dragim prijateljem leshinari. Smile

I, da, ako moze vote barem. Smile

p.s.
Ovo je gledano vise sa stajalista novijih igraca, kada imas jako veliki kapital, puno je lakse, jer mozes podnjeti i mozda neke gubitke upoceku, kako bi kasniije imao profita. Wink

Johny Stulic
Admin

Broj postova : 289
Join date : 18.04.2009

https://ehnc.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.