eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rujan 2009. - dSoKre – Predsjednička kandidatura ili borba protiv vjetrenjača?

Go down

Rujan 2009. - dSoKre – Predsjednička kandidatura ili borba protiv vjetrenjača? Empty Rujan 2009. - dSoKre – Predsjednička kandidatura ili borba protiv vjetrenjača?

Postaj  Dalibor 22/9/2009, 00:42

[International subscribers, sorry, but this article is only in croatian, if you are curious what I wrote, you can use google translate Very Happy ]

Da sam ja predsjednički kandidat ovako bi izgledala moja kandidatura:

Tko sam ja?

Ja sam dSoKre, rođen 11. 12. 2008. (dan 387. eWorlda) nakon što sam pročitao članak u Jutarnjem listu i rekoh idem se priključit, možda je stvarno super igra kao što piše u članku i možda i ja jednom postanem predsjednik SAD-a kao Roby Petric.

Od tada do danas igram eRepublik svakodnevno što se može vidjet sa mojih 8 Hard Worker medalja i strenghtom 13.7 i od tada sam uspio skupit sveukupno 29 medalja na što sam ponosan.
Manje se bavim politikom i vojskom, a više ekonomijom, pisanjem novina (pomažući svim igračima ovog eSvijeta) i vođenjem svojih kompanija.

Iskreno, novine sam počeo pisati samo da dođem do „lakih 5 golda“ i Media Mogul medalje , ali vjerujte mi, to je bilo 5 najteže zarađenih golda u mom eŽivotu. I tako postah prvi eHrvat sa Media Mogul medaljom, a neki dan sam postao i prvi eGrađanin u eSvijetu sa 4 Media Mogul medalje.

Od prvih golda što sam dobio sa prvim medaljama počeo sam otvarati firme i ponosan sam što sam prvi u eHrvatskoj otvorio Q5 house kompaniju, ali naravno to ne bih mogao da nisam imao dodatnog kapitala koji sam nabavio kreditom kojeg ću vratit ovih dana. Nakon skoro 9 mjeseci u igri, mogu reći da sam pravi mali tajkun sa 6 tvrtki koje vodim koje ukupno vrijede preko 1000 golda i svakim danom moje malo carstvo raste.

Što bih ja napravio kao Predsjednik eHrvatske?

Ja bih složio ekipu, bez obzira iz koje su stranke, samo su važne dvije stvari, da žele raditi (ali ne sad se ubijat od posla i bit online 12 sati dnevno) i da su pošteni (da je u njihovim uredima novac siguran, tj. da neće završit u njihovim organizacijama, profilima ili wellness packovima). Svatko napravili svoj djelić posla i imali bismo ogroman posao napravljen.

Što bismo radili ekipa i ja?

Pa sve, od početka do kraja. Krenimo od početka, novi igrač dođe u igru i što sad? Treba ga dočekati Ured dobrodošlice. Zaposliti par ljudi (3-5 ljudi) koji mogu biti online u različitim vremenima i dočekivat nove igrače i olakšavati im početak u ovom groznom eSvijetu.

Zatim bi igrač već došao do levela 5 i mogao bi se boriti u ratovima i trebalo bi osnovati Vojnu akademiju (kao što je nekad bila i koju sam i osobno prošao) koja bi praktički bila ulazak u vojni svijet, ali izgleda da će se to zvat od sada Vojna brigada za koju je već postavilo temelje Ministarstvo obrazovanja. Vrlo je bitno da su Ured dobrodošlice, Vojna brigada pa kasnije i Ministarsvo obrane međusobno vrlo dobro povezani jer ako ne uspijemo zadržati nove igrače onda sve ovo nema baš nekog smisla.

Kada se igrač nebi mogao boriti u ratu jer ima wellness niži od 40, onda bi se mogao prijaviti (a mogu ga i drugi prijaviti, poslodavci, prijatelji, bilo tko) Crvenom križu i oni bi uskočili i podigli wellness na 40+. Zavod za zdravstvo bi prešlo pod okrilje Crvenog križa, kojeg odlično vode Selector i Elbobo.

Zavod za zapošljavanje bi vodilo jedan ili dva čovjeka najviše jer nema previše posla, samo zapošljavanje novih radnika po skillovima i ja mislim da bi idealno bilo zaposliti 60% novih u Manufacture skill, 25% u Land skill i 15% novih igrača u eHrvatskoj da se preusmjeri u Construction sektor. I naravno da kada netko dođe do skilla 2 da mu se da otkaz i poruka sa uputama kako se zaposliti kod nekog privatnika.

Ured za dijasporu – Ovo bi trebao biti ured sa jako puno posla, samo što dosta ljudi ne zna za ovaj ured. I također bi trebalo više ljudi voditi ured jer bi bilo idealno da je stalno netko online, a nemoguće je da jedna osoba bude 24 h online i čeka naruđbu. I uveo bih novost da iz građani iz eHrvatske se mogu obratiti uredu za dijasporu, ako se dogodi nestašica nekog proizvoda na marketu eHrvatske, da ga ured nabavi u nekim državama (po mogućnosti saveznicima) u dijaspori – npr. kad je bila nestašica oružja za vrijeme bitke za Slavoniju

Hrvatska Gospodarska Komora i Hrvatski Construction Centar bi trebalo ujediniti da vodi jedna osoba jer malo bi bilo glupo da u jednoj tvrtki se daju plaće 50% više od druge firme, a obje su u državnom vlasništvu. Rad u sve tri tvrtke se obustavio zbog prevelike cijene wooda u eSvijetu i za jednu Q5 bolnicu drvo je koštalo oko 170 golda i bolnica je bila na rubu isplativosti, ali mislim da bi se trebala ponovno pokrenuti proizvodnja jer bi se dobilo dosta HRK-a od poreza na plaće, a i zato da ovi radnici ne pobjegnu u inozemstvo jer baš kod nas i nema previše posla za njih nažalost. Marius Black je u mom mandatu radio odličan posao i preporučam ga bilo kome tko pobijedi na sutrašnjim izborima.

Agencija za nekretnine – isto još jedan primjer dobro obavljenog posla je Cro Ronin koji odlično radi svoj posao, samo šteta što članak nikad ne uđe u top 5 i dosta ljudi još ne zna za ovu agenciju. Ja bih možda malo potaknuo nove poduzetnike na otvaranje novih kompanija tako što bi agencija prodavala kuće po 15 % nižim cijenama od onih na marketu, ali naravno kupovala bi te kuće na marketu za HRK-e, a prodavala građanima eHrvatske za gold, ali po 15% nižim cijenama, tako bi se potaknuo house sektor kod nas, a i u HNB bi dolazio i gold.

Ministarstvo Vanjskih poslova – Tu treba bit osoba sa puno inozemnih kontakata, ali i nije presudno, jer novi kontakti i prijateljstva se lagano ostvaruju svaki dan. Vjerujem da postoji trenutak kad svi bivši MVP-ovi nisu imali inozemnih kontakata, pa je došlo ono prvo upoznavanje sa nekih strancem Very Happy Idealna osoba za ovo je webstartm, Sucko, mogwaiii, PeeKaBooh, Atea pa i svaki bivši predsjednik eHrvatske jer već imaju puno kontakata u eSvijetu, pogotovo sa našim saveznicima. I bilo bi super da bi se za svaku državu eSvijeta javio po jedan veleposlanik koji bi pratio njihove novine i forume i novosti i zanimljivosti pisao na forumu ili u novinama tako da nas obične smrtnice drži u toku jer teško je malo da svatko prati sve forume svijeta i čita novine iz baš svih država.

Ministarstvo obrane – Treba bit jedna osoba na čelu koja će vodit ogroman posao reorganizacije naše vojske. Idealne osobe za to su mogwaiii, rocker-ma, Zelja, webstartm i naravno trebali bi okupiti svoju ekipu koja bi radila posao u brigadama ili kako god ih Vi nazivali. Ako nitko ne zna kako napraviti reorganizaciju vojske neka se kopira sustav od HOS-a ili od neke strane vojske, pa barem je kopirati lako Very Happy

Ovo područje koje znam najmanje, zato jer nažalost nisam ušao u vojsku jer sam se odlučio za karijeru kongresmena i sam sam si kupovao oružje i ponosan sam što sam dogurao do 50.000 damagea bez ičije pomoći.

Moje mišljenje kao laika je da bi se u vojsku trebalo ulazit sa 4 Strenghta nakon što se položi ispit u Vojnoj brigadi i trebali bismo si postaviti visok cilj da svaki vojnik, svaki dan dobiva 5 Q1 oružja jer će se tako najbrže napredovati. Neki će reći skupo je 5 Q1 oružja dnevno, istina, skupo je, ali nije nemoguće:

Zamislimo da imamo 3 Q1 weapon tvrtke i u svakoj po 10 radnika (wellness 100), u 1. prosječan skill 3.5, u drugoj 5 i trećoj 7.5, ovi radnici u ove tri tvrtke bi proizveli u jednom danu 144 Q1 oružja što je skoro 5 Q1 oružja po vojniku (to je 4.8 oružja po vojniku, ali izračunao sam da bi prosječan skill trebao bit 5.56 da bi svaki radnik proizveo i dobio 5 Q1 oružja). Trošak države za 30 vojnika (ako bi radili za 3 HRK po danu da imaju za kruh) je 90 HRK za plaće + 720 irona što bi koštalo 828 HRK (po današnjim cijenama) = 918 HRK na dan za 30 vojnika što je 30.6 HRK po vojniku na dan

Ako bismo imali 500 vojnika, to bi bilo 15300 HRKa na dan ili 459000 HRK u mjesec dana što bi bilo 2295 golda u mjesec dana. Da li je to puno ili malo? Ja mislim da to nije puno, za ono što bi eHrvatska dobila, 500 vojnika koji bi bili svakodnevno aktivni i napredovali bi svakodnevno korak po korak bliže novom military ranku.

Da li si možemo priuštiti 459000 HRKa mjesečno za vojsku, tj. 2295 golda koliko bi koštalo štampanje toliko kuna?? Možda i nemožemo, ali ja bih uveo tko želi biti u vojsci, da MORA biti aktivan svakodnevno, tj. Work i Train svaki dan i znate što dobijete ako ste tako aktivni svaki dan?? 5 golda i kad to u 30 dana dobije 500 vojnika = 2500 golda koje MORA ići Ministarstvu obrane praktički bi bili u plusu onda 205 golda mjesečno Very Happy

Ekonomija – ova igra se vrti oko ekonomije i ratova i jedno bez drugog neide. Možemo mi imat 10000 vojnika svakodnevno aktivnih, a ako nemamo love, sve nam pada u vodu, pa vrijedi i obrnuto . Znate zašto su se radili takeoveri država? Samo zbog štampanja novca, jer praktički štampanje je najlakša vrsta zarade u ovoj igri. Sadašnji predsjednik mi je rekao da dnevno ode oko 30000 HRK na monetary marketu i mislim da je to super. U mjesec dana to je 900000 HRK koje bi se prodale po tečaju 0.01 što je 9000 golda, a štampanje bi koštalo duplo manje, tj. 4500 golda koliko isnosi i zarada za državu, tj. HNB.

Temelj svake ekonomije je stabilan tečaj, što baš i sadašnji predsjednik nije baš uspio svaki dana održavat na 1 HRK = 0.01 gold. Znači ja sam za to da se tečaj drži još par mjeseci na 0.01 i da se zarađuje štampanjem novca 4500 golda mjesečno. Što je mana ovoga štampanja? Samo to što ćemo teže podići HRK u budućnosti, ali to nije bitno jer nama je svejedno hoćemo li prodavati HRK-e na marketu za 0.02 ili 0.03 golda jer to znači samo onda par štampanja manje koliko je valuta jača, a to je zapravo nebitno. Jer za štampanje 900000 HRK-a je potrebno 5 zakona za štampanje i 9 za doniranje, što i nije previše ako znamo da je to 14/80 zakona koje kongresmeni mogu donijeti.

Plaće u eHrvatskoj su dosta niske, pogotovo za land i construction sektor i potrebno je otvarati nove tvrtke i možda potaknuti nove igrače na otvaranje tvrtke subvencijama ili pozajmicama ili kreditima (ovo netreba država radit, mogu stariji igrači pozajmljivat novima) jer što više tvrtki bude u svakom sektoru, plaće će biti više, ako bude previše tvrtki, doći će do smanjenja cijena pa će neki poduzetnici morati propasti, ali to je sve normalno u svijetu poduzetništva, i moje prve dvije tvrtke su propale Very Happy

Najvažnije od svega, svaki novi predsjednik bi trebao ostaviti ekipu iz prošlih ureda i ministarstava da nastave raditi svoj posao (naravno ako su dobro radili svoj posao) bez obzira na stranke i praktički da se politika bavi samo izborom predsjednika, a ostalo sve da ostane isto i da sami uredi i ministarstva usavršavaju i mijenjaju ekipu po potrebi.

I da se ožive neki prijašnji programi kao što znači biti eHrvat i doniranja jedne dnevne plaće u HNB, ja bih to malo izmijenio i stavio da jednom mjesečno (svakog 9. u mjesecu na podsjetnik dana državnosti) svaki eHrvat donira svoju dnevnu plaću u HNB.

Evo tako bi izgledala moja predsjednička kanidatura, ja kužim da ovo možda nije savršena kandidatura, ali je bolja od većine koje sam do sada vidio, ali uvijek sam spreman na kritike, promjene i izmjene, ali kao da je to bitno jer moraš imati stranku da te podrži, a ja stranku nemam jer jedni kažu da sam nespreman za mjesto predsjednika, drugi kažu da sam nesposoban, treći kažu da sam neaktivan (300 postova na starom forumu, 300 postova na novom forumu, preko 100 postova na HDSovom forumu i svaki dan sam na eRepubliku triput dnevno), a četvrti kažu da je ovo samo HDSov predizborni trik.

Meni je dosta politike jer mi se gadi i zato se neću više baviti politikom, neću bit član niti jedne stranke (barem ne neko dogledno vrijeme dok mi se ne slegne želudac ) i malo ću prestati biti ovako neaktivan i pritajit ću se i više posvetit ovim novinama i svojim tvrtkama.

A samo sam želio bit kandidat za predsjednika, ali pored ovako dobrih kandidata i njihovih odličnih programa, razumijem da nemogu biti kandidat za predsjednika.

HDSovci me ne vole jer sam istupio iz HDS-a, a ostali me nevole jer sam bio HDSovac Very Happy

I zato ovo nije predsjednička kandidatura nego samo članak koji bi trebao pomoći budućim predsjednicima da probaju nešto napraviti bolje za eHrvatsku.

Očito je da se protiv vjetrenjača nemože Very Happy

Izgleda da ću morat pokušat kao Roby, prvo postat predsjednik SAD-a.

Čuvajte mi eHrvatsku i radite mi samo najbolje za nju

dSoKre
Dalibor
Dalibor

Broj postova : 461
Join date : 03.08.2009
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.