eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ožujak 2010. - Interview: Melkior Tresic

Go down

Ožujak 2010. - Interview: Melkior Tresic Empty Ožujak 2010. - Interview: Melkior Tresic

Postaj  tajnoime 21/3/2010, 13:24

AREA 51, br.44. - day 851/ ožujak 2010.

U ovom broju magazina Area51 predstavljamo Melkiora Tresića, bivšeg ministra, svjetskog putnika, te začetnika religije Tresicizam. O svemu tome pročitajte u intervjuu koji slijedi.

AREA51: Pozdrav Melky...
Melky: pozz Smile

AREA51: Reci nešto o sebi... tko je Melkior kad se ugasi računalo ili nestane struje? xD
Melky: Ako nestane struje, onda je Melkior Tresic jako frustrirani mladić jer je opet zaboravio bateriju od laptopa u ormaru Very Happy.... A ako je baterija u lapu, onda je Antonio, 20 godišnji student strojarstva iz Osijeka, ili barem to pokušava biti.

AREA51: Kako si čuo za ovu igru?
Melky: U šetnji s prijateljem. Pošto sam prestao igrati online igre jer uzimaju dosta vremena, rekao mi je da ima jednu zanimljivu, da je Hrvatska relativno svježa država i najbitnije: ne zahtijeva puno vremena dnevno pa sam se odlučio probati.

AREA51: Tvoj nadimak u igri je iz Kiklopa ako se ne varam...
Melky: Da, lik iz Marinkovićevog "Kiklopa".

AREA51: Jel to iz ljubavi prema knjizevnosti ili zbog drugog značenja?
Melky: Pa kombinacija toga dvije: volim dosta čitati (ah što radim na strojarstvu onda Sad ), a tražio sam neki nick s imenom i prezimenom, pa sam uzeo Melkiora Tresića jer mi je ostao u glavi kao zanimljiv i bizaran lik.

AREA51: Koliko dugo igraš i kako je izgledao tvoj početak u igri?
Melky: Igram od kraja prosinca 2008. Bio je to klasičan početak: dvoklikanje i čitanje wikija da vidim što ću moći u igri. Tada je još službeni chat bio na XATovom servisu, pa se sjećam da se tamo okupljalo. I naravno, dobra, stara nezaboravljena Trivia koju su nažalost, ukinuli.

AREA51: Što ti se svidilo u igri da si ostao sve do danas?
Melky: Pa na početku sam bio upozoren da je igra "malo dosadna" u početku pa sam čekao da prodje ta faza. Tad je još bilo sve u povojima pa je bilo zanimljivo gledati nastanak RH, prve zakone i slicno, kako ce se RH snaci u svijetu.
Melky: I tako se jednom probudiš, i shvatiš da "gledaš" i klikaš već 400 dana, pa ti žao i napustiti igru.

AREA51: Pa dobro... nije sve negativno... ima tu i lijepih stvari...
Melky: Pa ima, osobito što ova igra ima dosta razvijenu socijalnu komponentu, tako da se dosta stvari mora organizirati van samog koncepta igra. Sprijateljio sam se s ekipom u HLDu, gdje sam prije bio aktivan u RH. Takodjer sam sklopio i dosta prijateljstava van RH, čak sam se i eOženio i proglasio eBogom. Razz

AREA51: Da, u HLDu si već jako dugo...
Melky: Jesam, od travnja prošle godine. Uff, skoro pa godinu dana Smile... Tad sam taman istrazujuci igru otisao u Brazil, i ne znam ni sam kako sam naletio na chat HLDa, svidjela mi se ekipa pa sam se vratio u RH i odradio jedan kongresni mandat.

AREA51: Čak si se i eoženio za HLDovku, Kachuu...
Melky: Da, Kachaa je moja velika eLjubav. Od našeg prvog susreta na HLD chatu, i iznenađenja što je iz prve znala tko je Melkior Tresić Smile

AREA51: Osnovao si i svoju religiju koja ima svoje sljedbenike... Tresicizam... O čemu se tu radi?
Melky: Pa to je projekt nastao iz zezancije, gdje smo se okupili kako bismo si međusobno pomagali: dijelili orgove, sufinancirali se, pomagali savjetima. Kasnije smo primili još mlađih članova, te smo si postavili cilj da svi postanu FMovi i da se upogone sa vlastitim firmama.
Melky: Sada je projekt poprilično zamro jer su skoro svi članovi FMovi, imaju svoje firme i obaveze, ali ipak još postoji kanal i nađemo se. Planiram uskoro krenuti s tim projektom, pojavilo se par perspektivnih mladih igrača koji bi bili pravi sljedbenici.

AREA51: Bio si i ministar rada i socijalne skrbi eHR, a prije toga i voditelj HCK... Kakva su iskustva?
Melky: Iskustva su ugodna, osobito u HCK Smile, gdje sam upoznao mnogo novajlija. Mandat u HCK sam morao napustiti tjedan dana prije predvidjenog zbog jednog RL problema, ali tu je uspjesno uskocio Starac. Vodio sam MRSS i HGK, razmijenio dosta PMova s par igrača koji su bili puni poslovnih ideja Smile.

AREA51: Da si predsjednik što bi promjenio?
Melky: Trudio bih se aktivirati što više "pasivnih igrača" koji imaju znanja i vještine, a ne pokazuju to. Možda Hrvatskoj najviše treba kritična masa ljudi koja će razmišljati svojom glavom, a ne se povoditi za nekakvim idealima koji to nisu. Dobar citat za tu priliku je : "Šteta što su glupaci tako sigurni u sebe, a mudraci puni sumnje" od Russella. Smile

AREA51: A kako bi ih aktivirao?
Melky: Treba željeti promjene. Imamo dosta "spavača" koji su eksperti u ekonomiji, ratovanju, dobri planeri. Ja ih osobno znam nekoliko, ali radije šute ili rade za nekog drugog. Kako ih probuditi? Lijepo, napisao sam ti gore: treba gore kritična masa ljudi koja će razmišljati svojom glavom, sami će se pojaviti Smile

AREA51: Ti si pravi svjetski putnik... obišao si pola esvijeta... kakvi su doživljaji?
Melky: Pa upoznao sam dosta ljudi, i sklopio neka prijateljstva, a neka i raskinuo ( Sucko mi ne moze oprostiti moje udaranje za Rusiju P
Melky: A dozivio sam svašta: postajanje PPom u nekoj saasvim lijevoj stranci ( s dobrim iznosom golda, kojeg se tad nije moglo potrošiti), TO stranke u Indoneziji i sl Smile

AREA51: Sad si u Kanadi?
Melky: Da, vec duze vrijeme.

AREA51: Što radiš tamo?
Melky: Radim, treniram, družim se s drvosječama.

AREA51: Priča se da si pun love...
Melky: Mah, priče Razz... Sve što dobijem, ide 75% Kachaa poreza, tako da mi meni ostanu ostaci ostataka. Sad

AREA51: Imaš li svoje firme? Koliko zarađuješ dnevno?
Melky: Prestao sam raditi s firmama zbog manjka vremna, tako da nemam sada nijednu svoju aktivnu firmu. Ne bih znao koliko zarađujem dnevno, ne opterećujem se. Imam solidnu plaću, nešto štednji i to mi bude sasvim dovoljno Smile

AREA51: Koliko je lik u igri sličan tebi?
Melky: Hmm, teško pitanje. Mislim da ima nekih sličnosti, ali imam prilično slabopropustan filter za virtualni svijet tako da se ne može reći da sam to "pljunuti" ja.

AREA51: Što te smeta kod ostalih igrača?
Melky: Ne smeta me ništa kod drugih igrača, kod onih koji mi ne odgovaraju, uklonim ih iz svog eSvijeta. Smile

AREA51: Kakvi su ti daljnji planovi? hoćeš se vratiti u eHR?
Melky: Trenutno radim na nečemu u Kanadi tako da se nemam namjeru uskoro vraćati Smile

AREA51: Kak vidiš eRep za 6 mjeseci?
Melky: S obzirom na novi modul, očekujem pozitivne promjene. Ostao sam razočaran kad su ukinuli Triviu, pa se nadam da će se pojavom novog modula igra barem nešto zakomplicirati, jer ovo je dosta jednostavno : vođenje firmi se svodi na instalaciju skripte, bitke na masovne udarce DMGa bez nekog velikog taktiziranja (ako izostavimo blokiranja) tako da se nadam kompliciranijoj, složenijoj i zanimljivijj igri.

AREA51: Poruka novim igračima?
Melky: Razmišljajte SVOJOM glavom, kritički, družite se i uživajte u igri. I ne dirajte mi Kachuu Razz

AREA51: Nešto za kraj?
Melky: Pozdravio bih sve prijatelje u RH: članove HLDa, eTomislava, CicaIcu (koja se svježe probudila u RH i ostala zbunjena) i naravno moje eTresiciste.

* Razgovor vođen u prostorijama Redakcije magazina AREA51, 16.03. 19.53h, Day847.
** Kompletnu arhivu članaka možete pronaći u eČitaonici - Arhiva članaka


Do sljedećeg broja,

Mr. Dalibor

tajnoime
Admin

Broj postova : 345
Join date : 07.03.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.