eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ožujak 2010. - Interview: marac2809

Go down

Ožujak 2010. - Interview: marac2809 Empty Ožujak 2010. - Interview: marac2809

Postaj  tajnoime 28/3/2010, 19:41

AREA 51, br.47. - day 859/ ožujak 2010.

U ovom broju magazina Area51™️ predstavljamo igrača marac2809, predsjednika eHSPa, vrijednog i svestranog radnika u više ministarstava, vlasnika uspješnih novina Street Newz, te kreatora mnogih bannera i avatara...

AREA51: Pozdrav... Reci nešto o sebi u RL...
marac2809: Marin, imam 21 godinu studiram ekonomiju 3. godina u Osijeku, a inače sam iz Đakova
marac2809: i u slobodno vrijeme igram eRep Smile

AREA51: Slavonac, ha?
marac2809: da Smile

AREA51: Što te dovelo u erep?
marac2809: pa doveo me članak u večernjem listu u kojem je pisalo da eHrvatska treba pomoć
marac2809: i eto tako sam došao viditi šta je to i zadržao sam se neko vrijeme

AREA51: Koliko je prošlo vremena od tada?
marac2809: pa počeo sam igrati 16.07.2009. pa računaj Smile
marac2809: u početku prvih par dana je bilo malo čudno... a i onda sam nakon nekih tjedan dana igranja išao na more i tu sam izgubio nekih 10ak dana, ali od povratka samo konstantno aktivan igrač Smile

AREA51: Kako je izgledalo to vrijeme? Čega se sjećaš iz tog razdoblja?
marac2809: pa u početku je sve bilo čudno... prije nikad nisam igrao neku online igru, ali snašao sam se nekako... došao sam do linka od edomovina foruma i tamo sam nasao link za chat #eskola i tamo su mi dosta pomogli, jer ja sam počeo igrati taman u vrijeme srpsko/mađarskog TO, pa sam se morao preseliti u Španjolsku na privremeno, a ako se ne varam igrači Starac i Razz-VU su mi najvise pomogli tj. oni su me uputili u samu igru i tako kako je vrijeme prolazili sve sam vise otkrivao cari ove igre i zadržao se

AREA51: Jel sad bolje ili je bilo onda?
marac2809: hmm, ovisi šta
marac2809: u ono vrijeme je igra bila bolja jer je tada ekonomija jos bila podkontrolom, dok je sad igra samo bazirana na to da se potroši sto više RL novaca na istu
marac2809: dok je sad meni bolji socijalni aspekt igre, jer više sam ljudi upoznao nego što je to bilo u početku Smile

AREA51: Predsjednik si HSPa... radiš u raznim ministarstvima: MI, MO, ME... pišeš tutorijale, pomažeš ebebama...
marac2809: trenutno sam po drugi puta predsjednik eHSP.a
marac2809: da u dosta ministarstava sam radio tj. jos uvijek radim, vodim House firmu u zavodu za zapošljavanje...
marac2809: u Ministarstvu informiranja sam zadužen za grafičko oblikovanje novina, pišem tutoriale za nove igrače i pokušavam im pomoći savjetima i ostalim materijalnim stvarima tip kruh, giftovi itd
marac2809: takoder radim i u Ministarstvu ekonomije

AREA51: Gdje ti je najdraže raditi i koliko vremena ti to sve oduzima?
marac2809: najdraže mi je kad vidim da sam nekom novom igraču pomogao sa nekim savjetom, jer znam da mu je jako potreban i dobro će mu doći, a oduzima mi onoliko vremena koliko ja dopustim... nekad to zna biti malo,a ponekad zna biti i mozda čak i previše

AREA51: Kako komentiraš to što je eHSP postala najjača stranka u eHR?
marac2809: pa naravno da mi je drago zbog toga ... isplatilo se toliko truda koji je uložen u građenje imena stranke... pokazali smo da nam je eHrvatska na prvom mjestu

AREA51: Misliš li da se možete zadržati tamo?
marac2809: smatram da ćemo i dalje ostati na prvom mjestu
marac2809: no nije najbitnije to što je eHSP najjača stranka već to što eHrvatska ima kvalitetne ljude koji su sposobni voditi eHrvatsku, koji su se eto okupili u eHSP... no također postoji još jako puno kvalitetnih igrača i iz drugih stranka da ne pomislite kako mislim da su samo eHSP.ovci sposobni... Razz
marac2809: kao što sam i rekao smatram da ćemo i dalje biti najjača stranka... naravno uz pomoć naših koalicijskih partneta HUS i HLD

AREA51: Da, u zadnje vrijeme je dosta prisutna suradnja sa drugim strankama... reci malo vise o tome
marac2809: pa kao što sam i rekao nije bitno koja je tko stranka već je bitna sama osoba
marac2809: HLD i HUS i eHSP već dosta vremena jako dobro surađuju u svim poljima
marac2809: također pokrenuta je i komunikacija sa HDS.om i Ekipom što smatram jako pohvalinim činom jer svi znamo da je u prošlosti bilo trzavica između eHSP.a i HDS.a
marac2809: takve stvari treba svesti na minimum jer svima nama je eHrvatska na prvom mjestu, a privatne sukobe pojedinaca ne treba povezivati sa njihovim strankama
AREA51: mudro zboris
marac2809: hvala Smile

AREA51: Kakav je osjećaj voditi jednu tako veliku stranku sa preko 1000 igrača i kako stižeš sve to?
marac2809: pa osjećaj je vrlo tesko objasniti u nekoliko riječi...
marac2809: pa kao prvo ja nisam jedini koji "vodi" stranku, ja sam samo prvi među jednakima
marac2809: eHSP je organiziran tako da vijeće ima glavnu riječ, ja sam samo tu da kliknem ono što vijeće dogovori
marac2809: u našoj stranci svi imaju jednako pravo glasa i upravo zahvaljujući njima eHSP je toliko jak jer na mladima svijet ostaje Smile

AREA51: Da, vidimo da ste na proteklim kongresnim izborima gurali mlađe igrače u kongres...
marac2809: da većina naših trenutnih kongresnika su upravo mlađi igrači kojima smo htjeli pokazati i taj aspekt igre

AREA51: Što možeš reći o PONOSu? To je jedna od poznatijih eHR paravojnih postrojbi...
marac2809: PONOS je stranačka vojska koja je počela s radom tako da smo u početku pravili weapon u nasoj q1 firmi za podjelu našim članovima u slučaju napada na eHrvatsku i tako se došlo na ideju da se osnuje stranačka vojska koja bi radila na dobrobit eHrvatske...
marac2809: trenutno imamo 4 bojne i jedini uvijet za ulazak u PONOS je članstvo u eHSP.u

AREA51: Koje projekte eHSPa bi istaknuo kao najvažnije?
marac2809: od projekata bih istaknuo eHSP za eBebe u kojemu svim igracima, bez obzira na njihovu stranačku pripadnost, ukoliko su 10 level i ispod doniramo 3 Q1 kruha
marac2809: takoder kroz taj projekt pomažemo novim igračima u samom snalaženju u njihovim prvim danima u eRepubliku

AREA51: Dakle što misliš onda o politici u igri?
marac2809: pa meni je osobno zanimljiva, ne zbog same politike već zbog ljudi u njoj
marac2809: nekad se znam dobro nasmijati na nečije ispade, a i ono što mi je najbolje je to je ekipa koju sam upoznao kako u eHSP.u tako i u drugim stranka
marac2809: zanimljiva je baš zbog toga što upoznaš relativno puno raznih ljudi

AREA51: HSP dosta surađuje i s strankama iz drugih zemalja... tako se na vašem kanalu često mogu vidjeti poljaci...
AREA51: Kako je došlo do suradnje i sto možeš reći o tome?
marac2809: da tako je, imamo dobru suradnju sa poljskom strankom PI, takoder imamo i suradnju s nekim drugim strankama iz europe i radimo na nekim zajedničkim projektima za koje ćemo objaviti javnost u vrlo skorom vremenu
marac2809: Jelen od potoka, naš stranački MoFA je predložio da proširimo suradnju naše stranke s ostalim strankama iz EDENa sličnog karaktera i tako smo malo po malo razvila, po meni, jako dobra suradnja od koje eHrvatska u budućnosti može imati velike koristi Smile

AREA51: Koji ti je najdraži predsjednik dosad?
marac2809: hmm teško pitanje... nemam ni jednog koji bi mi bio najdraži, od večine mi se svidio neki dio Smile
marac2809: nijedna osoba ne može biti u svemu dobra

AREA51: Imas li možda ti predsjedničkih ambicija?
marac2809: imam,no o tome bih kad bude vrijeme za to Smile

AREA51: Misliš li da trenutni predsjednik dobro odrađuje svoj mandat?
marac2809: trenutni predsjednik obavlja posao najbolje kako on to zna... on je izabran od strane naroda i moramo vjerovati da će on to povjerenje i opravdati... po mom mišljenju neke stvari su mogle biti drugačije, ali također za neke stvari nije on kriv jer i sami smovidjeli kakve su se nesretne stvari dogodile u posljednje vrijeme
marac2809: po meni je trenutni predsjednik u startu pogriješio rekavši da je jedino on sposoban provesti plan EDENa po kojemu smo mi trebali doći u Aziju i tamo napraviti nereda

AREA51: Misliš li da je na temelju toga dobio izbore i onda razočarao narod neispunjenjem tog plana?
marac2809: te teme sam se već dotaknuo u svojem članku http://www.erepublik.com/en/article/ratni-pohod-fail--1257241/1/20
marac2809: da, mislim da je zbog obećanih High iron regija dobio izbore... no sad da li je ili nije razocarao narod nemogu točno znati, jer kao što sam i rekao već neke stvari koje su se dogodile nisu negovom krivnjom... jedini pravi način za vidjeti da li je razočarao narod je ako se kandidira ponovno za predsjednika eHrvatske

AREA51: Ima li šanse ponovno dobiti izbore? I kako komentiraš to da je koalicija HSP+HUS+HLD polučila neuspjeh na predsjedničkim izborima, a ima dosta više članova tih stranaka nego u HDSu?
marac2809: iskreno ne znam
marac2809: pa koalicija nije polučila toliki neuspijeh jer kao što znamo razlika u broju glasova je bila relativno mala... broj članova stranke nije pokazatelj "jakosti" stranke, jer svi znamo da u eHrvatskoj ima relativno puno registriranih igrača, no jako je velik broj onih koji nisu aktivni... to je jedna stvar na kojoj treba poraditi

AREA51: Što te smeta kod ostalih igrača?
marac2809: hmm... najviše mi smeta podmetanje pojedincima i omalovažavanje, tj diskreditiranje nekih osoba
marac2809: ovo je igra u kojoj svi zajedno trebamo raditi za napredak, u ovoj igri pojedinac nije toliko važan koliko kolektiv, bez zajedništva nemamo ništa

AREA51: Slažem se... ovo je baš kolektivna igra...
marac2809: možemo mi imati 1000 tenkova strenghta 40, ali ako se oni međusobno ne poštuju i ne uvažavaju ne ćemo mi još dugo vremena ništa značajnije osvojiti nitinapredovati ni u kojem smislu

AREA51: Koliko je lik u igri sličan tebi?
marac2809: pa trudim se da da bude sličan meni Smile

AREA51: Kako je nastao tvoj nick?
marac2809: pa u RL me zovu marac, a 28.09 mi je rođendan Razz
marac2809: nisam bio nešto kreativan kada sam se registrirao, jer nisam znao da li ću se zadržati ili ne

AREA51: Koji su ti daljnji planovi?
marac2809: daljnji planovi su mi i učiniti sve što je u mojoj moći za eHrvatsku, tj njen napredak... kuda će me to odvesti vidit ćemo

AREA51: Mislis li da će novi moduli donijeti dobroga u igru?
marac2809: pa iskreno se nadam da hoće... u suprotnom bi se mogle dogoditi neke neželjenje stvari kao što je odlazak igrača iz igre i slično

AREA51: Kako vidiš eHR za 6 mjeseci?
marac2809: vlada cijelim eSvijetom xD

AREA51: Poruka novim igračima?
marac2809: poruka novima je da ne odustaju odma, možda im se u početku igra učini dosadnom i glupom (što i je zapravo Razz ), ali kada upoznate neke ljude i počnete se družiti s njima i počnete ulaziti malo dublje u igru vidjet ćete da je zanimljivo Smile

* Razgovor vođen u prostorijama Redakcije magazina AREA51, 22.03. 21.33h, Day853.

Do sljedećeg broja,

Mr. Dalibor

tajnoime
Admin

Broj postova : 345
Join date : 07.03.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.