eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svibanj 2010. - Akcija postani vojni novinar

Go down

Svibanj 2010. - Akcija postani vojni novinar Empty Svibanj 2010. - Akcija postani vojni novinar

Postaj  tajnoime 8/5/2010, 18:15

U zadnjih par dana ratovi se odvijaju bez većih promjena i ako eSAD ne napadne srpski Liaoning ne očekujte veća iznenađenja. Ukratko, eMađari su dobili inicijativu i uskoro će osloboditi sve matične teritorije, ali neće napasti nas da ne aktiviraju poljski MPP zbog straha od nove invazije. Naš glavni cilj, koliko sam ja shvatio, je bio zaokupirati Mađare s našim osvajanjima kako bi EDEN lakše iznenadio njih u Hellokittyu i u tome smo uspjeli.


Brisanje eMađarske s karte je bio naš sekundarni cilj da ugasimo MPP-ove protiv nas, ali Phoenix nije dao da srušimo jednu od država vodilja njihovog saveza. Kanadski napad na eFrancusku i, s druge strane, brazilski napad na eJAR su diverzije, a jedinu napetost čekujemo kada i ako eSAD napadne Liaoning, što možda i neće biti tako skoro jer bug spriječava objavu rata Srbima (ili napad na regiju).

Molim vas potpišite peticiju da riješimo taj bug i otvorimo epske bitke za posljednju Phoenixovu koloniju u Aziji.

Do tada, eSrbija će imati premoć u Phoenixu i time postati vodeća država tog saveza. No pad Liaoninga bi mogao sve promjeniti, makar će to biti jako teško. Srbi i Mađari su se dobro zabarikadirali s preko 9000 ljudi tamo i borit će se svim silama da se obrane. Bez vrlo ozbiljne diverzije na eSrbiju, ovaj napad ne može uspjeti.

Evo danas vrlo sažeto, a više ću se posvetiti mojoj akciji za novinare:

Akcija postani vojni novinar


Nakon svoje druge media mogul medalje odlučio sam pokrenuti akciju Postani vojni novinar. Za vas koji niste čitali moj članak radi se o mojoj pomoći novim potencijalnim vojnim novinarima i djeljenju savjeta i pomoći svima onima koji to žele postati. Kao prvo, pogledajmo listu odabranih nada ehrvatskog novinarstva:

________________________________________ ________________________________________

GeneralFranco sa svojim člankom inspirirajučeg imena ali dobrog dizajna i preglednosti.

Military Overview od mladoga Ball_Breakera koji je ovaj članak napisao nakon samo 5 dana igre ! Vrlo pregledno i impresivno za tako mladog igrača.


Pogledajte im članke, dajte im neki koristan savjet i subajte se kao potpora !

(Preporuke ostaju tu dok novinar ne skupi 500 pretplatnika)
________________________________________ ________________________________________

A sada pročitajte općenite savjete i preporuke kako postati vojni novinar :

KORAK 1: Zašto pisati vojne analize ?

- informirate druge igrače što je vrlo korisno za zajednicu

- dosta brzo dobivate preplatnike

- čitatelji vas više cijene nego kada pišete o politici ili osobnim stvarima

- dobivate više glasova na člancima i tada možete staviti i neka svoja razmišljanja i stavove

KORAK 2: Što trebate znati prije pisanja vojnih analiza

- pratite vijesti na naslovnoj stranici pod International i budite uvijek u toku. Obavezno čitajte druge novine iste tematike da shvatite koji su ratovi bitni, a koji diverzije ili trening ratovi

- morate znati uređivati članke sa slikama, podebljanjima i linkovima što možete saznati u izvrsnom članku našeg nepravedno osuđenog Mr Dalibora.

- bitno je znati gramatiku i sintaksu (slaganje rečenica) kako bi tekst bio razumljiv i čitljiv. To je stvar opće kulture i obrazovanja koje svaki novinar ima ili nema

KORAK 3: Savjeti za pisanje vojnih analiza

- pazite na točnost informacija i ispravljate se ako nešto napišete krivo

- podijelite tekst na više odlomaka kako bi bio pregledniji i čitljiviji

- nemojte pisati romane, već probajte sažeti tekst da se može pročitati u roku 5 minuta. Ako već morate pisati puno, podjelite tekst na više tematskih cijelina preko koji se može brže "preći" okom

- ubacite par slika u članke (3-5 max) i kartu po potrebi npr. ako pišete o razmjeni regija u Aziji koja nije svima poznata u zemljopisu

- nastojte pisati objektivno ali ipak s malo priklonjenosti svojoj strani da ne demoralizirate čitatelje. Nemojte vrijeđati nikoga u ćlanku ili barem to činite diskretno

- ratovi i situacija se mjenja svakih par sati i probajte biti u toku i editad (izmjenjivati) članak po potrebi kako bi imali svježe informacije, pogotovo ako se nađete u top rated u državi

- nemojte žicati vote i sub već ga probajte zaslužiti

Evo vam primjer mog članka kojeg sam solidno napisao pa pogledajte kako to izgleda u praksi.

Držite se ovih uputstva i doći čete do Media Mogul medalje vrlo brzo i postat ćete popularni u eHrvatskoj. A koliko sam popularan ni sam nisam bio svjestan do danas...

Toliko od mene, živjeli !

tajnoime
Admin

Broj postova : 345
Join date : 07.03.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.