eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Travanj 2010. - Novine Danasnjice - eHrvatizacija II

Go down

Travanj 2010. - Novine Danasnjice - eHrvatizacija II Empty Travanj 2010. - Novine Danasnjice - eHrvatizacija II

Postaj  tajnoime 1/5/2010, 01:02

Hr. verzija

Ovim člankom pozivam sve novopridošle eMađare koji su se odjednom zatekli u eHrvatskoj na miran suživot. Pojedinci se možda i sjećaju kako su Novine Danasnjice u povijesti organizirale narodni pokret kako bi se u vrijeme proširenja eHrvatskog teritorija nad većinom eSrbije, srbi osjećali kao kod kuće.

Ulomak iz članka:"Ali na to sam čuo od ljudi na chatu kako bi željeli jedinstvo u eHrvatskoj. Tako sam dobio nadahnuće za eHrvatski Narodni Pokret pod sloganom - "eHrvatska Moja Domovina" kako bi se bivši eSrbi sada eHrvati osjećali što bolje te uskoro pokrećem eHrvatski Pojmovnik.

Kako je eSrbija pripala pod Hrvatsku u duhu Narodno Pokreta odlučio sam pružit svoje usluge kao novinar tako i poznavaoc eHrvatskog jezika, te nudim besplatne instrukcije."

Tako i sada pozivam sve voljne eHrvate kako bi pomogli našim prijateljima, našim novim "sugrađanima" ka lakšoj prilagodbi na Hrvatski jezik i kulturu.

On english
(eHungarians try to read the part above, you will need some time to adjust but no worries Smile )

With this article I invite all eHungarians newcomers who have suddenly found themselves in eCroatia to a peaceful coexistence. Individuals may remember that the newspaper "Novine Danasnjice" in history organized a popular movement to the time extension of eCroatian borders over most of the territory of eSerbia, the Serbs felt like home.

Excerpt from the article: "But the fact I've heard from people in a chat that would want unity in eCroatia. So I got the inspiration for an eCroatian popular movement under the slogan -" eCroatia My Homeland "to the former eSerbian so they can now feel better and will soon run on eCroatian glossary.

As eSrbija given in the spirit of the Croatian National Movement decided to offer his services as a journalist and connoisseur eCroatian language, and offer free instruction. "

So now I invite all eCroatians willing to help our friends, our new "fellow citizens" to easier adjustment to Croatian language and culture.

tajnoime
Admin

Broj postova : 345
Join date : 07.03.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.