eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Listopad 2010. - >> Interview: srdant

Go down

Listopad 2010. - >>  Interview: srdant Empty Listopad 2010. - >> Interview: srdant

Postaj  Dalibor 9/4/2011, 20:28

Listopad 2010. - >>  Interview: srdant Area51reloaded
AREA 51 | Reloaded, listopad 2010.

Dragi prijatelji,

današnji interview je sa političarom i bivšim uspiješnim ministrom vanjskih poslova. Riječ je o srdantu!

Listopad 2010. - >>  Interview: srdant Area51interview
Area51: Pozdrav srdant! Reci nešto o sebi?
srdant: Pravo ime Srđan, 28 godina... student na samom kraju faksa.. malo se oteglo
srdant: Inače vodim miran i povucen život u jednoj jami hranim se od onoga što mi prolaznici dobace
Area51: Daj link za donacije...
srdant: Ma ne treba... jama je u prometnoj ulici!
Area51: Pa nečeš reći iz kojeg si grada?
srdant: A da.. iz Splita.. jama je u inozemstvu tako da sam više tamo nego doma u Splitu.
srdant: Evo večeras je garant ludilo u gradu, a ja nisan tamo!
Area51: aha, njab
srdant: A šta češ, neki se rode tako i nema pomoći. Kad sve propadne kriviš genetiku

Area51: Što te dovelo u eRepublik?
srdant: Cimer je čuo od nekoga i dao mi link, na kraju je on odmah odustao, a ja evo već više od godinu dana sam tu!

Area51: Čega se sječaš sa svog početka ?
srdant: S početka se sjecam moje nezainteresiranosti... Klikao sam ono što se trebalo klikat svaki dan i to je bilo to.
Area51: Što se promjenilo?
srdant: Glasanje
srdant: Kad sam stigao do tog levela učlanio sam se u HDS i otišao prvo na forum pa na chat njihov.
srdant: Tu je počelo pravo igranje eRepa. Krenula su upoznavanja, broj chat kanala je rastao i bilo mi je sve zanimljivije i zanimljivije.

Area51: Kojih igrača se sjećaš iz tog vremena?
srdant: Pa najviše kontakta u početku sam imao sa Starcem, rocker-ma, Alkemichar, Plese Tomislav, Atea, Marksim Dart... stari HDSovci uglavnom... oni su me uputili u detalje igre koji početniku promaknu.

Area51: U HDSu si obavljao razne funkcije, a jedno vrijeme si i vodio stranku...
srdant: Da...dva mandata sam bio PP... taman u periodu kada smo pokušali okončat vječnu svađu s HSPom...
srdant: Bio sam i tajnik... više mandata... ne znam više koliko točno
Area51: Što si promjenio u stranci tijekom tog razdoblja?
srdant: Pa prvenstveno sam se trudio smirit tenzije izmedju HDSa i ostalih stranaka, mislim da sam i uspio, ako ne do kraja to učiniti onda barem pripremiti teren za to.
srdant: U drugom mandatu sam podržao i osnivanje HDSove paravojske StormRiders.

Area51: Kakva je trenutna atmosfera u HDSu i koji su po tebi najvažniji projekti stranke?
srdant: Atmosfera je jako dobra. Novi PP argrob ima odlične projekte od kojih je sigurno najbolji reaktivacija StormRiders-a. Nakon brisanja eHrvatske smo ostali bez firmi i bili smo prisiljeni prestat djelovat dok se to ne sredi!
srdant: Imamo sveučiliste na forumu za mlađe članove... Nešto kao interni mentor projekt.

Area51: Obnašao si i funkciju ministra vanjskih poslova... Kako si došao na tu funkciju i što možeš reći o tome?
srdant: Sve je počelo jos dok je Rocker bio CP... Atea me zvala da joj budem doministar i kod nje sam izučio zanat.
srdant: Utvrđivanje gradiva je bilo u prvom Apachevom mandatu i iza toga sam baš preuzeo ministarstvo od nje. Bez njenog mentorstva sigurno ne bih bio MoFA nikad. Hvala Atea :*
srdant: Jako mi je zanimljiv taj aspekt igre tako mi nije teško palo posvetit se tome kako treba. Dobro, bilo je dana kad bi zapitao čemu to, al ajde, u svakom poslu (pa čak i virtualnom) ih ima.

Area51: Daj malo još o tvom poslu u MVPu...
srdant: Mogu reći da mi je to vjerojatno bio najdraži period u eRepubliku. In-game dio igre sam po sebi mi nije baš pretjerano zanimljiv. Dok sam bio MoFA bilo je svaki puno posla i bilo mi je jako zanimljivo.
srdant: Najzanimljivije je bilo na famoznom sastanku Vlade, stranaka, vojske, paravojski kad je jednoglasno odlučen napad na Madjare. Taj cijeli dan je bio baš nešto posebno. Tajni sastanci, dupli agenti po Edenu i izvan njega.

Area51: Što misliš o trenutnim odnosima sa saveznicima?
srdant: O trenutnim odnosima ne znam bas previše. Otkad sam u penziji nisam baš previše pratio diplomatski svijet. Nadam se da je sve uredu. Mislim da bi koji članak više od strane MVPa pomogao da svi budemo informiraniji o tome.

Area51: Kako vidiš današnji rad tog ministarstva?
srdant: Pa eto.. jedina zamjerka je premali broj članaka.
srdant: Ostalo je sve uredu nadam se. Teško je reći jer MoFA najbitniji dio posla obavlja "u sjeni"

Area51: Koji su glavni nedostatci naš vanjske politike i što bi po tvom mišljenju trebalo poboljšati?
srdant: Mislim da sam odgovorio već Samo malo više članaka. Ostalo kažem ti, je teško reći. Evo neki rat je na pomolu pa ćemo vidjeti kako će saveznici odgovoriti.
srdant: Čini mi se da je u oslobodilačkim ratovima njihov odgovor bio dobar, a za to je sigurno dijelom zaslužan i MoFA.

Area51: Jedan si od rijetkih kojeg su predsjednici redovito birali za ministra. Zašto je to tako?
srdant: Uh dobro pitanje. I mene to zanima
srdant: Ne znam. Vjerojatno su htjeli održati kontinuitet u diplomaciji. Puno je lakše raditi kad te već saveznici znaju i kad imaš njihovo povjerenje.

Area51: Vjerojatn si i puno poznanstava stekao tada?
srdant: Da... to ide s poslom nekako. Stekao sam dosta poznanstava i u eHrvatskoj i izvan nje.
srdant: Od stranaca sam ostao u najboljem odnosu s tadašnjom Rumunjskom MoFA Crista22.
srdant: Od nasih domaćih je isto dosta prijatelja ostalo, ti si isto jedan od tih...
srdant: Uglavnom sa svima koji su onda visili po kanalu Vlade sam ostao u dobrim odnosima.
srdant: Padali su maratoni na Skype-u... ono totalno nespojivi ljudi u igri pricaju preko skypea

Area51: Nedavno si inicirao i promjenu Ustava eHR, te si sastavio novi kojeg si nadopunio prijedlozima kongresnika. No to je propalo... što se desilo?
srdant: Ah... uobičajena priča. Premalo aktivnih kongresnika na forumu. Mišljenje da je Ustav nepotreban jer ga admin ne priznaje, što je po meni totalno krivi argument.
srdant: Ustav (barem ovaj prijedlog kojeg sam sastavio) se prvenstveno odnosi na ljude koji su na nekim državnim funkcijama. Skoro nista ne zabranjuje nego samo služio kao, amo reći, napredni tutorijal za rad države.
Area51: Neki smatraju da Ustav treba ostati kakav je trenutno: kratak i informativan, jer ionako nije obvezujuć...
srdant: Ovaj Ustav nije informativan! Kratak je to se slažem
srdant: Pa sad se vidjelo, kad nam ni CP ni premijer nisu nikada bili online, koliko nam treba dokument u kojem će biti jasno definirano kako državna uprava treba raditi, čak i u odstustvu preza...
srdant: Mislim ne mora stati igra ako prezz ne dolazi na komp i ako ga se ne može impichat.

Area51: Što te smeta kod ostalih igrača?
srdant: Na prvom mjestu glupost u bilo kojem obliku. Bilo da se radi o pisanju glupih nepotrebnih članaka, stavljanju glupih i štetnih zakona na glasanje, glupom ponašanju po chatu...
srdant: Iza toga idu jeftine provokacije (pogotovo od strane onih koji nikada ništa nisu korisno za druge napravili u igri)... I iskreno smeta mi strašno kad ljudi eDomovinu poistovjećuju s Domovinom.
srdant: Osobno mi se čini da se time omalovazava RL Domovina, jer ovo je ipak samo igra, Rumunjska, pokrenuta fondovima EUa i strasno bugovita

Area51: Kakvi su ti daljnji planovi?
srdant: Evo nedavno sam napustio HV da bi se ponovno priključio StormRidersima, tako da se zasad planiram prvenstveno tome posvetiti. Trenutno samo opet tajnik HDSa tako da mi je sad to glavna briga.
srdant: A za dalje? Pa ne znam još točno. Nemam neke točno definirane planove. Možda nekad probam el Prezidente postati
srdant: U svakom slucaju mislim i dalje nastaviti igrati eRepublik i družiti se s ljudima koji su mi dragi.
srdant: Nadam se jednom i doći do ZGa na neki veliki miting Baš bih volio, ali nezgodno mi je trenutno. Stah me da mi jamu netko ne otme dok me ne bude...

Area51: Poruka novim igračima?
srdant: A imamo nove igrače? Mislim one prave, žive?
srdant: U svakom slučaju da nam se što prije pridruže na chatovima i na forumu na eDomovini. Tako se najlakše pregrmi ona početna dosada i zbunjenost.
srdant: Obavezno svi novi na kanal #eskola
srdant: I naravno da pokušaju ignorirat one neugodne članke po novinama. Sve je to dio igre. Nema smisla se odmah obeshrabriti.
srdant: I ne obećavajte Daliboru intervju Kad tad će doći po vas

Area51: Imas nešto dodati za kraj?
srdant: Ko šta sam već jednom novinaru rekao: Da imam pivu dodao bi ti to.
srdant: Nekad na mitingu ja se nadam
Area51:
srdant: eeee.... za kraj ipak imam: za Hunter1911: have no fear UNPROFOR is here

* Razgovor vođen u prostorijama Redakcije magazina AREA51, 30.09. - 22.45h, Day1045.

Listopad 2010. - >>  Interview: srdant Area51zakraj
Pozivam sve da ostave svoje prijedoge za buduće teme i intervjue, a popis ranijih intervjua možete pogledati u Arhivi članaka.


AREA 51 | Reloaded
Novinski magazin
Listopad 2010. - >>  Interview: srdant Potpisdali
Dalibor
Dalibor

Broj postova : 461
Join date : 03.08.2009
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.