eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Travanj 2009. - Izdanje #1 - Stanje u eHR medijima

Go down

Travanj 2009. - Izdanje #1 - Stanje u eHR medijima Empty Travanj 2009. - Izdanje #1 - Stanje u eHR medijima

Postaj  InChY 3/6/2009, 22:10

Drage moje sugrađanke i sugrađani.

Iskreno nisam htio otvarati svoje novine jer kroz HLD glasnik imam mogućnost izražavanja svog mišljenja, i to je donedavno bilo biše nego dovoljno. Ali neke stvari posljednih dana su me nagnale da napravim slijedeći članak.

Svi smo svjedoci sve većeg broja novina i članaka koji svakodnevno izlaze i razumijem zašto se ljudi odlučuju na izdavanje istih. Nekoliko je razloga zašto ljudi izdvajaju 2g za svoje novine, a mogu se razvrstati na samo nekoliko skupina razloga:
1. Ljudi žele postati media moguli i time zaradit neke novce
2. Ljudi su odlučili reći ono što ih mori i tišti
3. Ljudima je dosadno

Svaki od tih razloga je apsolutno legitiman i nemam a priori ništa protiv njih. Međutim ....

Svi znamo da (bez obzira iz kojeg razloga su pokrenute novine) imamo dosta spama. Za sve one koji možda ne znaju što je spam: SPAM je (u RLu) neželjena pošta, mailovi, newsletteri kojima se nešto oglašava i prodaje, a zajedničko im je da su NEŽELJENI, dakle nitko ih ne želi, neke i živciraju a i uglavnom su po svijetu i nelegalni. Ovdje u eRepu definicija spama je malo drugačija (tj trebala bi biti). Ovdje se radi o PM-ovima, člancima, komentarima, shoutovima koji nemaju veze s eRepom, bave se nebitnim i trivijalnim stvarima, potiču mržnju, odnose se na RL i sl. Na žalost takvih je članaka i komentara sve više. I iako znam da će sad neki prigovoriti da ljudi imaju pravo pisat šta ih volja (i slažem se s njima, IMAJU pravo) mislim da treba naglasit da s pravom na slobodu govora dolaze i neke OBAVEZE. U pravilima eRepa NIJE dozvoljeno pisanje o RL-u, događajima iz RLa, prepričavanje povijesti RL-a (jedna od većih nebuloza koje vidim svaki drugi dan) ... Ako već pišete i otvorili ste eNovine moralno ste se obavezali, a i PRAVILA nalažu da se bar potrudite da pišete o nečem bitnom za EREPUBLIK, a ne da pišete o "dobrobiti marihuane" ?!?!?!?

I da tu ne bi stalo, nađe se pametna osoba i predloži da se SVIM hrvatskim novinama da vote&subscribe? E sad je dosta. NEĆU! Dajte upotrijebite glave malo.

Apeliram na sve vlasnike novina, glasnika, tjednika ... Stavite se u kožu novog igrača: došli ste na eREP, niste sigurni kako ova igra funkcionira, znate (rekli su vam, pročitali ste, čuli ste ... ) kako se radi, da se može nešto trenirat, da igrate sa stvarnim ljudima s kojima biste morali biti u stanju komunicirati ali NE ZNATE KAKO. Neko od "iskusnijih" igrača kad vas uputi na news iliti novine vam je na kraju učinio medvjeđu uslugu. Od svih silnih eKladionica, viceva (njih još i mogu razumjeti, i sam ih pročitam s guštom), povjesnih epova o Tvrtku i Mažuranićima i Seljačkoj buni taj jadni novi igrač domesticus vulgaris će se izgubit i prestat čitat. Kako da taj igrač onda dozna neke bitne stvari. Kako da dozna da se sprema trening rat, da vlada daje poticaje za wood, da je Janko Janković dao kandidaturu za kongres (i tu ima svega i svačega ali to već pripisujem ekscentrizmu i zafrkanciji pa na to ne frkćem)?

Komentare koji se daju na članke najrađe ne bih ni spominjao jer mi ponekad tako dignu tlak da mislim da ću dobit moždani. Toliko nepristojnosti, vulgarnosti, šovinizma, zatucanosti i APSOLUTNE neargumentiranosti odavno nisam vidio. Sad ću spomenut recimo dvije osobe, koje i nisu u mojoj stranci i apsolutno politički nismo kompatibilni: webstartm i CopyPaste. Svi ih znate. Webstartu se zna zalomiti pokoja nepromišljena izjava, ponekad i uvrijedi nekog (vjerojatno nesvjesno) ali bar se potrudi argumentirati svoje izjave. CopyPaste je pak primjer kako bi trebao se ponašat svaki GRAĐANIN (namjerno naglašeno) eHrvatske. Uvijek odmjeren, pristojan, sasluša drugog, pa onda potkrijepi svoj odgovor. E takvi ljudi su mi draži iako politički nismo ni blizu nego većina ljudi koji ostavljaju otrov po komentarima. I želim da više ljudi bude kao oni. Pa kad se i ne slažemo bar znam da će bit civilizirana rasprava. Pa će i bit lakše i ljepše čitat svu tu hrpu novina. Pa će ljudi lakše doć do SVOJIH zaljučaka. Pa će lakše bit novim igračima.

Još jednom Vas molim, svi VI koji nešto pišete: učinimo eHrvatski medijski prostor ČISTIM I UREDNIM. Pišite i dalje viceve, ali kao dodatak prijedlogu kako smanjit nezaposlenost. Ubacite neku zafrkanciju ali kao DODATAK osvrtu na neki događaj u EREPUBLIKU, a ne da od 30 redova teksta jedan ili dva ima veze s eRepom (ako uopće i toliko) . Svima će nam biti bolje.

Ako sam nekog uvrijedio, nije mi bila namjera. Također naglašavam da je sve gore isključivo moje MIŠLJENJE koje je podložno komentarima, ali nije neupitno i nužno ispravno.

Pozdrav

Dodatak: u slijedećem broju ću dati prijedlog kako pobošljati komunikaciju u narodu i olakšati praćenje rada kongresa i vlade
InChY
InChY

Broj postova : 469
Join date : 11.05.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.