eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lipanj 2010. - Nove generacije

Go down

Lipanj 2010. - Nove generacije Empty Lipanj 2010. - Nove generacije

Postaj  tajnoime 5/6/2010, 18:50

Znam, prestao sam s vojnim analizama i mrzite me zbog toga, al šta ću kad nemam inspiracije više za analize. Ima bitaka i ratova polu-značajnih, al ništa blizu nas što nas posebno interesira. I tako se opet vraćam malo na (e)Hrvatsku i citiram : "prodavanje magle" mojim dragim sunarodnjacima, ali neke stvari bih stvarno htio podijeliti s vama pa eto...poslušajte

Priča o grbu i domobran Jambrek



U zadnjih par mjeseci ni jedan događaj nije toliko uzburkao strasti kao masovno baniranje eHČSP-ove paravojske domobrani. I ja sam, kao predani domoljub, odlučio reagirati i napisao veliki članak obrane imena i grba domobrana koji je nestao u par sati zbog bre moderatora, al šta ćeš...bar Zeljin nije izbrisan i na kraju su odbanirali te domobrane pa smo ipak uspjeli.

Ono što me najviše iznenadilo da su čak i članovi saveza komunista eHrvatske, ljevica općenito i neki Srbi dali potporu našem cilju i povijesnoj istinitosti o grbu sa prvim bijelim poljem. U RL-u sam doživio potpuno suprotno ponašanje hrvatske ljevice i određenih, zapravo većine, medija i stvarno mi je drago da su i ti ljudi stali na stranu Hrvatske te smo svi zajedno ujedinjeni izborili zajednički cilj. Kad bi bar bili ovako ujedinjeni u stvarnosti...no tu dolazimo do novog pitanja:

Nove generacije

Jeste li se ikad zapitali kakvi su ljudi s kojima se dopisujete preko PM-a ili prepucavate u komentarima. Koliko godina imaju, šta rade, gdje žive, kakve su osobe ?
Možda, a vjerojatno često i ne, jer ovdje smo svi ravnopravni. Tko zna, možda je mene neki 30-godišnjak tražio savjete za novine a da ni on ne zna da ima posla s nekim klincem Very Happy

No u komentarima ili na chatu nitko ne zna tko se zapravo krije iza ekrana. Jedino što znamo je da se svi zajedno borimo za dobrobit eHrvatske koja je, iako virtualna i iluzija, neka naša zajednica koju svi volimo i za koju trošimo naše privatno vrijeme i trud. Baš iz onog primjera s grbom dobio sam osjećaj optimizma i vedrine da nove generacije naših ljudi mogu promijeniti Hrvatsku.

Čini mi se da se skoro sa svima može normalno popričati i nema toliko bahatosti i primitivizma kakvog viđa po ulicama i sl. Čini mi se, bez uvrede iznimkama, da eRepublik igraju većinom mladi ljudi, rekao bih od 16 do 25-30 godina.



No najviše od svega me promijenilo kad sam prvi put popričao s našim susjedima Srbima. Neću vam lagati, uvijek su mi u društvu, obitelji, televiziji govorili loše stvari o Srbima, o ratovima, ubijanjima, nepravdi i sl. a nitko zapravo nije rekao nešto o ljudima, a ne o djelima tog naroda.

I tako sam nabrijan uletio na eRepublik i ušao u raspravu s nekim igraćem SerbianEagle4C...tako nešto, ne mogu se više sjetiti, i krenule su provokacije, teške teme i sve se činilo beznadno za normalan razgovor. Pošto je dotični pisao na čirilici trebalo mi je oko 15-20min da dešifriram poruke (našao sam konverter na internetu u međuvremenu) i nekak su se smirile tenzije i počeli smo se zezat i normalno pričati kao ljudi. Znam da ćete reći da se, opet citiram: "uvlačim Srbima u g..icu za 3. media mogul medalju" ali ovo je jedno iskustvo koje me je promijenilo kao osobu i "proširilo vidike" da se lijepo izrazim.

I tako sam s novinama ušao u nove rasprave i prijateljstva s novim ljudima i stvarno se ponekad zapitam kakvi su ti ljudi s kojima raspravljam preko PM-a i tko su oni uopće...kako je krenulo, možda nam pretvore najdražu igricu u Facebook jednog dana, nadam se ne tako skoro.

Uglavnom poanta je da trebate razmisliti šta govorite tj. pišete drugim ljudima jer nikad ne znate tko se krije iza ekrana i šta je sve ta osoba proživjela. Imam osjećaj da se u eRepubliku stvaraju normalne i razumne osobe i da ćemo jednog dana promijeniti nešto u ovom sj..anom svijetu.

Eto tolko od mene, znam da je bezveze i možete mi se unsubat i popljuvat koliko hoćete, tak mi je svejedno. Usput za one koji žive u Zagrebu pivnica Medvedgrad u Ilici slavi rođendan pa će sutra (2.6.) pol litre pive biti 5kn i neki sendvič s kobasicama 10 .

Ja odoh pit, živjeli !



p.s. Domobran Jambrek je jedna pripovjetka od Miroslava Krleže iz zbirke Hrvatski bog Mars...ne znam ni sam zaš sam to stavio...i ovo osvajanje Meksika je zbog PTO-a tamo, pa će ih Venezuela obrisat s karte da izbaci PTO-ere. I tak...

https://www.youtube.com/watch?v=XfuBREMXxts

https://www.youtube.com/watch?v=wlTvWvfEMxE

tajnoime
Admin

Broj postova : 345
Join date : 07.03.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.