eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sijecanj 2009. - Dragi eHrvati (dio drugi)

Go down

Sijecanj 2009. - Dragi eHrvati (dio drugi) Empty Sijecanj 2009. - Dragi eHrvati (dio drugi)

Postaj  Johny Stulic 18/4/2009, 23:21

Sijecanj 2009. - Dragi eHrvati (dio drugi)

E moji Hrvati i Hrvatice!

Evo u nekoliko zadnjih dana dogodilo se niz raznih događaja, pa sam odlučio nastaviti svoj serijal s drugim člankom u nizu!
Evo kratak pregled o čemu ću sve pisati danas, pa odaberite sami što želite čitati, ili ako imate vremena, pročitajte cijeli članak...

1. Izbori su gotovi - imamo novog predsjednika?
2. Novosti u Ministarstvo obrazovanja
3. Reorganizacija Hrvatske Ujedinjenje Stranke!
4. Repost - AndyCro Iron d.d. na prodaju!
5. Crna kronika

Izbori su gotovi - imamo novog predsjednika?
Iako mislim da nema osobe koja ne zna da je naš prvi predsjednik, Roby Petric odradio svoj mandat i više nego dobro, te da je od 06. veljače novi predsjednik na čelu naše države, moram se malo osvrnuti na naše druge slobodne predsjedničke izbore.
Bila je to napeta utrka između mog dugomjesečnog ER prijatelja Sucka i Roby-evog kandidata splita1700 , pa moram priznati da me sami rezultati nisu previše iznenadili. Nadao sam se da će ipak pobijediti Sucko, ali evo pobjedu je za 8% odnio split1700.
Ono što me je najviše pogodilo od samog poraza mog kolege su podbadanja i vrijeđanja ljudi koja su nastala iz meni još uvijek nejasnih motiva. Oni od kojih to nikad ne bih očekivao su otvoreno napadali Sucka i ja još uvijek ne mogu razaznati povod odnosno razlog tome, ali volio bih znati od kud sad tolika netrpeljivost prema njemu.
Pa nije valjda da su to sve bile političke igre poput: "Vaš ne valja, pa je dobar i ovaj naš?"; "Vaša ima puno više mana nego naš!"; a najviše me podsjeća na političku igru: "Naš kandidat je loš, ali vaš je užasan" što nas je dovelo da nismo birali tko će biti bolji predsjednik nego tko će biti manje lošiji predsjednik???
Nisam to očekivao u Novom Svijetu. Mislio sam da ćemo te političke igre ostaviti u RLu, a ne ih dovoditi ovdje. Nažalost na kraju je sve rezultiralo nekim grubim riječima prvo na debati, nakon koje je odma Sucko najavio povlačenje s čelništva stranke što je po meni gubitak za eRH jer ćemo teško naći dva podjednaka kandidata kao ovu dvojicu. Ali možda sve te igre uplode na kraju nekim plodom i na idućim izborima imamo 3 i više kandidata. Tko zna, možda sam ipak ja u krivu!

Novosti u Ministarstvu obrazovanja (MO)
Evo nakon pregovora s novim predsjednikom, ipak sam uspio dogovoriti neke projekte, te razmijeniti neke ideje i odlučio je da me postavi za ministra obrazovanja. Očekuje me težak posao, nekoliko simultanih projekata kojima želimo povećati obrazovanost naših eGrađana, a uspio sam isposlovati i neke honorare za sve vas koji ste zainteresirani mi pomoći u tim projektima. Više informacija moći ćete pročitati u glasilu Ministarstva obrazovanja!

Reorganizacija Hrvastke Ujedinjene Stranke
Kako sam već gore spomenuo, nakon svega što se dogodilo, Sucko je odstupio s čelništva Hrvatske Ujedinjene Stranke i od onda je nas nekolicina članova odlučila napraviti značajne promjene u stranci. Krenuvši s otvaranjem foruma, pa organiziranjem niza zadataka za naše članove, probudili smo našu Hrvatsku Ujedinjenu Stranku. Naš cilj ostaje isti: ujediniti sve Hrvate i pomoći Hrvatima da Hrvatska postane najjača nacija u Novom svijetu.
Ako nam se želite pridružiti, ne tražimo da plaćate članarinu, ne tražimo niti da stalno budete online, samo vas molimo da pročitate tu i tamo koji post, da sudjelujete u raspravama i chatovima, jer BITNO NAM JE DA SE I VAŠ GLAS ČUJE!

AndyCro Iron d.d. na prodaju!
I dalje se prodaje tvrtka, i dalje nudim mogućnost financiranja. Originalni post iz prošlog broja:
Od 01.02.2009. dioničari tvrtke u suradnji s generalnim managerom odlučili su se na prodaju ove uspješne iron q2 tvrtke. Mnoge je iznenadio taj potez, ali razlozi su vrlo jednostavni. Naime GM bi volio sjedište organizacije preseliti u RH kako bi lakše mogao pratiti RH tržište, a nabavu irona bi i dalje vršio od novog vlasnika (ako će biti Hrvat) po promotivnoj cijeni u prvih par dana dok vlasnik koji preuzme tvrtku ne nađe stalne kupce. Drugi razlog je dosta veliko zaduživanje u RH nakon otvaranja dvije nove tvrtke, pa bi GM korporacije volio te dugove otplatiti.
Cijena AndyCro Iron d.d. tvrtke je 55 G, za Hrvate je moguća i niža cijena (10 % popusta!), ili kupnja na "rate" s time da bi prva rata bila 35 G, a preostale 3 bi bile svakih 10 dana po 7.5 G.
Tvrtka ima stalnih radnika, ima preko 3 G na računu, te par stocka irona! Wink

Crna kronika
Malo crnija tema, nevezana uz er, ali ne shvaćam što se to događa u mojoj lijepoj domovini... Ponekad zbilja mislim da nas je Bog zaboravio...
U nedjelju ujutro, taman doručkujem, kada mi priopće jednu šokantnu vijest. Moj 18-godišnji susjed je nađen mrtav u svojoj sobi to ujutro! Sav u šoku, jer ne mogu vjerovati da jedan dečko od 18 godina (nikad nije bolovao od teške bolesti, ne pije, ne puši, ne drogira se) se nađe mrtav u svojoj sobi, pa pitam kako, zašto?
Dečko je došao ujutro oko 4 sata doma s fešte kod prijatelja. Dovezli su ga prijatelji i on im je rekao neka voze polako jer mu ide na povraćanje. Nikom nije bilo čudno kako mu ide na povračanje, a ništa nije pio, ali vozili su polako i ostavili ga doma. U 6:30 majka proviri u sobu da vidi jel došao kući kada sva u panici vidi da joj sin ne diše. Zatim mu otac daje usta na usta dok nije došla hitna koja mu je samo priopčila da je sin mrtav.
Pitate kako znam sve te detalje?
E pa taj otac, čovjek koji je uvijek bio nasmiješen, veseo osoba, čovjek s kojim si mogao pričati o svemu i zafrkavati se s njim, ušao je u dućan kada i ja, i od jada nije mogao niti govoriti. Jedva je na nogama stajao. Kada mi je sve ovo kroz jecaje ispričao, jednostavno sam se morao zapitati zašto on, a ne neki gad koji zaslužuje umrijeti, i morao sam se pitati pa kako je Bog takvo nešto mogao dopustiti???

Ispričavam se ako je nekom zasmetala zadnja tema, ali morao sam spomenuti tog dečka, mog prijatelja i susjeda. Toliko za danas, hvala svima na čitanju. Čujemo se u nedjelju ili ponedjeljak kada mi zadnji ispit na faksu prođe.

Johny Stulic
Admin

Broj postova : 289
Join date : 18.04.2009

https://ehnc.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.