eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Travanj 2009. - Kandidatura za kongresmena

Go down

Travanj 2009. - Kandidatura za kongresmena Empty Travanj 2009. - Kandidatura za kongresmena

Postaj  InChY 11/6/2009, 21:02

Evo odlučih ovdje staviti svoju prezentaciju, ovo ionako nitko ne čita, samo će se doć kokach sprdat samnom Very Happy

---

Ne želim nikome lagati. Ni neću. To nema smisla - ako ne bih ispunio nešto što bih ovdje naveo, ispao bih lažljivac i sigurno me nitko ne bi odabrao na idućim izborima.
Biti član Sabora (novohrvatski - kongresa) nije mala stvar. Trebaš se brinuti o svojim građanima i donositi zakone koji će utjecati na njihov boravak u eHrvatskoj. Nažalost, to nije tako bajno. Većina saborskih zastupnika (novohrvatski - kongresmena) zaboravlja da oni postoje zbog građana, a ne obrnuto. Zato i živimo u zemlji u kojoj je najmanja plaća 1 HRK a hrana kvalitete 1 košta 1.5 HRK. Znam što ćete reći - pa ne iskačemo iz paštete po tom pitanju. Osim toga, postoji i ured za dobrodošlicu te svotica od 10 kuna koju svaki novi građanin dobije. Čemu promjene, zapitat će se kongresmeni?
Odgovor im je u glavi - samo što su to oni vjerovatno zaboravili. Budući da u kongresu uglavnom sjede okorjeli eRepublikaši, vjerovatno se ne sjećaju da su oni jednom počeli sa 50 wellnessa, 10 kuna u džepu i poslom koji im nije dopuštao da kupe bilo koju hranu veću od kvalitete 1. Zato im je wellness padao sve dok nisu dosegli kritičnu točku od 30 wellnessa.
U našoj zemlji postoji i Ured za dobrodošlicu. Vjerujem da smo među rijetkim zemljama koje imaju takav hvalevrijedan projekt. No, svi novi građani se vjerovatno neće prijaviti u Ured, a neki su se doselili iz drugih država nakon što su se zabunom registrirali u njih pa neće imati opciju da se prijave. Oni su prepušteni na milost i nemilost njihovih poslodavaca.
No, ovo nije priča o uredu za dobrodošlicu.
Kongresnici su u zadnjih nekoliko tjedana izglasali mnogo zakona. Uglavnom su se odnosili na povećanje poreza i doniranje sredstva u Hrvatsku Narodnu Banku. Ljudi u eHrvatskoj i dalje žive kako žive - a putem rata sa eSrbijom, u eHrvatsku su se, što milom a što silom, doselili i eSrbi. Tako smo dobili još oko tisuću novih građana eHrvatske o kojima se naš kongres mora brinuti.
No, ovo nije ni priča o doseljavanju eSrba.
Ovdje ću vam, dragi glasači, predložiti tri mjere koje se trebaju provesti u eHrvatskoj - dvije od njih ću predložiti ja osobno ako me izaberete u kongres (kongresmen može predložiti samo dva zakona u mandatu), a o onoj trećoj će se brinuti druge dobre duše koje čitaju ovaj tekst jednom kada postanu kongresnici (jer, kongres se stalno mijenja, barem se ja tako nadam).

1. Povećanje najmanje moguće plaće sa 1 HRK na 1.5 HRK
Jasno mi je da se poslodavcima ne isplati zapošljavati radnike sa skillom od 1 pa na dolje. No, upravo se od skilla 0 do 1 najbrže napreduje, pa će tako upravitelji kompanija od njih imati najviše koristi ako ih zadrže! Inače je, koliko sam obaviješten, malo ljudi koji uopće dosegnu skill 6 - obično pokrenu vlastiti biznis ili se bace u politiku pa zapostave posao. Cilj povećanja minimalne plaće je da se zadrže svi radnici od skilla 0 pa sve do 7 - tako ćemo imati veću produkciju, a sa time će i naša država ubirati dobar porez.

2. Smanjenje poreza na hranu i žito
Vrlo Sitnim Slovima: to sam stavio pod jednu mjeru jer je lakše tako objasniti, inače za provedbu te mjere trebaju dva zakona
Mnogima će se gornja tvrdnja učiniti suludom. Njih upućujem da pozorno prate ono što ću sada reći.
Grain (žito) je najveće bogatstvo naše države. I ptice na grani znaju da se od graina radi food (hrana). A ljudi moraju jesti hranu da bi preživjeli. Analogno tome, što je veća proizvodnja žita - viša će biti proizvodnja hrane. Što je više jeftine hrane visoke kvalitete, ljudi će je više konzumirati. Tako dolazimo do poboljšanja prosječne razine wellnessa u našoj državi = veća produkcija drugih sirovina = više proizvoda na marketu = više poreza za državu. Smanjenjem poreza (income tax, VAT) na hranu i žito (income tax), smanjit će se cijena hrane (barem za malo), te će ona postati nešto dostupnija građanima = vidi nekoliko rečenica prije. Hrana će se tako i više proizvoditi te je možemo izvoziti u druge države = tako poslodavci dobivaju više novca, poboljšavaju kvalitetu, povećavaju plaće = građani zaposleni u food i grain (a njih je dosta) više kupuju = više novca od poreza u državnu čuturicu. Građani koji pak ne rade u food i grain sektoru imali bi bolji wellness = veća produkcija = veća plaća = veća kupovna moć = još više novca u državnu blagajnu. Dakle, da se porez na hranu i žitu smanji za 50%, to bi, dugoročno gledano, bilo od ZNATNE koristi za državu.

Dakle, ovdje su predložena tri zakona. Oni bi utjecali na eHrvatsku te bi poboljšali opći položaj radnika. Ako me izaberete za kongresmena, definitivno ću predložiti dva zakona odovuda. Za njihov prolaz će se morati brinuti drugi kongresmeni, za koje se nadam da čitaju ovaj tekst.
Nadam se da ćete shvatiti važnost ovih zakona i kako bi u krajnjoj liniji pomogli i vama i državi (vuk sit a ovca živa). Zato, za poboljšanje vašeg položaja, izaberite mene kao vašeg predstavnika.
~ kalamarko92
- kandidat za kongresnika u eHrvatskoj, West Serbia (narf)
InChY
InChY

Broj postova : 469
Join date : 11.05.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.